iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna 02r.] Sprężarka

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
malafin

[Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: malafin »

Witam koledzy - nowy na forum ;)

Kupiłem Lagunę z myślą, że chce w nią dużo włożyć, zarówno czasu jak i pieniędzy. Sporo zostało już włożone, ale coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem na ciemną stronę mocy.

Powiedzcie proszę czy macie jakieś doświadczenia z uturbianiem wolnossącego 1.8 (bodajże f3r?) z rocznika 2002. Na co zwrócić uwagę, albo czego się wystrzegać.

Z góry dzięki za sugestie.

Pzdr Artur
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 lutego 2014, 09:41 przez malafin, łącznie zmieniany 1 raz.

Oji
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 10:54
Renault: Megane
Silnik: Rakietowy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprężarka do wolnossącej Laguny

Post autor: Oji »

Poczytaj temat torka - > lepszego przypadku nie mogles znalezc -> 1.8 +T
Nie mam PL liter - komputer US

malafin

Re: Sprężarka do wolnossącej Laguny

Post autor: malafin »

Oji pisze:Poczytaj temat torka - > lepszego przypadku nie mogles znalezc -> 1.8 +T
Dzięki śliczne. Faktycznie lepiej nie mogłem trafić ;)

malafin

Re: [Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: malafin »

Shymek pisze:W Twoim przypadku taniej wyjdzie poszukać F4Rt i przełożyć :) Pasuje Plug&play :)
Mówisz o 2.0T?

Oji
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 10:54
Renault: Megane
Silnik: Rakietowy
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: Oji »

To samo chcialem zasugerowac taniej prosciej szybciej bedzie wlozyc 2.0T z megane sporta :) i przede wszystkim bez rzezby wiekszej
Nie mam PL liter - komputer US

malafin

Re: [Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: malafin »

Z tego co kojarzę z Megane albo z Laguny... Gdybyście mogli nakreślić różnice będę wdzięczny pijaki

Dochodzi jeszcze tylko dylemat moralny, jeśli bawić się w modyfikację Samochodu, to po to żeby był unikatowy. Lagun 2.0T jest Ci u nas dostatek, 1.8T niekoniecznie ;) A ja lubię to serduczko, bardzo wdzięczne, wolałbym dać mu drugie - trochę lepsze życie.

Skoro już jesteśmy przy temacie, macie może namiary na dedykowane układy dolotowe?
Do tej pory żyję ze świadomością, że będę musiał sam taki wyspawać. Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu ;)

malafin

Re: [Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: malafin »

Polać mu, dobrze mówi ;)

Powiedz mi jeszcze co z ECU? Tak samo przekładka z TD04L6?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: BlackRaven »

Jak chcesz mieć niepowtarzalne to po przekładce jedź do "pisarza" i niech napisze coś sensownego w oparciu o hamownię ;)
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Re: [Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: torek »

Shymek, oczywiście można dmuchnąć więcej, ale trzeba robić to z głową :D niebawem u mnie zapewne doładowanie wzrośnie do 0,8b :D
Malafin, u Ciebie tak naprawdę totalnie nie opyla się turbić 1.8. Z prostej przyczyny... Niby masz tam chyba F4P (nie F3R), ale masz zmienne fazy i elektroniczną przepustnicę.
Z tym EMU już tak łatwo sobie nie poradzi - mogą być komplikacje.. więc to co najważniejsze, strojenie, może być ciężkie. Kolejna sprawa, u Ciebie P&P jak już Shymek i Oji zauważyli wchodzi 2.0T więc nie ma co kombinować z Turbieniem 1.8.
Ostatnia już sprawa.. Nie oszukujmy się.. Laguna II do lekkich nie należy.. więc mając 200-220KM szału nie będzie.. Meganka jest sporo lżejsza, więc tu te 200KM jeszcze jakoś starczają ;)
Na renaultlaguna.pl jest paru użytkowników, którzy dłubią lalki 2.0T.. więc tam podpytaj także o możliwości.

malafin

Re: [Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: malafin »

Dzięki śliczne za rady Panowie,

jak się okazało dostałem pozwolenie na budowę (po 3 latach walki z papierami) więc swap i tak będzie musiał jednak zaczekać. Tak czy inaczej, wrzucam 2.0T, kiedy się za to zabiorę to chętnie wróce do tematu ;)

Pzdr

Trykson

Re: [Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: Trykson »

po 3 latach ? Ładnie, to życzę powodzenia w rzucaniu tego 2.0T Ja osobiście nie wiem ale raczej nie opłaca się wrzucać do 1,8. Lepiej żebyś nie przekombinował z autem bo potem może się coś pieprzyć. Ja przy swojej starej Hondzie Civic przekombinowałem.

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Re: [Laguna 02r.] Sprężarka

Post autor: torek »

Tu w ogóle nie ma sensu nawet swapować, bo przecież można sprzedać tą i kupić z 2.0T, na pewno taniej wyjdzie ;) brawa

ODPOWIEDZ