iparts></a>
<a href= francuskie

[Megan III Hatch Ph2 1,6 L CVT 14-M] Jaki olej skrzyni biegów ?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Munder
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2018, 18:07
Renault: Megane III
Silnik: 1,6

[Megan III Hatch Ph2 1,6 L CVT 14-M] Jaki olej skrzyni biegów ?

Post autor: Munder »

Witam !

Przy naprawie axel'a (prawy-przód), mechanikowi, przez przypadek wyciekło około 0,5 L oleju z (automatycznej) skrzyni biegów.
Proponował mi kupno oleju i dolanie tej połówki.. W salonie dowiedziałem się, że jest to olej CVT NS II. ale oni mieli tylko 4 litrowe opakowania więc nie kupiłem... W internecie dowiedziałem się, że jest to olej do NISSAN'a. CZy w związku z tym mogę go dolać do mojej skrzyni biegów..? ?

PS. Mierząc poziom oleju w skrzyni biegów, przy pomocy miernika(znajdującego się pod maską samochodu), wychodzi na to, że nadal jest w normie. Czy więc mimo to powinienem dolewać..? ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Megan III Hatch Ph2 1,6 L CVT 14-M] Jaki olej skrzyni biegów ?

Post autor: Maciej R21 »

Poziom oleju w automatach , mierzy się przy uruchomionym silniku ( przynajmniej w normalnych automatach ) . Jaki masz rzebieg tej skrzyni , bo może czas pomyśleć o wymianie oleju ( filtra ) .
Obrazek

Munder
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2018, 18:07
Renault: Megane III
Silnik: 1,6

Re: [Megan III Hatch Ph2 1,6 L CVT 14-M] Jaki olej skrzyni biegów ?

Post autor: Munder »

Witam ! !

Wczoraj właśnie tak zrobiłem. Mechanik kazał mi wrzucić wsteczny a potem zmierzył poziom. Okazało się, że jednak trochę brakuje do pełnego poziomu(koniec wygrawerowanej kratki na listwie pomiaru). Powiedział mi, że brakuje ok.pół litra...
Mam przejechane prawie 93 tyś, ten mechanik powiedział, że wymiana oleju powinna być po 100 tyś, więc może jeszcze te 7 tyś, przejadę na tym poziomie oleju...? ? Może to mieć ujemny wpływ na skrzynię biegów..? ? ? Czy może zrobić to od razu..??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Megan III Hatch Ph2 1,6 L CVT 14-M] Jaki olej skrzyni biegów ?

Post autor: Maciej R21 »

Ża mała ilość oleju, może w skrajnych przypadkach doprowadzić do przypalenia tarczek, szczególnie przy dużym obciążeniu skrzyni. 100kkm to trochę dużo jak na olej, ale jak widać po proponowanych przebiegach dla silnika 30kkm , taka jest tendencja. Osobiście wymieniam olej wcześniej bo tak naprawdę nie km o tym decydują , ale czas pracy oleju. W miejskim ruchu kilometry lecą powoli a mechanizmy cały czas pracują i olej się zużywa .
Obrazek

Munder
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2018, 18:07
Renault: Megane III
Silnik: 1,6

Re: [Megan III Hatch Ph2 1,6 L CVT 14-M] Jaki olej skrzyni biegów ?

Post autor: Munder »

Witam !

90 % mojej jazdy to trasa poza miastem, Codziennie robię 2x50 km (dom-praca, praca-dom), więc chyba nie przeciążam tej skrzyni....ale mimo to zapytam w salonie Renault. Ciekaw jestem ile litrów oleju "wchodzi" do takiej skrzyni biegów...? ?

Jedno co mnie niepokoi(ale to chyba nie ma nic z poziomem oleju), to "niepełnosprawność" dźwigni biegów.... otóż od jakiegoś czasu , gdy ruszam z miejsca i zmieniam położenie dźwigni z "P" na "D", wciskam klawisz blokujący, który później nie "odskakuje"... wygląda na to, że sprężyna za to odpowiedzialna, zardzewiała i trzeba by ją naoliwić.... Niestety nie wiem jak się tą dźwignię rozmontowuje. Może to proste, ale nie chcę nic na siłę....Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi...? ? ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Megan III Hatch Ph2 1,6 L CVT 14-M] Jaki olej skrzyni biegów ?

Post autor: Maciej R21 »

Zazwyczaj ASO twierdzą że oleju z skrzyni się nie wymienia ( z powodów biznesowych ) , ale kto wie :).
Co do blokady to jest to usterka czysto mechaniczna przy samje dźwigni i tu nie pomogę . Ot nowoczesne technologie z super chńskich materiałów :D
Obrazek

Munder
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2018, 18:07
Renault: Megane III
Silnik: 1,6

Re: [Megan III Hatch Ph2 1,6 L CVT 14-M] Jaki olej skrzyni biegów ?

Post autor: Munder »

Witam !

Co do gałki zmiany biegów. to właśnie mi się rozsypała...Z sieci dowiedziałem się jak się ją ściąga z drążka i okazało się, że mała ale ważna część wewnętrzna gałki jest odłamana... aż dziw bierze, z jakich materiałów oni to robią...
Trudno muszę kupić nową... Póki nie dostarczą tej nowej, jeżdżę z gołym drążkiem, nie wygodnie ale się da...

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ