iparts></a>
<a href= francuskie

[Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cinqus
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 21:51
Renault: Thalia
Silnik: 1.4
Lokalizacja: Świdnik

[Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Post autor: cinqus »

Witam wszystkich.
Od 4 lat jestem użytkownikiem Renault Thalia I (przed lift) z roku 2001 wyposażonej w silnik 1,4 8v (czysta benzyna).
Od momentu kupna występował problem bardzo trudny do opisania, a jeszcze gorszy do zdiagnozowania, ale może zacznę od początku. Problem polega na gaśnięciu silnika w korku, na światłach. Ma to miejsce tylko i wyłącznie w bardzo gorące dni (+30 stopni). Zimą problem nie występuje, jak również w normalne ciepłe (do około 30 stopni) dni. Po "zdechnięciu" silnika, odczekuję około 30-45 s., pompka podaje na nowo paliwo i ładnie odpala. Chodzi bez problemów, po czym za jakiś czas znowu "zdycha". Na trasie nie ma problemu. Silnik przeszedł remont (uszczelka pod głowicą), jednakże problem miał miejsce wcześniej (przed remontem) jak i teraz. Remont zrobiony około 11 tys. km. temu. Przy remoncie zostały również zmienione świece, przewody wn (więc już je wykluczam). Ostatnio zauważyłem, że problem nasila się przy niskim stanie benzyny (blisko rezerwy, jednak rezerwa się jeszcze nie zapala). Jeżeli samochód jest zatankowany "po korek" (wiadomo, że nie aż po samo korek) problem jakby nie występuje. Odnośnie auta lubię jak w nim wszystko działa jak należy. Wiadomo problem można obejść, zalewając więcej paliwa, jednak czasami z braku czasu i braku stacji w centrum miasta jest to denerwujące. Na zakończenie dodam, że została wymieniona cewka (Magneti Marelli - NOWA) i czujnik położenia wału (Bosch - NOWY). Nic nie pomogło. W przyszłym tygodniu planuję podmienić jeszcze pompę paliwa. PS. Samochód podłączany był wielokrotnie pod komputer i brak jakichkolwiek błędów.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za propozycje rozwiązania problemu :)
PS II. Filtr paliwa wymieniany jest co 10 tys. z olejem i filtrem powietrza.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Post autor: BlackRaven »

Ja bym krokowy zmienił bo lubi się zacinać w tych silnikach. Cżęsto też spotykałem się z tym że ludzie wymieniając zakładali niewłaściwe ( zły stożek ) i w określonych warunkach silnik fiksował lub gasł na wolnych
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Post autor: Maciej R21 »

Jeśli ma to związek z paliwem to zacząłbym od filtra paliwa , pompy i sprawdzenia wszystkich połączeń wężykowo elektrycznych.
Obrazek

Awatar użytkownika
cinqus
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 21:51
Renault: Thalia
Silnik: 1.4
Lokalizacja: Świdnik

Re: [Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Post autor: cinqus »

Na wstępie pragnę podziękować Maciejowi R21 oraz BlackRaven'owi, za propozycję rozwiązania problemu. Okazało się, że winowajcą była pompa paliwa, która miała jakiś problem (prawdopodobnie zasysała lewe powietrze w upalne dni, na rezerwie). Wymieniłem pompę na nową (używaną z przebiegiem 110tys. km, kompletna z całym koszykiem, kupiona od zaufanego sprzedawcy). Mój mechanik odbył upartą walkę z "nakrętką" pompy paliwa (fakt można nową kupić za jedyne 180zł wyłącznie w ASO, intercars oraz niedziałek nie maja). Wymieniona pompa chodzi na rezerwie dobrze, najważniejsze, że nie gaśnie. Pozdrawiam :)

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Post autor: marekwodniak »

Nie jest tak żle z tą nakrętką od zbiornika ,są trudniejsze naprawy.Są i nówki po 40 zł a uszczelki po 5 zł.

Awatar użytkownika
cinqus
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 21:51
Renault: Thalia
Silnik: 1.4
Lokalizacja: Świdnik

Re: [Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Post autor: cinqus »

marekwodniak pisze: wtorek, 5 czerwca 2018, 19:19 Nie jest tak żle z tą nakrętką od zbiornika ,są trudniejsze naprawy.Są i nówki po 40 zł a uszczelki po 5 zł.
Naprawy na pewno są trudniejsze. Tu jedynie szkopuł polegał na tym aby jej nie uszkodzić. Mógłbym Cię prosić o link do nowej takiej nakrętki. Kupiłbym na zaś :)
Ostatnio zmieniony środa, 6 czerwca 2018, 20:28 przez cinqus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Post autor: patrys4891 »

Miałem podobnie w clio 1,2 16v. Winny był czujnik położenia wału.
Obrazek

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Post autor: marekwodniak »

Nakrętka zbiornika alegro nr7377342896 cena 36 zł z przesyłką .

Awatar użytkownika
cinqus
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 21:51
Renault: Thalia
Silnik: 1.4
Lokalizacja: Świdnik

Re: [Thalia I] Gaśnie w bardzo upalne dni

Post autor: cinqus »

patrys4891 pisze: środa, 6 czerwca 2018, 08:02 Miałem podobnie w clio 1,2 16v. Winny był czujnik położenia wału.
Czujnik wymieniłem przez wymianą pompy. U mnie nie pomogło. Jedynie samochód przestał szarpać przy ruszaniu :)
marekwodniak pisze: środa, 6 czerwca 2018, 08:51 Nakrętka zbiornika alegro nr7377342896 cena 36 zł z przesyłką .
Dziękuję serdecznie. Już szukam i zamawiam na zaś :)

ODPOWIEDZ