iparts></a>
<a href= francuskie

Versalka czy Laguna ph3?:)

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
cypekr

Versalka czy Laguna ph3?:)

Post autor: cypekr »

Witam,
Po raz pierwszy na tym zacnym forum:)
Proszę o porady odnośnie wyboru auta- w grę wchodzą 2 renie w podobnej cenie:
1) Vel satis po 2006r 2.0 dci 178km
2) Laguna III 1.5dci 105km albo 2.0dci 178km (z nastawieniem na 2.0)

Szukam autka do jazdy na urlop, nad jezioro, w góry, ale też śmiganie po Warszawie i okolicach. Na codzień mam Kangoo II 1.5dci, którego prawdopodobnie zmienię na nowy model Kangura.
Laguna mi się podoba, ale Vel przekonuje przestronnością i komfortem, z drugiej strony miałem kiedyś kontakt z Velem 2.2 dci 2001r i straszna padaka (silnik:/)
Czekam na Wasze podpowiedzi:)

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Versalka czy Laguna ph3?:)

Post autor: RedOctober »

Aktualnie mam Vel Satisa z 3,0 V6dCi z 2002 a wcześniej miałem Lagune II 3,0 V6. Jeśli potrzebujesz autka do śmigania po mieście i ścigania się to polecam Lagunę. Vel Satis jest raczej do spokojnej jazdy. Ostatnio do mojej Velsalki wsadziłem nową kanapę o wymiarach 1,90x0,60 i ze spokojnie zamknołem klapę z tyłu. Tak więc Vel Satis ma bardzo komfortowe wyposażenie i duży bagaznik a Laguna z kolei jest bardziej dynamicznym autkiem. Ja cenię sobie bardziej komfort podróżowania więc wolę Vel Satisa. Chociaż z moim silnikiem czasami pokazuje ona pazury w konfrontacji z innymi w starcie spod świateł i daje to też niezłą frajdę utrzec nosa komuś w pseudo tuningowanym golfie.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

cypekr

Re: Versalka czy Laguna ph3?:)

Post autor: cypekr »

Nie, ja się nie ścigam na światłach. Bardziej zależy mi na bezawaryjności i ekonomicznej eksploatacji (głównie paliwo, serwis we własnym zakresie). Bagażówka to nie musi być, mam jeszcze kangoo:) ale fajnie gdyby 4 osoby komfortowo mogły pojechać gdzieś za granice, a w Lagunie 3 z tyłu jest trochę mało miejsca nad głową

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Versalka czy Laguna ph3?:)

Post autor: Rufus »

Nad czym się tu zastanawiać?
Jeśli chodzi o komfort - tylko VelSatis,
Awaryjność - podobna,
Ceny części pewnie porównywalne, może do VS troszkę droższe bo to klasa wyższa, więc z plusem na VelSatis.
Laguna z zewnątrz jest dość duża, ale w środku ciasna jak meganka (szczególnie z tyłu), za to VelSatis wygodny jest i z przodu i z tyłu.
No i silniczek 2.0 dCi - dobra jednostka.
Zrób sobie jazdę próbną jednym i drugim modelem - decyzja zapadnie od razu - zapewniam ;)
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Versalka czy Laguna ph3?:)

Post autor: Mincek »

jesli Versalka z silnikiem 2.0 dCi to TYLKO i wylacznie Versalka a nie laguna....
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

cypekr

Re: Versalka czy Laguna ph3?:)

Post autor: cypekr »

Rufus, ja jeździłem Vel Satisem (2.2dci) i wiem co to znaczy:)
Czyli kwestia zawieszenia, innych mechanizmów i ich żywotności wygląda w obydwu autkach podobnie? No to chyba wybór padnie na Versalke.
Choć ostatnio myślę też o używanej Insigni...

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Versalka czy Laguna ph3?:)

Post autor: RedOctober »

Vel Satis ma zawieszenie takie same jak Laguna II więc koszt części jest do przyjecia. Silnik to też jednostka standartowa więc dotęp do części też bezproblemowy. Jedyny minus to taki że mechanicy nie znaja tego modelu i niewiedzieć czemu boją sie jej jak diabeł święconej wody.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

Tomaj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 14:12
Renault: VelSatis
Silnik: 3500 V6
Lokalizacja: prawie Poznań

Re: Versalka czy Laguna ph3?:)

Post autor: Tomaj »

W sierpniu kiedy to wybierałem auto na kolejnych kilka latek nie mogłem się zdecydować. Wybrałem droższego velsatisa (szukałem wyłącznie automatu). Po zakupie przeszło mi przez głowę, że może lepsza byłaby laguna. Mam naprawdę mały garaż i wbijam się do niego na styk. Swobodnie wysiadam z przodu i z tył. Teraz przez parę tygodni ujeżdżam lagunę w identycznym roczniku i pomimo mniejszych rozmiarów mam problem z dojściem do tylnej kanapy. Kształt drzwi w lagunie skutecznie uniemożliwia wygodny dostęp. Przestrzeń... tu nie ma co opisywać. Szumy opływającego powietrza znacznie mniejsze. Koszty serwisowania w aso nie są aż tak wysokie jak ludziska gadają.
Niestety to autko ma jedną wadę - wielkie koła i spory wydatek na opony.
VelSatis '02 3.5V6 Initiale LPG
Clio 1.5dCi '02 manual

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: Versalka czy Laguna ph3?:)

Post autor: RedOctober »

Tomaj pisze:Niestety to autko ma jedną wadę - wielkie koła i spory wydatek na opony.
Oraz to że większość serwisów oponiarskich nie ma tych opon na stanie i trzeba czekać, nawet do 3 tygodni
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

ODPOWIEDZ