iparts></a>
<a href= francuskie

[Ogólne] Zaklocenia od Radia CD

Forum dotyczące radiotelefonów :-)

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[Ogólne] Zaklocenia od Radia CD

Post autor: Mincek »

Witam, ostatnio zauwazylem ze moje radio CD daje dos mocne zaklocenia na radio CB. Czy jest mozliwosc tego zniwelowania ??

nawet jak nacisne pause w momencie gdy jest odtwarzana plyta CD jest duzo lepiej...
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

kkwiatuszek89

Post autor: kkwiatuszek89 »

bardzo częsta przypadłośc... czy CB masz podłączone pod gniazdo zapalniczki czy bezpośrednio z akumulatora? Jeżeli masz do zapalniczki to bardzo szybko można to zniwelowac podciągając 2 kable (grubsze od tych co zasilają CB i daj bezpiecznik na +) i podłączając bezpośrednio do CB (pamiętaj aby odciąc wtyk do zapalniczki i starannie zaizolowac kable). Jeżeli ten zabieg nic nie zmieni (a powinien) to pozostaje Ci kombinowanie z filtrem własnej produkcji o skuteczności 100x lepszej niż sklepowe.
Ale na samym początku powiedz czy masz dostrojoną antenę do CB i czy ten problem jest teraz czy od dłuższego czasu? Zanim zaczniesz kombinowac z zasilaniem to zobacz czy na innej antenie też tak się dzieje?
Jakie masz radio i antene?
Jak byś jeszcze czegoś potrzebował to pisz:)
73 dla Ciebie:)

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

no wiec. Radyjko jest podlaczone kablami pod zapalniczke, fakt faktem tam pod spodem, ale zawsze na tej instalce.
W sumie musze sprawdzic czy jak pociagne osobno to bedzie lepiej.
Jesli chodzi czy to od teraz czy od dawna... nie wiem bo nei zwracalem uwagi :) wydaje mi sie ze zawsze to bylo :) wiadomo, CB jest umiejscowione bezposrednio POD CD jak to w lagunie ma miejsce :)
Antena zestrojona, przymocowana na stale. Radyjko U520 antenka Lemm 2001 turbo.

o jakie filtry Ci chodzi ??
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

No to jasne wszystko, poprowadź kabelki z aku i powinno być po problemie. Wiem jak mój brat robił. W sumie, jak chcesz mieć wypinane to zrób sobie gdzieś złączkę, aby z dala od CD - braciszek kiedyś w Scudo zrobił sobie wtyczkę, która szła do aku pod sufitem i CD już nie przeszkadzało.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

kkwiatuszek89

Post autor: kkwiatuszek89 »

mi chodzi o filtr własnej roboty ale do tego potrzebujesz kawałek ferrytu i pare cb drutu miedzianego. Ale tym Ci nie będę głowy zaprzątał ;) podłacz najpierw po akumulator i jeśli chcesz zeby wszystko było ok to nie montuj żadnych złączek, bo to otwarty obwód prądu który i to zbierze zakłucenia z radia a nie o to Ci przecież chodzi. Najlepiej jednym odcinkiem kabla. A skoro masz U520 to nie musisz już zakładac kolejnego bezpiecznika na kablu od aku. Włącz sobie tylko ANL i powinno pomóc. Jeśli nic się nie zmieni to porównaj sobie czy na antenie na magnes robi się to samo :)
Powodzenia 73!

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Mincek »

jutro poprowadze kabelek bezposrednio z aku i podlacze, w sobote lece do szczecina to przetestuje to wszystko...
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

ODPOWIEDZ