iparts></a>
<a href= francuskie

Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
XeNeS
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 16:54
Renault: --
Silnik: --

Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: XeNeS »

Hej,

Mam pytanie odnośnie w/w silnika - 3.5 V6, umieszczanego między innymi w Espace IV, Vel Satis'ie oraz Nissanie Z350 czy Murano (najprawdpodobniej).

Znalazłem informację iż Renault montowało dwie wersje silnika:

3.5V6 3498cm3 241KM - od 2002 roku
3.5 3498cm3 231KM - od 2004 roku Vel Satis zaś od 2002 w Espace IV
3.5 3498cm3 - w Nissanie: Z 350 od 2002 roku i moce od 280KM (dołożona turbosprężarka?), zaś Murano 4x4 od 2004 roku 234KM, znalazłem też coś podobnego w Quest'cie.

Czy to jest ten sam silnik (blok) różniący się elektroniką/osprzętem?

Jak wygląda trwałość tegoż - sprawuje się długowiecznie w zestawie ze skrzynią automatyczną Aisana?

Rozważam zakup w/w zestawu opakowanego w Espace IV lub Vel Satis'a - z perspektywą założenia instalacji LPG sekwencyjnej.

Jakie opinie macie nt. w/w - warto?

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: RedOctober »

Silnik 3,5 V6 w Vel Satisie miał 245 KM. Nissanie pewnie miał dołożone turbo dlatego większa moc, lub zmieniona elektronika. Blok i głowice są takie same bo to silnik NISSANa a nie Renault. Ogólnie silnik jest bez awaryjny tak samo jak skrzynia, pod warunkiem prawidłowego dbania o te elementy.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

Szybki
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 327
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 22:02
Renault: Espace III Espace IV
Silnik: F3R z LPG F4Rt z LPG
Lokalizacja: Milejów-Osada (LLE)
Kontakt:

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: Szybki »

To jest ten sam silnik. W roznych modelach mial rozne moce, byly one blokowane elektronicznie. Z tego co wiem to w E4 dosyc dobrze sie spisuje i nie ma wiekszych zazalen na niego. Silnik zaadaptowany od Nissana.
Forum Espace,Avantime
był EII 2,0 LPG 93r
jest EIII F3R 97r LPG, EIV F4Rt 03 LPG

Klub Renault Espace na Facebook'u

XeNeS
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 16:54
Renault: --
Silnik: --

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: XeNeS »

Dziękuję za potwierdzenie, faktycznie wygląda na to iż jest to VQ35DE:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_VQ_engine#VQ35DE - Nissan, Inifiniti, Renault

Czy ktoś ma doświadczenia z eksploatacją tego silnika wraz z instalacją gazową i najlepiej w automacie - i może się pochwalić jak się to sprawuje?

Może macie coś więcej informacji nt. skrzyni automatycznej pakowanej w zestawie przez Renault nt. awaryjności itp?

Szybki
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 327
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 22:02
Renault: Espace III Espace IV
Silnik: F3R z LPG F4Rt z LPG
Lokalizacja: Milejów-Osada (LLE)
Kontakt:

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: Szybki »

Na forum espace mamy kilku uzytkownikow E4 z tym silnikiem i nawet jeden z LPG jest na sprzedaz. Nie widzialem zeby opisywali jakies powazne problemy eksploatacyjne tego silnika.
Forum Espace,Avantime
był EII 2,0 LPG 93r
jest EIII F3R 97r LPG, EIV F4Rt 03 LPG

Klub Renault Espace na Facebook'u

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: RedOctober »

Ten silnik jest nawet w Lagunie III stosowany do dnia dzisiejszego. Mam znajomego ze Swarzędza który ma Vela z tym silnikiem i LPG i poza wyciekiem ze zbiorniczka nie narzeka na niego
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

XeNeS
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 16:54
Renault: --
Silnik: --

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: XeNeS »

OK, dziękuję za uwagi w takim razie.

Na forum Espace też zerknę.

A może ktoś z Krakowa lub okolic chce się pochwalić swoim akwarium bądź wersalką 3.5V6 i przewieźć zainteresowanego? ;)

rikard

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: rikard »

witam,

Mam pytanie odnośnie tych silników posiadam VEL SATIS-a z silnikiem 3498cm3 o mocy 177,00 kw. Występują problemy z przepustnicą, niestety nie mogę nigdzie zlokalizować używanej przepustnicy do tego silnika za to jest ich dość sporo do nissana 350z. Czy przepustnica np z nissana, laguny lub espace będzie pasowała do mojego samochodu?

Awatar użytkownika
Darczan
Oklejony
Oklejony
Posty: 244
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2009, 13:36
Renault: Megane III
Silnik: 1.9 dCi F9Q
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: Darczan »

RedOctober pisze:Nissanie pewnie miał dołożone turbo dlatego większa moc, lub zmieniona elektronika.
W nissanie również jest wolnossący :) prędzej zmieniona elektronika tudzież jakiś inny osprzęt.

Tomaj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 14:12
Renault: VelSatis
Silnik: 3500 V6
Lokalizacja: prawie Poznań

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: Tomaj »

Ostatnio widziałem silniki V4Y i klamoty do nich na alledrogo. Poszukaj powinieneś coś znaleźć.
VelSatis '02 3.5V6 Initiale LPG
Clio 1.5dCi '02 manual

XeNeS
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 1 marca 2011, 16:54
Renault: --
Silnik: --

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: XeNeS »

A co ci zaczyna szwankować w skrzyni?

Tomaj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 14:12
Renault: VelSatis
Silnik: 3500 V6
Lokalizacja: prawie Poznań

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: Tomaj »

Nie dolewaj żadnych dodatków, kup tańszy olej zgodny z normą T-IV - Ravenol T-IV. Wymień olej 2-3 razy statycznie, będzie czysty. Mam już któreś auto z ASB i zawsze po przebiegu 150kkm zaczynają robić się głośniejsze, nie jest to uciążliwe ale coś tam spod maski do wnętrze przenika. Po remoncie a zaliczyłem ich już 4, każda skrzynia była głośniejsza niż przed nim. Jak włożyłeś inny silnik, mógł się zmienić wykres mocy i momentu obrotowego, a to pociąga za sobą wyczuwalne zmiany biegów. Hałas ze skrzyni czy silnika, przenika do środka przez uszkodzone poduszki/łączniki, może jakiś padł. Ja używam skrzynie zawsze zgodnie z zaleceniami, do końca aż padnie. Potem remoncik i znowu na kilka lat spokój.
VelSatis '02 3.5V6 Initiale LPG
Clio 1.5dCi '02 manual

paweldm
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2010, 22:13
Lokalizacja: GST

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: paweldm »

W nisanie silnik 3.5 ma nawet ok 320KM bez turbo. Właśnie sprzedałem espace z tym silnikiem i lpg. Na gazie żadnych problemów. Miałem założony reduktor skorpion ST i komp agis, wtrysków marki nie znam. Wytrzymały 60 000km, ale za nowe zapłaćiłem 120zł i drugie tyle wytrzymają. Przez ok 100 000km które nim zrobiłem wymieniłem raz świece, przepływomierz ok 200zł z wymianą i sondę lambda ok 150zł z wymianą o oleju i filtrach nie wspominam, bo to oczywiste.

leszek43
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2015, 22:19
Renault: Grand Espace
Silnik: 3.5

Re: Silnik 3.5 v6 - modele i opinie

Post autor: leszek43 »

Witam, mam pytanie chcę kupić Espace z silnikiem 3,5. W tym aucie został przekręcony czujnik ciśnienia oleju i pękł gwint wewnętrzny, z tego powodu cena jest dość atrakcyjna. Czy będzie to duży problem aby to pospawać? Niestety nie wiem jak się tutaj wstawia zdjęcia, ale w razie potrzeby mogę wysłać mailem Dziękuję za odpowiedź.

ODPOWIEDZ