iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 4x4] Opony

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Robert LBN
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 22:04
Renault: Koleos
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Lublin

[Koleos 4x4] Opony

Post autor: Robert LBN »

Witam zastanawiam się nad kupnem takich opon
Vredestein QUATRAC 5 4x4 225/55R18 98V używał ktoś może te oponki jakieś opinie?

Robert LBN
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 22:04
Renault: Koleos
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Lublin

Re: Koleos 4x4 Opony

Post autor: Robert LBN »

Dodam że to są całoroczne.

Awatar użytkownika
renatkaYeach
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 12:42
Renault: Scenic
Silnik: 1.5 DCI

Re: [Koleos 4x4] Opony

Post autor: renatkaYeach »

Witam. Odgrzewam i podłączam się do tematu. Jestem zainteresowany zmianą opon na wielosezonowe. Poza vredesteinem mam na oku Michelin CrossClimate + tyle że w rozmiarze 205/55 16 NIE LINKUJEMY!!! Czy ktoś miał z nimi styczność? Podobno to nowość. Warto inwestować w całoroczne opony?

marek1603
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 777
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2011, 11:33
Renault: Dacia LODGY_Duster
Silnik: 1.6MPI_1.6Sce4x4
Lokalizacja: Olkusz

Re: [Koleos 4x4] Opony

Post autor: marek1603 »

Ja mam Yokohama geolandar AT/S w dusterze 4x4 i poprzednią zimę na nich objeździłem spokojnie.
http://www.chomikuj.pl/marek160374" target="_blank
Moderator http://www.daciaklub.pl/forum/portal.php" target="_blank
Był Wartburg 353, Polonez 1.4, Logan 1.4, Logan MCV 1.6, a jest Lodgy 1.6 i Duster 1.6. No i 1300 w remoncie.

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos 4x4] Opony

Post autor: Exafi »

ja w Koleosie mam wlasnie te Vredestein Quatrack 5, opony kupiłem na wiosne nówki i jak na razie latem przede wszystkim cisza, kompletnie nic nie słychać. żadnych ekstremalnych sytuacji nie miałem , na zakrętach nic nie piszczy, nagłego hamowania nie było, zimy tez jeszcze nie ; ) po przejechaniu ok 3-4k km opony nadal jak nowe . Co do 205 55 16 w Lagunie mam Dębice Navigator 2 . Myślałem ,że kostkowy wzór będzie szumiał, ale jest spoko i co najważniejsze za 800zł mam nowe całoroczne oponki, na ówczesne zimy jakie teraz są, myślę ,że wystarczą.

Awatar użytkownika
renatkaYeach
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 12:42
Renault: Scenic
Silnik: 1.5 DCI

Re: [Koleos 4x4] Opony

Post autor: renatkaYeach »

I jak tam, opony wybrane? Trafiłem na 2 nowe modele opon całorocznych. Jeden to fulda multicontrol a drugiego już nie pamiętam niestety. Ale jak sobie przypomnę to napiszę. Etykieta na mokrej nawierzchni na pewno C, i cena też atrakcyjna.

Czytam sobie czytam ten blog z testami opon letnich i dochodzę do wniosku że im więcej czytam tym mniej wiem. Jak się człowiek zaczyta to 2h można klikać i klikać z testu w test. O ile w przypadku opon zimowych i całorocznych dobrze mieć ocenę "C" na etykiecie to dla opon letnich upatruję min "B" a najlepiej "A". Wiem że Uniroyal rainsport 3 to oferuje ale cena... łochoocho Co możecie polecić z dobrą średnią ceny do jakosci. Używkom i chińczykom mówie dziękuje od razu zaznaczę.

farcaul
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: środa, 2 sierpnia 2017, 19:10
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 4x4] Opony

Post autor: farcaul »

Cześć!

Czy ktoś z Was może ma podobny profil jazdy do mnie (Koleosem lub czymś innym) i ma sprawdzone opony - letnie lub całoroczne - w takich warunkach?

Z jednej strony robię sporo tras gdzie regularnie jeżdżę po 160 czasem 170, więc opona musi być stabilna przy takiej prędkości.
Z drugiej strony samochód służy zgodnie ze swoim przeznaczeniem do dojazdu na wycieczki, w góry, na kajaki nad rzekę, czasem na jakies wyjazdy po dzikszych krajach, więc nie chciałbym zostać przy typowej szosówce.

Z tego co jest dostępne w rozmiarze 225/55/18 to widzę Conti CrossContact LX2 - tyle że podobno przy większych prędkościach robi się tak sobie. To samo podobno Toyo Open Country U/T.
Do tego roczny przebieg rzędu 40 tys., tak że odrzucam te co się szybko kończą.

Dzięki z góry za sugestie!

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 4x4] Opony

Post autor: VoN »

Ja śmigam na zimówkach Conti CrossContact i nie zauważyłem żeby przy 170 robiło się gorzej, według mnie auto jest stabilne. Niestety letnie mam w drugim garażu i nie pamiętam jakie bo bym ze stanowczością również polecił.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

ODPOWIEDZ