iparts></a>
<a href= francuskie

Potrzebuje pomocy ! :)

Wielkopolski Oddział Klubu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
terenas

Potrzebuje pomocy ! :)

Post autor: terenas »

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów !

Znalazłem swoje wymarzone auto, niestety było by ono moim pierwszym więc nie mam za bardzo jak (i z kim) podjechać je sprawdzić:

link do oferty:

http://otomoto.pl/renault-megane-C18034467.html

Sprawa wygląda tak: sprzedający twierdził telefonicznie, że auto dostało w przednie lewe koło (niby nic poważnego), nie wzbraniał się przed wizytą na stacji diagnostycznej, podał numer vin. Na zdjęciach wygląda to całkiem dobrze. Posiada interesujący mnie silnik (ciężko go spotkać).

I teraz pytanie-prośba, czy ktoś z klubowiczów może mieszka w okolicy i w ramach joy-ride byłby skłonny podjechać, zapytać i obejrzeć auto :) ?

Ew. byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki dotyczące tego co mogło zostać naruszone przy tego typu kolizji (silnik itd niby są ok) ? Wiadomo, to cabrio, mniej sztywne, a jeszcze po kolizji... troche się boję tego powiem szczerze. Czy może odpuścić ?

Będę wdzięczny za każdą pomoc ;) !

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Potrzebuje pomocy ! :)

Post autor: Sidenis »

Tak na dzień dobry czytając ofertę nie zgadza mi się: skórzana tapicerka, potem welurowa i na końcu półskóra. O co kaman?? Właściciel to raczej nie jest, tylko handlarz -czyli dokładnie i uważnie trzeba przyjrzeć się tej Meg.
Po oględzinach zdjęć -tapicerka półskóra, kierownica wielofunkcyjna (być może z tempomatem).
Moim zdaniem auto godne uwagi. A odnośnie kolizji -lewe koło tak? Kwestia co było rozwalone przy tym. Sprawdzenie zbieżności itp to podstawa. Najlepiej jeszcze jakbyś odżałował parę groszy (od 50 zł w górę -w zależności od warsztatu) i podpiął auto pod CLIP -wtedy wyjdzie czy nie ma błędów itp. Albo w ogóle szarpnąć się na sprawdzenie w ASO, gdzie jest szansa na uzyskanie historii auta. Przynajmniej z czasów gwarancyjnych.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

terenas

Re: Potrzebuje pomocy ! :)

Post autor: terenas »

Gdybym miał kupić to na ASO bym nie pożałował. Pytanie tylko po czym stwierdzić czy jest sens jechać dalej sprawdzać w ASO, czy kategorycznie sobie odpuścić ? Na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę przy oględzinach ? Z tą tapicerką to pewnie sam nie wiedział jak to zaklasyfikować, więc wybrał wszystkie części składowe :D, a gość jest handlarzem owszem, auto sprowadził z francji. Więc obiecanki o dobrym stanie na dzieńdobry dzielę przez 3 ;) przynajmniej do oględzin i jazdy testowej :)

Jeszcze prośba, może ma ktoś dostęp do sprawdzonej opcji rozkodowania vin ? Na jakimś online wyszło mi że ta megi wyjechała z silnikiem 1.4 (nie występowały w tym typie nadwozia).

VIN: Vf1em0w0c33058981

Nie chce robić offtopu z tego wątku, ale jeszcze pytanie jak sprawują się silniki 1.9 dci 120KM ? Czytałem najróżniejsze opinie, byłbym wdzięczny za jakąś z pierwszej ręki ;)

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Potrzebuje pomocy ! :)

Post autor: Sidenis »

Od ponad roku taki silnik ujeżdżam, ma na koncie przejechane prawie 195 kkm i nie mogę powiedzieć na niego złego słowa. Cichy, miły we współpracy, bardzo elastyczny. Ma przyspieszenie i przynajmniej mi pozostaje jeszcze zapas pod pedałem gazu ;) a samochód mam w wersji kombi.

A co do oględzin czy warto czy nie -jeśli chodzi o to co na zdjęciach było widoczne to nie ma do czego się zbytnio doczepić, chociaż nie wiem, czy były zdjęcia prawego boku. Ale tak patrząc na maskę i bagażnik to szpary wyglądały na równe, także nie powinna być Meg składana z dwóch lub więcej. Podejrzewam, że ja bym się najpierw wybrała na jazdę testową -jeśli nie miałabym nic od zarzucenia samochodowi pod względem prowadzenia, ściągania przy hamowaniu, luzów na kierownicy itp, to wtedy bym podjechała do ASO.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Potrzebuje pomocy ! :)

Post autor: Maciek R4 »

przy oględzinach - cóż...czy ma jednakowe odcienie lakieru...czy szczeliny są równe...i co z tą kierownicą - na foto koła prosto, a kierownica skręcona spory kawałek (wątpię, żeby do zdjęć wnętrza ktoś ją ruszał)

a po zderzeniu w lewe koło - mogło pójść praktycznie całe zawieszenie z przodu, jak z geometrią nie tylko kół, ale i podwozia po tym...

może to tylko złudzenie na małych foto, ale to lewe przednie koło jakoś dziwnie siedzi w nadkolu w porównaniu z prawym - jakby do tyłu cofnięte
za duży obrazek

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Potrzebuje pomocy ! :)

Post autor: RedOctober »

Jak dla mnie ze względu na pracę niestety za daleko (140 Km)
Co do stanu po wypadku to zależy jak był walony w to koło. Ale zawieszenie i zbieżność do sprawdzenia na 100% (może być cztero-śladem).
Co do sztywności kasty to tego typu kabrio mają dodatkowe usztywnienia w podwoziu aby nadwozie było sztywniejsze, więc każde udeżenie w podwozie trzeba dokładnie obejrzeć.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Potrzebuje pomocy ! :)

Post autor: Martinez »

Moim zdaniem, jeśli dostała w koło, to mogą/nie muszę/ być skrzywione sanki. Koniecznie sprawdziłbym geometrię i to dokładnie /komputerowo/. Niestety z w tamtym regionie to większość aut przechodzi przez ręce metaloplastyków, więc można się nadziać.
Autko fajne, ale bądź czujny, zachowaj zimną krew i nie napalaj się.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

terenas

Re: Potrzebuje pomocy ! :)

Post autor: terenas »

Dzięki wszystkim za rady, wezmę pod uwage napewno :) . Od napalania na konkretną sztukę jestem daleki (na sam model jestem strasznie napalony), to mimo wszystko cabrio i wolał bym coś bezwypadkowego. Niewiele drożej można by wziąć z silnikiem 1.9dCi ale strasznie boje sie diesla. Szczególnie, że na ogół przebiegi znacznie większe i jak już się zacznie sypać to może pójść lawinowo.
Jak tylko znajdę czas to podjadę na oględziny. Jeśli coś się urodzi to nie omieszkam poinformować driver pozdrawiam tymczasem ;)

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Potrzebuje pomocy ! :)

Post autor: Martinez »

terenas pisze:Niewiele drożej można by wziąć z silnikiem 1.9dCi ale strasznie boje sie diesla. Szczególnie, że na ogół przebiegi znacznie większe i jak już się zacznie sypać to może pójść lawinowo.

Nie bój się :) :) :)
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

ODPOWIEDZ