iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 4 0,9tce] problemy z obrotami, migający check engine

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Grzela
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 6 lutego 2022, 12:38
Renault: Clio IV
Silnik: 0.9 tce

[Clio 4 0,9tce] problemy z obrotami, migający check engine

Post autor: Grzela »

Od jakiegoś czasu moje autko zaczął nękać pewien problem. Wszystko zaczęło się, gdy pewnego dnia po przejechaniu kilku kilometrów stanąłem i nie gasiłem jakiś czas silnika. Zaczął się migać "check engine".Zauważyłem ponad to że na wolnych obrotach silnik tak jak by faluje.W kolejnych dniach zaobserwowałem jeszcze że jak jest zimny po nocy to trochę jak by gorzej odpalał. Po odpaleniu i po dodaniu gazu zostaje jeszcze jakiś czas na wyższych obrotach, po czym dopiero schodzi do normalnych i do falowania. Po podłączeniu pod komputer wyszedł błąd "wypadanie zapłonu na trzecim cylindrze, zostały wymienione świece i pierwsza i trzecia cewka, lecz problem nie zniknął. podczas moich obserwacji zauważyłem jeszcze, że, jak zaczyna się migać "check",wystarczy na przykład włączyć klimatyzację, silnik wtedy standardowo podnosi lekko obroty a jego praca się wyrównuje i "check" po chwili znika sam. Ponadto nie zawsze się zapala. ostatnio autko chodziło (i falowało) z godzinę na wolnych obrotach i nie było "checka". Mój mechanik stwierdził że nie ma już za bardzo pomysłu co zrobić. W związku z tym miał bym prośbę o jakieś sugestie, co można by jeszcze sprawdzić, ewentualnie gdzie w Warszawie można podjechać do kogoś kto się zna na Renault. Jak by ktoś z Was chciał zerknąć, dołączam filmik na YT.

https://youtu.be/LL_OqAzdTGk

ODPOWIEDZ