iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III] LPG dużo pytań o instalacje.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

[Megane III] LPG dużo pytań o instalacje.

Post autor: 83Marcin »

Hej,
Jaką instalację Szanowni polecają do Megany III z motorkiem jak mój? Firma ma znaczenie? KME, BRC, STAG? W jednym zakładzie mówili, że Stag jest be. Gdzie indziej, że BRC jest be. Wiem, że podstawa to polepienie tego i zestrojenie. A jak dalsze koszty serwisowe?
Lecimy dalej: Tank Fopper vel. emulator poziomu paliwa potrzebny czy nie bo tu zdania też są podzielone? Ewentualnie można dołożyć go później lub usunąć? Jak rozumiem wskazania zużycia paliwa na komputerku pokładowym podczas jazdy na gazie nie będą prawidłowe lub ich nie będzie? Benzyny mieć na przynajmniej pół baku? Montaż, jak mniemam, na zdjętym kolektorze i strojenie zestawu w czasie jazdy?
Koszty: taka dobra instalacja to +/- ile? Jeden zakład oszacował mi instalację na 2400 - 2800 z moją skłonnością do tej za 2800 (chyba KME). Inny warsztat montujący STAGa na szybko wycenił mi to na 4000 PLN. Ważne jest dla mnie aby zacząć oszczędzać po założeniu instalacji, a nie na niej.
No i... Gdzie w Lublinie polecacie? Dziś jadę na dalszy rekonesans i w jednym mam wstępnie zaklepany termin ale zwiedzę jeszcze inne bo chyba warto mieć rozeznanie?
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
Tolkiszon82
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: środa, 27 lipca 2016, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.2 TCE
Lokalizacja: LUBLIN

Re: LPG do Meganki w Lublinie - dużo pytań o instalacje.

Post autor: Tolkiszon82 »

Zadzwoń pod ten nr 507516163. Ja zakładałem u tego gościa gaz do Espace 2.0t. Instalacja stag wyszła cos kolo 3200 u Ciebie bedzie taniej bo słabszy silnik. W stagu emulator jest wbudowany (mówię tu o q boxie). Na instalacji zrobiłem 20 000 km bez jakiegokolwiek problemu bez żadnego błędu i tym podobnych.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Było: LII, Kangoo, Grand Scenic, EIV, Koleos
Jest: Kadjar

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: LPG do Meganki w Lublinie - dużo pytań o instalacje.

Post autor: 83Marcin »

A co to za zakład?
Warsztatownia na Wojciechowskiej 40 - dobre to? Zna ktoś z was ten zakład? Byłem u chłopaków i dostałem fajne informacje. Gwarancja zdjęcia kolektora do wiercenia, strojenie w czasie jazdy, dwa dni zakładania. Po 1000 km przegląd i ewentualne dostrojenie zestawu. Montują STAGa i na fotkach wygląda to ładnie, nie jest po prostu wrzucone pod maskę. Odnoszę wrażenie, że starają się robić tak, aby nie utrudniać późniejszego serwisu silnika. Liczę, że zabezpieczenie antykorozyjne także jest porządne.
Zakład od KME robi wszystko w 6 (sześć!) godzin. A ten czas chyba jest za krótki na założenie tego i wystrojenie. Wobec tego wpisałem się do Warsztatowni. Termin dopiero za dwa miesiące ale może warto? Finansowo wyjdzie mnie to 100 zł drożej niż we wcześniejszej montowni LPG.
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
Tolkiszon82
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: środa, 27 lipca 2016, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.2 TCE
Lokalizacja: LUBLIN

Re: LPG do Meganki w Lublinie - dużo pytań o instalacje.

Post autor: Tolkiszon82 »

O ile mi wiadomo ale nie przyjmuj tego jako pewnik to człowiek do którego podałem ci namiar był współzałożycielem warsztatowni o której właśnie piszesz. Po jakimś czasie sie rozstali on robi teraz na własny rachunek. Pozostali chyba jednak w dobrych stosunkach bo miałem taki epizod ze myślałem o pasacie 1.8 tsi i jak pytałem to gazoline do tego motoru to odesłał mnie do nich. Nie myśl też ze polecam znajomego czy coś. Nic w tym kierunku poprostu ja byłem zadowolony z usługi. W Espace zakładał w 3 dni bo wszystko robi sam no i czas oczekiwania na montaż był okolo 1.5 miesiąca. Zamontuje ci to samo co warsztatownia byc może kapke taniej ale też nie dam ci pewnosci.
Jego warsztat znajduje się na ulicy morelowej przy domu w którym mieszka. Zadzwoń porozmawiaj to nie kosztuje, im więcej będziesz wiedział z różnych źródeł tym.lepsze wnioski będziesz mógł wyciągnąć

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Było: LII, Kangoo, Grand Scenic, EIV, Koleos
Jest: Kadjar

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: LPG do Meganki w Lublinie - dużo pytań o instalacje.

Post autor: 83Marcin »

Nie wiem czy w takim razie warto zmieniać. Na Wojciechowskiej jestem już wpisany na połówkę sierpnia. Z jednego zakładu muszę się wypisać bo jakoś nie mam zaufania do niego. A skoro Warsztatownia i kolega robią podobnie i mniej więcej w tym samym miejscu to jednak zostanę już tam, gdzie mam ustalony termin.
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
Tolkiszon82
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: środa, 27 lipca 2016, 18:02
Renault: Kadjar
Silnik: 1.2 TCE
Lokalizacja: LUBLIN

Re: LPG do Meganki w Lublinie - dużo pytań o instalacje.

Post autor: Tolkiszon82 »

Spoko ty decydujesz ale wybór i tak wydaje się być słuszny. Udanego spalania gazoliny

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Było: LII, Kangoo, Grand Scenic, EIV, Koleos
Jest: Kadjar

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: LPG do Meganki w Lublinie - dużo pytań o instalacje.

Post autor: Maciej R21 »

Unikaj warszatatów które zakładają gaz w kilka godzin lub nawet jeden dzień . Kilka instalacji już w życiu założyłem i wiem że nie da się tego dobrze zrobić w kilka godzin , nie mówiąc o strojeniu i testach we wszystkich okolicznościach. Wlew mam nadzieję robisz pod klapką paliwa . Jak widzę wlewy , często w nowych autach , po chamsku założone w zderzakach , to aż mnie krew zalewa .
Obrazek

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: LPG do Meganki w Lublinie - dużo pytań o instalacje.

Post autor: 83Marcin »

Zrezygnowałem z warsztatu, gdzie chcieli mi założyć KME lub BRC (miałem do wyboru) w ciągu sześciu godzin. Zapisałem się na STAGa i czas robienia około dwóch dni (jak wspomniałem, stroją w czasie jazdy, zdejmują kolektor, itp). Wlew LPG pod klapką paliwa. Ponoć ma być to wlew z dokręcanym "czymś". Chłopaki twierdzą, że tak jest estetycznie i nic nie jest poupychane (widziałem fotki RM3 1.6 16V z gazownią i w sumie jest to zrobione z głową, a nie wrzucone pod maskę i wlew byle gdzie).
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III] LPG dużo pytań o instalacje.

Post autor: kudlaty »

Tak z ciekawości gdzie jedziesz?

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: [Megane III] LPG dużo pytań o instalacje.

Post autor: 83Marcin »

Warsztatownia na Wojciechowskiej. Niby mają dobre opinie...
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

ODPOWIEDZ