iparts></a>
<a href= francuskie

Malowanie dachu vs. oklejenie - co lepsze?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Malowanie dachu vs. oklejenie - co lepsze?

Post autor: blaszczu »

Witam!

Potrzebuję Waszej rady. Planuję w Megance polakierować bądź okleić czarną folią dach. Co będzie lepsze Waszym zdaniem? Domyślam się, że lakierowanie ale jestem ciekaw jak przedstawiają się koszta oklejenia w stosunku do lakierowania... Orientuje się ktoś? Jak się w ogóle dba o tą folie? Tak jak o lakier?

Piszcie jakie macie doświadczenia i co sądzicie.

Pozdrawiam, Maciek ;)

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Moim zdaniem tylko folia. Gdy Ci sie zmieni koncepcja zawsze ją poprostu odkleisz. W jakości nie powinno być różnicy. Koszty z pewnoscia na korzyść oklejenia.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

Dzięki chłopaki. Właśnie zauważyłem, że coraz więcej osób decyduję się na obklejenie a nie lakierowanie :) Ciekaw jestem ile sobie policzą za sam dach...

Zna może ktoś w Łodzi firmę, która zajmuje się takimi rzeczami? :)

Pozdrawiam

lupo

Post autor: lupo »

Sam dach powinien Cie kosztowac kolo 500zl. Choc tu duzo zalezy od tego jaka folie Ci zaproponuja/wybierzesz.
Folia jest o tyle wazna, ze jak wybierzesz slaba/tania to po jakims czasie Ci wyblaknie od slonca. Lakier nie stwarza tego zagrozenia, ale nie da sie ukryc ze zaleta folii jest to ze mozna ja sciagnac :)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

A ja jestem ciekaw jak ma się ta folia na odpryski? W Renault od jakiegoś czasu jest stosowana folia do nadklejania progu przy tylnych nadkolach ( takie trójkąty) i szczerze powiem że po 3 latach chętnie bym to zerwał bo : 1. wyblakło, 2. Odpryski z kół... bum
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

blaszczu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 430
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 17:21
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: blaszczu »

Nie no mi chodzi o zwykłą czarną, matową folię bez żadnych wodotrysków ;) Muszę znaleźć kogoś w Łodzi bo do Gdyni to trochę za daleko :P

G-Boy

Post autor: G-Boy »

blaszczu pisze:Muszę znaleźć kogoś w Łodzi
wprawdzie to tylko sugestia, ale moze zapytaj w Jaszpolu, Tomek Bartkiewicz zajmowal sie niegdys dzialem tuningu, moze po klubowej znajomosci zaproponuja jakas rozsadna cene? (o ile podejma sie tego)

Espers

Post autor: Espers »

Folia jest tańsza. To nie podlega dyskusji. Zawsze można ją zerwać. Tu też nie dyskutuję.
Ale.
Folia nie jest trwała i jaka by nie była to po roku (lato/zima) masz ją na 100% do wymiany lub zerwania. A wtedy się może okazać, że lakier pod folią jest miej wyblakły niż na reszcie samochodu. Osobiście jeśli bym musiał, to tylko lakier.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

poprę zdanie Espers'a - przy sprzedaży auta i zerwanej folii, lakier na dachu będzie zauważalnie inny niż na reszcie auta, a nabywcy raczej nie wytłumaczysz, że to tylko od oklejenia folią, a nie po dzwonku tak to wygląda
za duży obrazek

Awatar użytkownika
Arglist
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 12:13
Renault: Kangoo 4x4 2005
Silnik: 1.6 16V K4M
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Arglist »

Zajmuje się, oklejaniem jak i zrywaniem folii co do różnic w odcieniach po odklejeniu folii, proces polerowania załatwia sprawę w 100% pod warunkiem ze samochód ma na całości oryginalny lakier jeśli lakiernik źle dobrał to ja już nic nie zrobię. Najtańszej folii bym nie brał nigdy nie wiadomo jak się zachowa, polecam 3M lub oracle, producenci folii dają gwarancje na 3 lata więc nie ma obawy, że po roku trzeba ją będzie zmieniać. Chyba, że zostanie uszkodzona mechanicznie, czynniki atmosferyczne nic z nią nie zrobią pod warunkiem, że będzie właściwie naklejona.

p.s @VoN jak masz chęć to z przyjemnością zmienię Ci te naklejki przy okazji.

Baron

Post autor: Baron »

Espers pisze:Folia nie jest trwała i jaka by nie była to po roku (lato/zima) masz ją na 100% do wymiany lub zerwania.
widziała oklejane auta, tylko że za naszą zachodnią granicą i po zimie nie było problemów...
Maciek R4 pisze:przy sprzedaży auta i zerwanej folii, lakier na dachu będzie zauważalnie inny niż na reszcie auta, a nabywcy raczej nie wytłumaczysz, że to tylko od oklejenia folią, a nie po dzwonku tak to wygląda
eeee tam ;)
fotki przed oklejeniem zrobić dobre, zostawić dowód wykonania usługi i nie będzie problemu... Z resztą często folia zostaje przy sprzedaży, co podnosi atrakcyjność auta. Jeśli ktoś oklei folią Skodę Felicję, to wiadomo, że potencjalny kupiec=emeryt raczej nie będzie zainteresowany "tjuningiem fury" ;)

Espers

Post autor: Espers »

Arglist pisze:oracle
Czy Oracal? Jeśli oracal to przecież jedna z najbardziej podłych folii. O oklejaniu też mogę dużo powiedzieć. I z tym:
Baron pisze:po zimie nie było problemów
Po jednej może nie. Ale zima i lato swoje zrobią. Nie ma siły.
Arglist pisze:co do różnic w odcieniach po odklejeniu folii, proces polerowania załatwia sprawę w 100%
Czym młodszy lakier tym większa różnica w odcieniach. Starociom już nic nie zaszkodzi. Nie ma opcji,że nie wyblaknie a w tym polerka nie pomoże.

Awatar użytkownika
Arglist
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 12:13
Renault: Kangoo 4x4 2005
Silnik: 1.6 16V K4M
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Arglist »

zdejmowałem ostatnio folie z jednego z pierwszych Yarisow oklejanych dla PZU. Jak go złapie bo jeździ nim sąsiadka kumpla to wrzucę zdjęcia, zdjęcia pod halogenem lub sun gunem, żeby sprawdzić jeszcze raz czy nie zostały ślady, ale po skończonej robocie nie było widać różnicy.

ODPOWIEDZ