iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio II 2004 1.2 16v] Problemy ze skrzynią quickshift

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
wyjatek
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2020, 15:14
Renault: clio
Silnik: 1.2

[Clio II 2004 1.2 16v] Problemy ze skrzynią quickshift

Post autor: wyjatek »

Witam!
Od jakiegoś czasu szukałem dla niepewnosprawnej siostry małego auta z automatyczną skrzynią biegów.
W końcu w okolicy znalazłem clio II 2004 1.2 16v ze skrzynią quickshift.
Naczytałem się sporo o półautomatach i ich wadach lecz sprzedający pokazał 2 faktury sprzed roku na 2000 euro po naprawie skrzyni.
Po udanej (krótkiej jeździe) próbnej sfinalizowaliśmy zakup.
Auto zostało dostarczone na lawecie ze względu na brak polskich tablic. Dopiero wtedy zobaczyłem świecącą ikonkę krzyni biegów ( pomarańczowa).
Postanowiłem przetestować auto na trasie, przy łagodnej jeździe auto zmienia biegi bezproblemowo, lecz przy szybszej , agresywniejszej dochodzi do 4 biegu i rosną tylko
obroty, nie wchodzi 5 bieg.
Udałem sie na komputer który wskazał następujące błedy:

194 Automatyczna skrzynia biegów- połączenie z deską rozdzielczą. Zwarcie do napięcia 12v
194 Automatyczna skrzynia biegów - połącznie z deską rozdzielczą. Przerwa w obwodzie lub zwarcie do masy
174 Automatyczna skrzynia biegów- obwód elektrozaworu blokującego. Zwarcie do napięcia +12v
167 Automatyczna skrzynia biegów- sygnał redukcji momentu obrotowego jednostki ECU silnika Zwarcie do napięcia +12v
167 Automatyczna skrzynia biegów- sygnał redukcji momentu obrotowego jednostki ECU silnika przerwa w obwodzie lub zwarcie do masy.


Proszę o porady, zastanawiam się nad zwrotem auta choć siostrze bardzo się podoba.

ODPOWIEDZ