iparts></a>
<a href= francuskie

polecany warsztat

Trójmiejski Oddział Klubu

Moderator: Grupa Moderatorów

Baron

Post autor: Baron »

czy jako klub albo ktoś prywatnie ma zniżki w sklepie Autopartner? Nie warsztat, bo tam można spoczko negocjować tylko przydałoby się w sklepie coś posiadać ;)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Pytanie o warsztat - Fau Vert - co możecie o nim powiedzieć? Przekonali mnie przede wszystkim ceną. W ASO za wymianę gum stabilizatora (bez części) podali mi skromne 400 zł. W Fau Vert ocenili na 30 zł od sztuki (też bez części), co jest bardziej dla mnie satysfakcjonujące :). Pytanie teraz, czy można spokojnie bez nerwów im zostawić autko i mieć nadzieję, że nagle nie znajdzie się 10 innych rzeczy do wymiany? (W ASO sprawdzałem, mam do wymiany tylko gumy i nie chcę, żeby ktoś mi tu wymyślał :P).
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Ja u nich tylko sprawdzalem zbieżność. Wrażenia pozytywne.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

Awatar użytkownika
mihau
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 205
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 14:02
Renault: juz nie
Silnik: boxer
Lokalizacja: 3M

Post autor: mihau »

Kiedyś jeździłem do nich służbowym autem na wymianę opon i kilka innych drobiazgów. Generalnie, jak pisze Maciek, wrażenie pozytywne, chociaż zdawało mi się że nie są zbyt tani.
mihau
ex. Laguna I phII F4P '99
ex. R21 phII F3N '91
Oddział 3Miasto http://www.klubrenault.pl/3M

giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: giecek »

Maciek pisze:Ja u nich tylko sprawdzalem zbieżność. Wrażenia pozytywne.
A pamiętasz ile płaciłeś? Bo wraz z wymianą opon na zimowe chce sobie zrobić geometrie i zbieżność i nie wiem gdzie dobrze i tanio to robią.

Awatar użytkownika
Zeid
Oklejony
Oklejony
Posty: 58
Rejestracja: środa, 15 lipca 2009, 07:40
Renault: Lauguna II Clio III
Silnik: 2.0T 170KM/1.6 128KM
Lokalizacja: Gdańsk/Gorzów Wlkp.

Post autor: Zeid »

Ja robiłem w IB Auto na Rzeczpospolitej (http://ibauto.webpark.pl/) z tego co pamiętam płaciłem 80 zł.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Gdzieś ktoś mi mówił, że szukam dziury w całym rozkminiając, kto może mi wymienić głupie, banalne gumy na stabilizatorze ...
Ale co nie pytam mechanika, to albo - nie wiem jeszcze jakie tam dojście i jak to wygląda, albo - ło panie, kupa roboty, trzeba wózek opuszczać i nie wiadomo co ...
Żebym miał gdzie, sam bym to zrobił :P ...
No ale zapodam autem w pobliskim warsztacie specjalizującym się w BMW (sic!) - RS Rutkowski. :D ... Oni nie widzą problemu, a i wydają się być solidni ;).
Ogólnie widzę, że mają w robocie kupę innych aut, niż BMW ;].
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Cóż .. okazuje się, że nie tylko francuska myśl techniczna jest skomplikowana ... włoska też ;).
Gumy na stabilizatorach z tyłu wymieniliby mi wszędzie za grosze, ale z przodu trzeba połowę rzeczy rozbierać.
Ostatecznie w ramach przyzwoitej ceny zaufałem jeszcze raz Nagengast - wyszło bez problemu.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

sejo

Post autor: sejo »

mam jednego mechanika ,ktorego mógłbym polecić. moze do tanich nie nalezy ,ale specjalizuje się w Renault. zna każdy model od podszewki bo .....i tu nie mogę dokończyć ,bo nie wiadomo kto to forum czyta ;) .trochę ma mały i zaniedbany garaż,ale zna każdą śrubkę w renatkach :P

Szumak

Re: polecany warsztat

Post autor: Szumak »

Koledzy, a gdzie byście polecili podjechać z uszkodzonym zamkiem w drzwiach?

Nie mam centralnego. Problem wygląda tak, że nie mogę otworzyć drzwi kluczem, mogę za to zamknąć zamek - klucz kręci się w jedną stronę bez oporu. Potrzebuję speca, który wymieni mi zamek przekładając starą wkładkę by nowy zamek działał ze starym kluczem.

que_pasa

Re:

Post autor: que_pasa »

PiasQ pisze:BMW (sic!) - RS Rutkowski. :D ... Oni nie widzą problemu, a i wydają się być solidni ;).
Przez pewien czas korzystałem z ich usług, generalnie robili to co trzeba, ale zawsze wracałem bo coś musieli poprawić. Całkowicie straciłem zaufanie gdy robili mi elektrykę i coś pokaszanili z abs'em, potem wymyślali różne rzeczy dlaczego może nie działać. Na szczęście renocar stanął na wysokości zadania i w godzinę naprawił to co im zajęło kilka godzin (a i tak nie dali rady).

pecado

Re: polecany warsztat

Post autor: pecado »

W piatek odebrałem autko z Renoart na Św Wojciecha i na tą chwilę jestem zadowolony.
Pierwsza pozytywna rzecz to to, że nie wymieniają rzeczy, których wymieniać nie trzeba, ba - potrafią zadzwonić i upewnić się, uzgadniają co i jak. Bardzo miło. Druga rzecz to zaproponowali mi w jednym miejscu wykorzystanie elementu używanego, drastycznie tańszego (akurat tam to nie robiło, istotne było czy będzie działać czy nie, a nie czy był odpakowany z folii). Miło.
Trzecia rzecz, która mnie powaliła na kolana: jak przyjechałem odebrać autko to zostałem zaproszony na tył warsztatu gdzie pokazano mi wszystkie wymienione części tłumacząc co i dlaczego zostało zrobione. Cywilizacja...
Z mojej strony, na tą chwilę polecam - bardzo dobry kontakt, potrafią wykazać inicjatywę (nie kopią rowu od 8-16, tylko potrafią zadzwonić, bo np. coś znaleźli i się upewniają czy robić czy nie - u mnie tak poduszkę boczną silnika zdiagnozowali i w porozumieniu ze mną - wymienili).
I w przeciwieństwie do Renocar mają "samochód" zastępczy, co akurat było dla mnie istotne.

kowjan1

Re: polecany warsztat

Post autor: kowjan1 »

pecado pisze:W piatek odebrałem autko z Renoart na Św Wojciecha i na tą chwilę jestem zadowolony.
Pierwsza pozytywna rzecz to to, że nie wymieniają rzeczy, których wymieniać nie trzeba, ba - potrafią zadzwonić i upewnić się, uzgadniają co i jak. Bardzo miło. Druga rzecz to zaproponowali mi w jednym miejscu wykorzystanie elementu używanego, drastycznie tańszego (akurat tam to nie robiło, istotne było czy będzie działać czy nie, a nie czy był odpakowany z folii). Miło.
Trzecia rzecz, która mnie powaliła na kolana: jak przyjechałem odebrać autko to zostałem zaproszony na tył warsztatu gdzie pokazano mi wszystkie wymienione części tłumacząc co i dlaczego zostało zrobione. Cywilizacja...
Z mojej strony, na tą chwilę polecam - bardzo dobry kontakt, potrafią wykazać inicjatywę (nie kopią rowu od 8-16, tylko potrafią zadzwonić, bo np. coś znaleźli i się upewniają czy robić czy nie - u mnie tak poduszkę boczną silnika zdiagnozowali i w porozumieniu ze mną - wymienili).
I w przeciwieństwie do Renocar mają "samochód" zastępczy, co akurat było dla mnie istotne.
Dzięki pecado za polecenie. Odebrałem autko parę dni temu z Renoart i jestem b. zadowolony. Przede wszystkim poradzili sobie z airbagiem (trzeci warsztat, który próbował) i to za mniej niż 100zł, do tego pełna przejrzystość, stare części do obejrzenia. Samochód zastępczy był tu również kluczowy.
Skorzystam z ich usług następnym razem.

Nie polecam zdecydowanie Pracowni Elektroniki Renault inż. Sipurzyński w Gdyni na Pogórzu (polecana na stronie http://www.pikur3m.gd.pl/warsztaty.phtml). Fajnie i miło (łącznie z herbatką), ale poza tym w kwestii airbagów totalna ignorancja. Po podłączeniu do kompa chcieli mnie namówić na wymianę zwijacza (bez żadnej dodatkowej diagnostyki). Oczywiście wymieniają tylko na oryginalny (~850zł) Gdy ich poprosiłem o bardziej wnikliwą analizę, zapowiedzieli hucznie, że podłączą mi wywalonego airbaga, żeby wykluczyć problem z poduszką, wzięli telefon, ale już nigdy więcej się nie odezwali.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: polecany warsztat

Post autor: Maciek »

Co więc było przyczyna Twojej usterki?
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

giecek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: niedziela, 21 czerwca 2009, 10:35
Renault: T1PH1
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: polecany warsztat

Post autor: giecek »

Witam
I ja od siebie dodam parę groszy na temat Reno-Art, oczywiście pozytywnych :)
Tak jak poprzednicy wspomnieli- pełna kultura. Wymontowane części pokazane, nowe zamontowane też pokazane.
Telefonowali jeśli wyszły jakieś ukryte usterki, żeby uzgodnić czy robimy czy nie. Kiedy miałem odebrać samochód, wykryli coś w ostatniej chwili to zaproponowali nieodpłatnie auto zastępcze (Reno 19 :) ) i odbiór auta następnego dnia do godz 10.Super sprawa.
Przy odbiorze samochodu wszystko wyjaśnione co z czym, co zrobione, co należy w najbliższej i dalszej przyszłości zrobić.
Ceny bardzo przystępne no i kompetentna obsługa robi z tego warsztatu nr 1 :)
Gdy zaproponowali montaż ramki pod tablicę ze swoim logo oczywiście nie mogłem odmówić, dobre trzeba chwalić :)
Na pewno jeszcze nie raz skorzystam z ich usług.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ