iparts></a>
<a href= francuskie

[Clio 3] Utrata wspomagania kierownicy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
hero512
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 3 czerwca 2020, 16:45
Renault: Renault Clio 3
Silnik: 1.2 tce

[Clio 3] Utrata wspomagania kierownicy

Post autor: hero512 »

Witam. Posiadam Renault Clio 3 1.2 tce 2010r. Wystąpił u mnie problem taki ,że na wyświetlaczu pojawił sie komunikat (servolenkung defekt) wersja niemiecka czyli jakiś defekt wspomagania, duży napis STOP i świeci się czerwona kontrolka ESP. W skrócie straciłem wspomaganie kierownicy. Samochód jeździ odpala wszystko okey tylko brak wspomagania. Wgłębiając się w temat wyczytałem że wymiana części nic nie da bo części są kodowane a po wymianie częsci samochod może przestać działać? Co z tym zrobić? Wizyta w ASO podejrzewam że może przekroczyć połowe wartości samochodu( choć nie dopytywałem) czy wystarczy się udać do zwykłego elektromechanika czy to ogarnie? Widziałem też w internecie że sa specjalne zakłady które to regenerują ale niestety w dalekim zasięgu. Czy ktoś ma doświadczenie co z tym zrobic?

kunte
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2020, 07:02
Renault: Clio 3 Grandtour
Silnik: 1.2 TCe

Re: [Clio 3] Utrata wspomagania kierownicy

Post autor: kunte »

Po pierwsze, podłączyć pod komputer i odczytać błędy.
Po drugie sprawdziłbym wtyczki, czy się nie poluzowały.
Używane możesz kupić za 200-300 złotych.
Pytanie czy naprawa Twojej będzie opłacalna.

A czy czasem od wspomagania, nie ma osobnej kontrolki?

driverjosik
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 4 marca 2019, 14:33

Re: [Clio 3] Utrata wspomagania kierownicy

Post autor: driverjosik »

Ja osobiście niedawno miałem taki problem w Renault Megane z 2009 roku. Pojechałem do sklepu i szybko mi doradzili co mam z tym zrobić, niestety nie obyło się bez mechanika, ale nie był to jakiś wielki koszt. Łącznie z mechanikiem wydałem 600zł. Pro po sklepu które mi doradził, to polecam https://autolieder.pl/oferta/sklep-motoryzacyjny-luzino możliwe że uratowali mnie przed przepłaceniem u mechanika :)

ODPOWIEDZ