iparts></a>
<a href= francuskie

Montaż nawigacji Carminat w lagunie II

Moderator: Grupa Moderatorów

Maciej 67

Montaż nawigacji Carminat w lagunie II

Post autor: Maciej 67 »

Witam wszystkich posiadaczy reno .zgłaszam pytanie .mam lagunę 1.9 dci grudxzien 2001 i po roku urzytkowania postanowiłem zmienić mały niebieski wyświetlacz na nawigacje . po roku obserwowanie cen na allegro doszedłem do wniosku że jest to dobry moment (przede wszystkim cenowy) na zakup navi. kupiłem nawi na szrocie pod warszawą z anglika oczywiście ale całą kompletna z ok 2 kg kabli i wiązek do niej. i pytanie które mnie trochę przeraża co dalej ......
jak ją zamontowac w moim aucie ???
Może ktoś z szanownych kolegów i kolezanek miał podobny problem
pozdrawiam Maciej

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

Nie będę się rozpisywał bo drzwi są już dawno wyważone
Zarejestruj się tutaj http://renaultlaguna.pl/forum/index.php?
Przejdź do tego manuala http://renaultlaguna.pl/forum/index.php ... =0&start=0 i ciesz się nawigacją

P.S.
To nie problem

Maciej 67

Post autor: Maciej 67 »

WIELKIE DZIĘKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
przeczytałem to co napisałes i puki co jest to w miare jasne mam wszystkie wiązki oczywiscie ucięte , tylko polaczenie pomieczy duzym lcd a dvd romrm jest całe a pozostałe kostki są ale niestety kable mam ucięte więc będę musiał skożystać ze schematy
a jecze jedno pytanie dośc prozaiczne jak zdemontować daszek od małego lcd?

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

Pociągnij go do góry i wyskoczy z zatrzasków.
Co do kabli to kable o podobnym przekroju,izolacja termokurczliwa+zapalniczka,nożyk i maszynka do ściągania izolacji (najtańsza 10zł spokojnie wystarczy na dłuuuuugo) :)

Maciej 67

Post autor: Maciej 67 »

Cześc Rydziu
Chyba jestem jednym z nielicznych ktorym nie udalo sie podlaczenie NAVI w LII
wydrukowałe Twój schemat jak rowniwż poszczególne schematy kazdego z poszczególnych elementów (lutownica termokurcze itp...)
Wyjąłem mały daszek i wykożystałem tylko czerwoną kostke pozostałe poprzerabiałem w/g schematu
podłaczyłem wszystko i nic radio nie działa bo trzeba wklepać kod jednostka cntralna (ta nad radiem/cd) wogóle nie reaguje a czytnik navi po właczeniu zapala się ekran na 15=30 sekund (znaczek reno) i po chwili gaśnie co robić ? gdzie bład żółtą kostkę odciełem i przerobilem w/g schematu ale nic a nic nie dział .... -(

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

Nie jesteś jedyny wiele osób ma z tym problem :) Ja swoją walkę z nawi przypłaciłem spaleniem czytnika :P ale to inna bajka :)
Tak czerwona pozostaje bez zmian (pilot przy kierownicy)
Znaczy się jaki kod do radia?To nie problem podaj mi numer radia to Ci podam kod.
Jeżeli masz znaczek a po chwili gaśnie i jest w rogu godzina to masz źle podłączony CAN.A dokładnie piny w szarej sterownika 3 i 4 powinny iść do czytnika pin 9 i 18. To samo czy dobrze przełożyłeś can z małej kostki zielonej (15 pin) 1 i 3 powinny iść do zielonej dużej sterownika 6 i 7 ( to akurat przekładasz).
Miałem podobnie tylko że ja mam inne połączenie nawi - tuner.Źle podłączyłem can i walczyłem z tym cały dzień aż się udało dojść do bubla.

Maciej 67

Post autor: Maciej 67 »

witaj
nie chciał bym zawracać Tobie gitary w niedzielę ale tak mnie korci aby iśc do auta i wszystko od nowa po sprawdzać że szkoda pisć wczoraj skończyłem moje prace o 18 -tej a zaczełem o 10 rano i szczerze nie mogłem spać ze coś schrzaniłem wiesz co mam na myśli . więc czytam jeszcze raz wszystkie wypowiedzi i na pewno nie podlaczylem wzmocnienia anteny z czarnej kostki iso.
a teraz to co mi napisałeś . sprawdze to jutro z samego rańca i podam nr radia
zrobę kilka fotek i wstawię do netu
serdecznie pozdrawiam i Twoje uwagi zaraz wydrukuję i w aucie bedę korygował

pozdrawiam serdecznie

Maciej 67

Post autor: Maciej 67 »

Przeczytałem Twoją wypowiedzz z kwietnia 2010 i wiem że zrobiles taka gotową wiązke dla kilu osób między innymi dla marcina Sz. Więc pomyslałem żecz jasna że chetnie bym poprosił oczywiscie nie za darmo o zrobienie takiej wiązki .mógłbym wysłac moje końcówki do Ciebie tzn kostki jutro wstawię zdjęcia mojego sprzetu a Ty zdecydujesz co dalej
pozdro
Maciej

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

Narazie się wstrzymaj z gotową wiązką Plug&Play.Masz już wszystko poprzekładane i do pełni sukcesu brakuje Ci jednego kroku.A aby dać taka gotową wiązkę musiałbyś poprzekładać wszystko do pierwotnego stanu czyli dwa kroki w tył.
Jak nie masz miernika aby sprawdzić czy kable są dobrze zrobione.To zaopatrz się w bateryjkę 9V i diodę.Tani i dobry sposób na sprawdzenie kabelków.
A i pytanko masz zwykłe radio czy zmieniarkę w konsoli środkowej i tuner w bagażniku.

P.S.
Nie poddawaj się niektórym przez tydzień pomagałem na GG w montażu :) I nawi działa a satysfakcja większa że się coś samemu zrobiło :)

Maciej 67

Post autor: Maciej 67 »

Ratuj
sterownik od nawi pulsuje (miga)
nawi włącza się tylko po wyjeciu karty na wyłaczonym silniku
po włączeniu mam godzine i temperature
(podaj mi swój mail jesli możesz to zrobiłem kilka fotek z montarzu a nie wiem jak je tu zamiescić )

połaczyłem zótą kostke inaczej niż na schemacie (bo tak ani rusz)
ze strony : http://www.planeterenault.com/forum/tec ... e-f18.html
acha zostało mi bardzo dużo kabli w szarej kostce małego lcd
chętnie wyśle zdjęcia abyć cos poradził
maciej

zobacz też http://www.gps-carminat.com/fr/cni1_configuration.php

Rydzu
podaję nr radia w/g kolejności od góry :MODEL NO : 22DC279 ? 62Z
TOK986
RN279F10028949
PROD No.FD0101030028949
pod napisem reno i kodem kreskowym
8200002607TK986
8200 002 607

Witam wszystkich którzy sami przerabiaja małe lcd na duze u mnie zostało az tyle kabli (nie ruszonych) z szarej kostki małego lcd
Obrazek
po podłaczeniu mam tak;Obrazek
jak gasz auto i wyje kartę to faktycznie cos się pokazuje Obrazek z tym że raz mam canv error a raz ok
acha i nr radia do odblokowania:Obrazek
dajcie znaka co z ty zrobic

Zrobiłem w ten sposób (w/g) schematu podłaczyłem z małego lcd (szara)
1.temperatura zew
2.oświetlenie
3 masa
4 + akumulator
5 predkośc pojazdu (biały) z iso (czarna kostka)
i zostało aż tyle kabelków CO ROBIĆ ??????
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 25 sierpnia 2010, 12:31 przez Maciej 67, łącznie zmieniany 1 raz.

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

Kod do radia poszedł na PW :)
Co do reszty to napiszę jeszcze raz :)
Schemat połączenia nawigacji :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/225 ... 9a259.html
(w przypadku gdy mamy zmieniarkę w konsoli środkowej i tuner w bagażniku schemat jest trochę inny w razie potrzeby udostępnię)

Rozpiska wyświetlacza AFFA2
Złącze zielone 15 ścieżkowe:
1.Połączenie multipleksowe L
2.Nie używana
3.Połączenie multipleksowe H
4.Nie używana
5.Masa
6.+po włączeniu zapłonu
7.Styk pasa bezpieczeństwa
8.Sygnał ciśnienia w oponach (kolor szary)
9-15.Nie używana

Złącze czerwone 15 ścieżkowe to zostawiasz jak jest tylko wpinasz w sterownik
1-8 nie używane
9.Połączenie sterowania radiem (ścieżka B1)
10.Połączenie sterowania radiem (ścieżka A3)
11.Połączenie sterowania radiem (ścieżka B2)
12.Połączenie sterowania radiem (ścieżka B3)
13.Połączenie sterowania radiem (ścieżka A2)
14.Połączenie sterowania radiem (ścieżka A1)
15.Nie używana

Złącze szare 15 ścieżkowe
1.Temperatura zewnętrzna +
2.Temperatura zewnętrzna -
3.Sygnał ciśnienia w oponach (kolor zielony)
4.Nie używana
5.Masa
6.Oświetlenie
7.Zasilanie oświetlenia (natężenia oświetlenia) to zostanie nie użyte
8.+ osprzęt
9.+ akumulatora
10.Wyjście temperatury zewnętrznej
11.Masa (radio ścieżka 6)
12.informacja włączonego radia (radio ścieżka 5)
13.Połączenie radia (ścieżka 1)
14.Połączenie radia (ścieżka 2)
15.Połączenie radia (ścieżka 3)

Rozpiska sterownika :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To opis kostki iso radia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/310 ... 6b723.html
1- Info o prędkości
2-Pusta
3-MUTE
4-zasilanie AKU
5-Wzmacniacz anteny
6-Zasilanie oświetlenia
7-zasilanie akcesoriów
8-MASA

Teraz jest jaśniej mam nadzieję :) W sumie mogłem to od razu napisać :P

A i zapomniałem z tymi połączeniami żółta kostka i sterownik to dziwna sprawa.Bo nie raz zrobiłem tak jak na schemacie a radio działało a raz nie.Trzeba było wtedy mieszać tymi kablami 26-30 w szarej kostce.
Ale generalnie najpierw sprawdzamy czy mamy wszystko dobrze podłączone

Maciej 67

Post autor: Maciej 67 »

witam serdecznie
4 popołudnia po pracy kilometry pocietych kabli i od nowa lutowanych i efekt mam taki że wyświetla mi sie znaczek reno a po kilku sekundach (15-20s) zaczyna mi migać panel od gps (podświetla sie na niebiesko i gaśnie ......)
po wyłączeniu i wyjeciu karty znowy włączam radio i to samo 20 sekund wszystko normalnie sie świeci na blękitno i po chwili ten sam objaw
wszystkie wiazki sprawdziłem tak jak napisaleś wydrukowałem wszystkie schematy i ten sam obiaw
może plug/play ?
daj znać na PW jak by to wygladalo
jestem załamany bo tyle czasu poświeciłem na montaż i ..........................
Maciej

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

Do plug&play musiałbyś wszystko doprowadzić do pierwotnego stanu.Niestety teraz natłok roboty i nie mam za dużo wolnego czasu.
Nie wiem jak masz teraz ale po Twojej fotce z szarym złączem to coś namieszałeś i to ostro.Tam powinno zostać 2 lub 3 piny które do nawigacji są nie używane.Kontrolka opon i zasilanie natężenia oświetlenia i ewentualnie masa ale to zależy jak to sobie sam rozłożysz.Reszta ma być wykorzystana.

Maciej 67

Post autor: Maciej 67 »

Właśnie ostro namieszałem
Powrót do pierwowzoru to 1/2 h i zrobione naszczęście tak pociełem kable aby w kazdej chwili wrócić do oryginału
RATUJ napisz ile najlepiej na PW lub szaszewski@gmail.com
pozdrawima

Rydzu2015

Post autor: Rydzu2015 »

Tu nie chodzi o koszta a o czas którego obecnie nie mam.Jak się znajomy z okolic wawki zgodzi to on Ci to poprzekłada i się dogadacie.

ODPOWIEDZ