iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 2 2001 1.4 98km 16v] po odpaleniu silnika samoczynnie włączają się światła mijania

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Lorak
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 czerwca 2023, 00:13
Renault: Clio 2 2001
Silnik: 1.4 benzyna 98km
Lokalizacja: Bytom

[Clio 2 2001 1.4 98km 16v] po odpaleniu silnika samoczynnie włączają się światła mijania

Post autor: Lorak »

Witam posiadam od miesiąca Clio 2 2001 1.4 98km mam praktycznie od początku jeden i ten sam problem mianowicie gdy odpalę silnik to samoczynnie włączają się światła mijania gdy przełącznik jest na 0 po przekręceniu na pozycyjne swiecą się tylko pozycyjne a po przekręceniu na mijania świeca się normalnie mijania drogowe działają prawidłowo tak samo kierunki czy awaryjne i przeciwmgielne problem jest tylko z mijania dzieje się to bez reguły raz jest wszystko w porządku raz po odpaleniu auta nie da się ich zgasić próbowałem z bezpiecznikami wtyczkami przy reflektorach żarówkami mierzyłem wszystkie gniazda bezpieczników czy jest napięcie i jedynie na jednym był delikatny spadek napięcia nic po za tym nie wiem już czego dalej szukać samochód nie posiada czujnika zmierzchu dzieje się to samo w dzień jak i w nocy nie posiada automatycznych świateł jak i dziennych próbowałem również wymienić przełącznik zespolony (wajchę od swiatel) ale kkazLa się trochd inna nie moglem jej zamontować przez przesunięte otwory na śruby ale po podłączeniu jej dalej się działo to samo prosił bym o pomoc w znalezieniu usterki

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Clio 2 2001 1.4 98km 16v po odpaleniu silnika samoczynnie włączają się światła mijania

Post autor: Rufus »

Czyli wszystko działa prawidłowo - ktoś doinwestował w auto zamontował moduł elektroniczny automatycznego włączania świateł.
Jak Ci to przeszkadza, to podjedź do elektryka, niech Ci to zdemontuje, bo obawiam się, że sam możesz narobić sobie problemów.
Myśle że w tym modelu nie montowano czujnika oświetlenia.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Clio 2 2001 1.4 98km 16v] po odpaleniu silnika samoczynnie włączają się światła mijania

Post autor: kudlaty »

A czy samochód nie pochodzi przypadkiem z rynku skandynawskiego? Tam od zawsze było to w standardzie, gdyż tam od zawsze był wymóg jazdy na światłach.
Myślę, że jeżeli Ci to przeszkadza to jest to do wyłączenia. Ale raczej nie jest to moduł tylko CLIPem trzeba by pogrzebać

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2343
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Clio 2 2001 1.4 98km 16v] po odpaleniu silnika samoczynnie włączają się światła mijania

Post autor: patrys4891 »

W Clio3 dało się to aktywować i dezaktywować, możliwe że w clio2 też jest to do przedstawienia clipem

Obliczone na lukakatorze

Obrazek

Lorak
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 czerwca 2023, 00:13
Renault: Clio 2 2001
Silnik: 1.4 benzyna 98km
Lokalizacja: Bytom

Re: Clio 2 2001 1.4 98km 16v po odpaleniu silnika samoczynnie włączają się światła mijania

Post autor: Lorak »

Rufus pisze: wtorek, 13 czerwca 2023, 06:01 Czyli wszystko działa prawidłowo - ktoś doinwestował w auto zamontował moduł elektroniczny automatycznego włączania świateł.
Jak Ci to przeszkadza, to podjedź do elektryka, niech Ci to zdemontuje, bo obawiam się, że sam możesz narobić sobie problemów.
Myśle że w tym modelu nie montowano czujnika oświetlenia.
Faktycznie jest czujnik zmierzchu i wszystko działa prawidłowo nie sądziłem że w tym aucie może być coś takiego po prostu ale dziękuję za szybki wpis na forum

Lorak
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 czerwca 2023, 00:13
Renault: Clio 2 2001
Silnik: 1.4 benzyna 98km
Lokalizacja: Bytom

Re: [Clio 2 2001 1.4 98km 16v] po odpaleniu silnika samoczynnie włączają się światła mijania

Post autor: Lorak »

kudlaty pisze: wtorek, 13 czerwca 2023, 06:11 A czy samochód nie pochodzi przypadkiem z rynku skandynawskiego? Tam od zawsze było to w standardzie, gdyż tam od zawsze był wymóg jazdy na światłach.
Myślę, że jeżeli Ci to przeszkadza to jest to do wyłączenia. Ale raczej nie jest to moduł tylko CLIPem trzeba by pogrzebać
Okazało się że jest po prostu w lusterku czujnik zmierzchu myślałem że to jakaś usterka dlatego chciałem zaciągnąć wiedzy z forum ale okazało się że wszystko działa prawidłowo i nie potrzebnie się martwiłem dziękuję za szybki wpis na forum

Lorak
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 czerwca 2023, 00:13
Renault: Clio 2 2001
Silnik: 1.4 benzyna 98km
Lokalizacja: Bytom

Re: [Clio 2 2001 1.4 98km 16v] po odpaleniu silnika samoczynnie włączają się światła mijania

Post autor: Lorak »

patrys4891 pisze: wtorek, 13 czerwca 2023, 15:28 W Clio3 dało się to aktywować i dezaktywować, możliwe że w clio2 też jest to do przedstawienia clipem

Obliczone na lukakatorze
Okazało się że to czujnik zmierzchu nie spodziewał bym się że w takim aucie może coś takiego być ale wszystko działa prawidłowo w takim razie może zostać

ODPOWIEDZ