iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 1.6 16v 2001] Problem z obrotami.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Dawidinitiale2001
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 7 października 2018, 16:34
Renault: Renault clio
Silnik: 1.6 16v

[Clio 1.6 16v 2001] Problem z obrotami.

Post autor: Dawidinitiale2001 »

Witam. Jakis czas temu zakupiłem auto jak w temacie. Pochodziło niby od fanatyka marki (jakbym go spotkał to nie ręczę za siebie). Jedyna usterka jaką clio pisiadalo byla uszkodzona przepustnica, obroty ok 2000. Po wymianie problem zaczął się w drugą stronę, silnik latał jakby miał wyskoczyć z samochodu, obroty od 700 do 0 i gasniecie. Od tamtej pory uszczelnilem kolektor dolotowy, nowe swiece, nowe cewki ngk, czujnik położenia wału, silniczek krokowy, czujnik temperatury powietrza dolotowego, map sensor, pompa paliwa, sondy lambda. Kazda część pochodziła ze sklepu nie ze szrotu. Po podpieciu kompa pokazuje dwa bledy stale: czujnik temperatury powietrza dolotowego, czujnik cisnienia w kolektorze. Może ktoś ma jakiś pomysł? Dodam że silnik bez kzfr.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Clio 1.6 16v 2001] Problem z obrotami.

Post autor: kudlaty »

Skoro komputer pokazuje takie błędy to od tego bym zaczął. Zdaję sobie sprawę, że wymieniając te wszystkie elementy i nie widząc efektów możesz być zły, jednak skoro komputer pokazuje taki błąd to zapewne zacząłbym od podmianki tego.
Popytaj może ktoś w okolicy ma auto z takim silnikiem, to może podmienisz tylko i będzie wiadomo co siadło

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Clio 1.6 16v 2001] Problem z obrotami.

Post autor: patrys4891 »

Na kolektorze dolotowym masz te czujniki. Czujnik temperatury jest od przodu na kolanku trzeciego cylindra (licząc od skrzyni biegów), czujnik ciśnienia masz od tyłu od strony grodzi.
Ja czujnik temperatury kupiłem za 29zł valeo , bo miał połamane zatrzaski.
Czujnik ciśnienia czyściłem tylko.
Obrazek

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Clio 1.6 16v 2001] Problem z obrotami.

Post autor: BlackRaven »

A może nie czujnik tylko kabelki gdzieś przytarte ?
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ