iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólne] opony made in azja

Czyli wszystko o papuciach...

Moderator: Grupa Moderatorów

KAROL U.

[Ogólne] opony made in azja

Post autor: KAROL U. »

Cześć,witam wszystkich po raz pierwszy ;) .Mam na imię Karol(łysy) mieszkam w Wałbrzychu,od miesiąca jestem właścicielem laguny 2,combi 2002rok w 1,9 dci 120km,całkiem fajnie wyposażonej.Przymierzam się do zakupu zimowych opon azjatyckiej produkcji,czy może ktoś z Was próbował na tym jezdzic ?.Czy naprawdę nie ma sobie co zawracać głowy chinszczyzną?. pozdrawiam . :) ŁYSY
Ostatnio zmieniony sobota, 11 grudnia 2010, 22:52 przez KAROL U., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jahoo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:09
Lokalizacja: [3M]iasto
Kontakt:

Post autor: jahoo »

A z chińskich rzeczy to lubie jedynie podkoszulki;)
Ostatnio zmieniony sobota, 30 sierpnia 2008, 14:16 przez jahoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa [3M]iasto
Safrane 3.0V6 phI

maciejka

Post autor: maciejka »

Podkoszulki sa zawsze oszukane. Jak nosisz rozmiar XL to musisz kupowac XXXXXXXXL zeby w to wejść :)
Co do opon,,, nie miałem nigdy azjatyckich, ale bałbym się i na pewno wolałbym dopłacić do np Klebera... Czort ich tam wie z czego to robią, może z ryżu ?

Grzegorz

Post autor: Grzegorz »

Kleber też może być chiński. Tego się nie dowiesz.

maciejka

Post autor: maciejka »

To prawda, bo teraz wszystko jest już chińskie, ale jest różnica pomiędzy czymś całkowicie wymyślonym i zrobionym przez skośnookich, a czymś znanym, konkretnym, aczkolwiek tylko produkowanym, bądź składanym na dalekim wschodzie z racji taniej siły roboczej. W Stanach na początku 21 wieku produktów chińskiej produkcji w sklepach było ponad 60%, a na dzień dzisiejszy jest już ponad 90 %. Podobno...
Sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Post autor: Martinez »

Oglądałem program o chińskich podróbkach....te małe ludziki potrafią już nawet jajka kurze podrabiać zdziwko A jeden gościu Van Gogh'a maluje w 40 min roll (nie mówiąc o tym, że pół wioski tym się zajmuje.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Awatar użytkownika
Pereira
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:31
Renault: R5 Alpine Turbo
Silnik: 1400
Lokalizacja: Poddębice

Post autor: Pereira »

Chińczycy jeszcze nie nauczyli się robić dobrych opon. Jedyną ich zaletą jest niska cena... Chyba wolałbym nawet używane od markowego producenta. Chińszczyzna w testach pism motoryzacyjnych wychodzi tragicznie! Drogi się toto nie trzyma. I właśnie dlatego że się nie trzyma, że jest twarde i tanie polubili je drifterzy i "upalacze gum". Wanli i Infinity to ich ulubione marki driver
Youngtimer Racers Club

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Witam! Ja do swojego scenica miesiąc temu kupiłem bieżnikowane zimówki i czekają teraz na założenie. Z opinii jakie zaciągnąłem da się na tym jeździć i podobno nie wiele to odbiega od nowych opon! Wzór bieżnika jest niby z continentala i dają na to rok gwarancji. Myślę, że jeśli nie mamy kasy na dobre chodź drogie opony alternatywą dla azjatyckich mogą właśnie być bieżnikowane. Ja za swoje 15' zapłaciłem na allegro 89 zł/szt z przesyłką gratis przy zakupie 4 sztuk. Wchodziłem na stronę producenta i u niego cena ze te oponki wynosi 110 zł. Jak założę i nastaną warunki zimowe wypowiem się jak się na nich jeździ. Pozdrawiam :)
Obrazek

Grzegorz

Post autor: Grzegorz »

Jeśli różnica wynosi jedynie 21 zł, za skarby bym nie zakładał bieżnikowanych. Kamikaze było modne w Japonii, zaraz po wojnie i u nas w komuniźmie.

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Grzegorz ta różnica 21 zł to różnica między producentem opon bieżnikowanych firmy GLOB-GUM (tzw. cena producenta), a jej przedstawicielem który te opony na allegro sprzedaje za 89 zł. Jak patrzałem za nowymi np. dębicami frigo w tym rozmiarze to bym musiał zapłacić 189 zł więc różnica jest 100 zł.
http://www.sklep.globgum.com.pl/index.p ... r15-cw-790 -lin do sklepu internetowego producenta (110 zł)
http://www.allegro.pl/item426978213_opo ... ratis.html -a to link aukcji na której kupiłem te same oponki za 89 zł
W porównaniu do Dębicy zaoszczędziłem 400 zł a kaska jest teraz ważna bo remontuje dom, a znam opinie osób które na nich jeżdżą dlatego zaryzykowałem. Jak przetestuję to coś napiszę. Pozdrawiam
Obrazek

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Post autor: prosiaczek231 »

Tomek_SJZ, to ty odważny jesteś żeby na ZIMĘ bieżnikowane oponki kupowac, ale mimo wszystko życze szczęścia w użytkowaniu lol lol brawa
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

KAROL U.

Post autor: KAROL U. »

Witam i dziękuję wszystkim którzy wypowiedzieli sie na temat oponek.Ale ja już i tak zaryzykowałem i kupiłem Ling-Long po 154 zł.za sztukę.Jak już pokażą co potrafia,chętnie o tym napisze.A jak nie pokaza nic dobrego,to je po prostu spale i też o tym napiszę.Nie zgodzę się tylko z jednym kolegą,co do twardości tych opon-moje są miękkie jak kupa niemowlaka lol .Pozdrawiam wszystkich. -łysy-.

Jacek (caffe23)

Post autor: Jacek (caffe23) »

Też kupiłem na zimę w celu sprawdzenia opony Ling-Long R652 (205/55R16 91H) po 149zł za sztukę.
Są tak miękkie, że aż się boję czy nie pourywa się bieżnik na jakichś terebejach lol
Po zimie będę mógł się wypowiedzieć co do jakości no chyba, że się wcześniej rozlecą. woot

Awatar użytkownika
Broov
Pasqda
Pasqda
Posty: 3244
Rejestracja: niedziela, 7 września 2008, 17:21
Renault: 2xScenic i Megane
Silnik: 2x1.6 i 2.0

Post autor: Broov »

Jacek (caffe23) pisze:Po zimie będę mógł się wypowiedzieć co do jakości no chyba, że się wcześniej rozlecą.
Jak sie rozleca to Ci wymienia na nowe , no chyba ze nie dostales gwarancji.
Ja na swoje Ciang-Pongi roll (Ling-Long) dostalem 36 miesiecy pisemnej gwarancji .
Opony zimowe i tak powinno sie wymieniac co 3-5 lata.
Jak wytrzymaja te 3 lata to bede zadowolony viva
Przebiegi jakie robie w okrezie jesienno zimowym to ok 4-5 tys i glownie po miescie.
Predkosci zblizone do patrolowych lol wiec jestem dobrej mysli.

Narazie nie mam doswiadczen zwiazanych z jazda na tych oponach , jedyne co teraz moge powiedziec to to , ze troche trudniej wywazyc kolo z ta opona , ale nie ma tragedji

Podrawiam
B.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 października 2008, 20:04 przez Broov, łącznie zmieniany 1 raz.

Jacek (caffe23)

Post autor: Jacek (caffe23) »

Też mam gwarancję. :D
Przebiegi jakie robie w okrezie jesienno zimowym to ok 4-5 tys i glownie po miescie.
Ja również w zimie nie będę miał większego przebiegu.
jedyne co teraz moge powiedziec to to , ze troche trudniej wywazyc kolo z ta opona , ale nie ma tragedji
U mnie nie było raczej problemu z wyważeniem z tym, że facio założył te ciężarki na zewnątrz, co trochę szpeci felgę aluminiową.
Założyłem te oponki na oryginalnych felgach takich jak na poniższej fotce a letnie zrobiłem na felgach Dezent w takim samym rozmiarze 16'
Obrazek

ODPOWIEDZ