iparts></a>
<a href= francuskie

[Megan II 1.5 dci 101 km 2004 r.] - gaśnie auto

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pesk87
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 4 grudnia 2014, 19:39
Renault: Megane II
Silnik: 1.5.dci

[Megan II 1.5 dci 101 km 2004 r.] - gaśnie auto

Post autor: pesk87 »

Witam wszystkich
Rano jak była temperatura 0 stopni zauważyłem, że samochód długo kręci za nim odali a jak już odpalił to po przejechaniu paru metrów zgasł. W ubiegłym roku miałem podobne obiawy wymieniełem filtry wszystkie i przewody paliwowe ale znowu one wróciły i to wtedy kiedy temperatura spada poniżej zera. Czy miał ktoś może podobny przypadek.

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [Megan II 1.5 dci 101 km 2004 r.] - gaśnie auto

Post autor: marekwodniak »

Musiał byś podglądnąć w parametry jaką temperaturę widzi śilnik .Morze czujnik temperatury uszkodzony i podaję do kompa że jest ciepły .W wówczas inna dawka paliwa jest.

pesk87
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 4 grudnia 2014, 19:39
Renault: Megane II
Silnik: 1.5.dci

Re: [Megan II 1.5 dci 101 km 2004 r.] - gaśnie auto

Post autor: pesk87 »

o jakim czujniku temperatury mówisz ??? a to nie powinno go widać, że jest uszkodzony jak podłącze pod komputer samochód ???
jak podłączam komputer pod samochód to nie ma żadnych błędów.

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [Megan II 1.5 dci 101 km 2004 r.] - gaśnie auto

Post autor: marekwodniak »

W termostacie jest czujnik temperatury i ma dwie funkcje ,Jedna podaje temperaturę na deskę Licznika drugi sygnał idzie do kompa i on steruje dawkami paliwa zależne ilości czy zimny czy ciepły .Nie wiem czy pokaże błedy ale jest funkcja w Clipie to parametry bieżące i tam masz miedzy innymi temperaturę płynu.Jak mu uszkodzony czujnik podaje że jest silnik ciepły to dawka paliwa jest mniejsza.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megan II 1.5 dci 101 km 2004 r.] - gaśnie auto

Post autor: BlackRaven »

pesk87 pisze:o jakim czujniku temperatury mówisz ??? a to nie powinno go widać, że jest uszkodzony jak podłącze pod komputer samochód ???
jak podłączam komputer pod samochód to nie ma żadnych błędów.
No właśnie... Większość to czytacze błędów !
Jak masz mieć bląd jeśli czujnik temperatury ma zakres np. od -40 do 150 stopni a zepsuty czujnik "stoi" na np. 80 stopniach mimo że silnik zimny i ma temp. powietrza np. 10 stopni ? To się mieści w zakresie !
Tak samo jest z czujnikiem temp. powietrza. Sterownik silnika nie myśli tylko reaguje tak jak go nauczono.
Dlatego warto mieć dobry soft który nie tylko odczytuje błędy ale i pokazuje też dane rzeczywiste.
Same korekcje wtryskiwaczy potrafią pokazać stan silnika tylko trzeba je umieć odczytać.
Tu nie chodzi o to że się wymądrzam ale pokazuję że diagnostyka jest bardziej skomplikowana
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Lysy
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 29 kwietnia 2020, 17:49
Renault: Renault Megan
Silnik: 1.6c16v

Megan 3 1.6 16v 110km

Post autor: Lysy »

Witam wszystkich mam pytanko czy ktos mial w megane3 1.6 16v podlaczony clip i sprawdzil temp silnika w czasie jazdy mi skacze temp 95-78 i tak caly czas zastanawiam sie czy jest to oki ?Prosze o podpowiedz

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Megan II 1.5 dci 101 km 2004 r.] - gaśnie auto

Post autor: BlackRaven »

Bo termostat pracuje
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Lysy
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 29 kwietnia 2020, 17:49
Renault: Renault Megan
Silnik: 1.6c16v

Re: [Megan II 1.5 dci 101 km 2004 r.] - gaśnie auto

Post autor: Lysy »

Witam pacjent renault megan 1.6 16v 110km 2015rok na wolnych obrotach nierowna praca silnika .Szczelnosc kolektora ssacego sprawdzona swiece nowe cewki sprawdzone. Mial ktos taki przypadek

ODPOWIEDZ