iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 3 1.5 dCi] Nierówna praca silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Robii
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 24 kwietnia 2020, 17:48
Renault: Clio 3
Silnik: 1.5 dCi

[Clio 3 1.5 dCi] Nierówna praca silnika

Post autor: Robii »

Witam. Dzisiaj odebrałem z warsztatu Clio 3 1.5 dCi. Samochód miał czyszczony cały układ po regeneracji wtrysków. Niestety praca silnika po 15 sekundach od uruchomienia jest nierówna tzn. Silnik na postoju jakby faluje, skacze bez zmiany obrotów. Poza tym wszystko działa bez zarzutu. Mechanik wysłał mnie do elektromechanika w celu dopisania wtrysków do silnika. Czy wizyta rozwiąże mój problem czy jednak powodu tzw. falowania należy szukać gdzie indziej? Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Exo5401pl
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 6 maja 2017, 11:42
Renault: Clio 3
Silnik: 1,6 16V

Re: [Clio 3 1.5 dCi] Nierówna praca silnika

Post autor: Exo5401pl »

Mam takie Clio 3 z silnikiem 1,6 u mnie pomogła wizyta w autoryzowanym serwisie Renault. Wiem co pomyślisz, ale mechanik nie szedł dobrym tropem i wymyślał coś nowego. Renault wymieniło świece i teraz samochód śmiga, że nie nadążam za nim. Ma kopa...od BYKA. Nie było drogo - 200 zł. (+/- 50 zł). Ogólnie warto. Podpowiedzieli mi, że mam sparciałą uszczelkę podszybia - do wymiany. Ona powoduje, że układ zapłonowy zalewa się wodą - tego mechanik nie wie....pozdrawiam...Renault - NA MAKSA...TAK

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio 3 1.5 dCi] Nierówna praca silnika

Post autor: BlackRaven »

Exo5401pl pisze: niedziela, 24 maja 2020, 07:50 Mam takie Clio 3 z silnikiem 1,6 u mnie pomogła wizyta w autoryzowanym serwisie Renault. Wiem co pomyślisz, ale mechanik nie szedł dobrym tropem i wymyślał coś nowego. Renault wymieniło świece i teraz samochód śmiga, że nie nadążam za nim. Ma kopa...od BYKA. Nie było drogo - 200 zł. (+/- 50 zł). Ogólnie warto. Podpowiedzieli mi, że mam sparciałą uszczelkę podszybia - do wymiany. Ona powoduje, że układ zapłonowy zalewa się wodą - tego mechanik nie wie....pozdrawiam...Renault - NA MAKSA...TAK
Ale to jest diesel i nie ma cewek
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ