iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane I] Linki do oceny

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: VoN »

1 i 2 do dokładnego sprawdzenia po Vinie :) Wyglądają ładnie.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: Spiker »

Słuchaj jak chcesz to ja sie przymierzam do sprzedania swojego autka właśnie megany I ph2

http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... =3&t=11073 tu masz temat

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 7362_n.jpg a tak wygląda autko.

Jeśli chcesz wiecej zdjęć napisz na pw swój e-mail i porobię zdjęcia

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: kudlaty »

1. Po pierwsze przebieg. No w życiu nie uwierzę, że ktoś wywalił w '99 tyle siana na auto i nim nie jeździł przez 14lat. Poza tym co rzuca się w oczy, najprawdopodobniej miała przygodę przodem bo lampy wyglądają na nieoryginalne. Gdzie jest pokrywa silnika? Przecież auto nie jeździło to nie mogła od tak zniknąć. Nieoryginalna rura dolotowa powietrza a ta nie zużywa się od stania tylko od nieumiejętnej zmiany filtra powietrza. Poduszka kierowcy odstaje i jest w innym kolorze niż reszta. No i proszę Cię, nawet jeżeli to prawda to: opony z 99r przecież to od razu kpl nowych trzeba kupować, rozrząd ma 5lat, do wymiany, płyny, filtry, gumy od stania sparciałe.

Ładnie umyty silnik i wyszykowane auto na sprzedaż.

2. Niby nie ma się do czego przyczepić, hmmm ale ten przebieg? Znowu rura dolotu powietrza rozpierdzielona jak przy 100tys minimum. Przednia tablica drukowana na kartce, dlaczego? Zgubił? Ukradli czy połamała się ;) Sprzedający nic nie napisał o bezwypadkowości auta a to świadczy o tym, że mógł mieć dzwona ;) (jak piszą bezwypadkowe to były raczej kolizje). Auto sprowadzane z takim przebiegiem mogło stać rozbite za granicą (nie mówię, że mocno). Fakt to nie diesel, że ma trzaskać km ale jednak to ekonomiczne 1,4 więc nie widzę tego jakoś. No i robił zdjęcia i zostawił liście z jesieni pod maską? Chyba się długo sprzedaje, więc to raczej nie okazja ;) edit: Aha i chyba ma nowy zbiorniczek płynu chłodniczego ;) dziwne, że cieknie po takim przebiegu ;)

3. Wygląda najlepiej, ale na samym początku brakuje mi dokładki z przodu. Auto z grzanymi taboretami i nie ma dokładki, która była nawet w biednych wersjach? Grzana przednia szyba? Handlarz nawet nie wie co pisze :D Poza tym rzuca się w oczy spasowanie tyłu ale nawet w nowych auta z salonu pozostawia ono wiele do życzenia ;) Wiarygodny przebieg, szkoda, że nie ma zdjęcia spod maski.

Tyle mogę powiedzieć po zdjęciach, bez oględzin osobistych nic więcej nie da rady powiedzieć.

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: prosiaczek231 »

Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: kudlaty »

Nic nie napisał o przebiegu, ale może to i dobrze ;) Generalnie po zdjęciach nie ma się do czego przyczepić, oprócz mytego silnika (aż wygłuszenie na grodzi poszarpane) i nieoryginalnej gałki zmiany biegów. Zastanawia mnie też co to jest ten silnik nowszej generacji lol Trzeba by obejrzeć na żywo, ale za tą cenę może być ok. NIE MA KLIMY palm

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: prosiaczek231 »

Kurde to nie ma już porządnych meganek I ph II w dobrej cenie :/ Moje wymaganie wspomaganie i klima :)
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: Bartex »

Kudłaty, sorry, ale jak czytam co piszesz to palm

Może i w paru kwestiach masz racje, ale to są auta w wieku 13-15 lat... Zawsze coś w nich będzie nie tak.
Jeśli ktoś szuka idealnego samochodu w wieku 15lat to niech od razu weźmie nowe na raty w salonie ;)
Obrazek

prosiaczek231
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 1779
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 17:11
Renault: Megane II CC
Silnik: 1.6 113KM
Lokalizacja: Wałcz (woj.zach-pom)
Kontakt:

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: prosiaczek231 »

Bartex a co powiesz o tej z ostatniego linku, ja nie szukam ideału, tylko w jak najlepszym możliwie stanie :)
Obrazek
Byłe Renault:

Megane Scenic 1.6 1997r
Espace II 2.2 1995r
Laguna IphII 2.0 1998r
Clio II phI 1.2 1999
Megane I phII 1.6 16V 1999r
Megane I phII 1.4 16V 2002r
Megane II phI 2.0 16V 2003r

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: Bartex »

Nie ma co oceniać auta z ogłoszenia, zdjęć itp...
Wszystko może się wydawać ok, ale całej prawdy o rzeczywistym stanie dowiesz się jak zobaczysz autko na żywo ;)

Myślę, że jest warta obejrzenia
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Trzy meganki I do oceny

Post autor: kudlaty »

Bartex pisze:Kudłaty, sorry, ale jak czytam co piszesz to palm

Może i w paru kwestiach masz racje, ale to są auta w wieku 13-15 lat... Zawsze coś w nich będzie nie tak.
Jeśli ktoś szuka idealnego samochodu w wieku 15lat to niech od razu weźmie nowe na raty w salonie ;)
Nie no zgadza się. Ale prosił o ocenę to piszę co widać. Wiadomo, że nie ma co się spodziewać auta nowego ale czasami warto zwrócić uwagę na jakieś elementy, przecież można kupić 15letnie auto w stanie dobrym lub b.dobrym lub też w stanie rozkładu wyszykowany do sprzedaży.

W tym kraju ludzie patrzą tylko na wiek auta a nie na to w jakim faktycznie jest stanie i to jest wyznacznikiem ceny. Więc nie zgodzę się z Tobą, że nie ma co wymagać od 12-15letniego auta. Bo tak naprawdę w tej samej cenie kupisz parcha rozpadającego się bo 3 dzwonach lub auto wychuchane (oba w tej samej cenie bo ten sam rocznik palm)

edit: dodam jeszcze, że bardzo często te auta 12letnie kosztują wciąż ponad 10k zł (co jest magicznym progiem drogiego auta dla większości Polaków), a czasem nawet z dużą górką, więc czasem warto się dłużej zastanowić nad autem, bo nie sztuką jest kupić, sztuką jest utrzymać, a szrot potrafi zrujnować portfel jeszcze szybciej niż codzienna taxa do pracy ;)

edit2:
Bartex pisze:Zawsze coś w nich będzie nie tak.
Jakoś mnie tak natchnęło :P Owszem zawsze można się do czegoś przyczepić ale jak wiesz, że auto było uderzone z lewej to tam możesz się spodziewać w przyszłości korozji, jesteś tego świadomy i kupujesz wiedząc co i jak. Jak wiesz, że auto było anglikiem to też kupisz lub nie będąc świadomym tego. A jak kupisz auto od tak bo jest stare i nic nie obejrzysz to może się okazać, że wyciek oleju spowodował uszkodzenie silnika i na starcie wsadzasz w remont drugie tyle. Albo auto Ci się składa jak kartonowe przy zderzeniu bo nie wiedziałeś, że wcześniej było przystankiem ;)

Dobra koniec, sory browar

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Meganki ph I do ocenki

Post autor: Luke16 »

Z racji tego że teściowa szuka autka a nie chcemy po za województwo łódzkie się wychylać znalazłem kilka egzemplarzy... Chciałbym w środę troszeczkę "porejsować" do województwie ... Może niektóre autka znacie... Co do wymagań musi być LPG, cena do max 6,5 ale to max, wersja tylko i wyłącznie HB... Poniżej linki:
- http://tablica.pl/oferta/renault-megane ... ca2bd10fb9 - co prawda bez LPG ale za to tania
- http://tablica.pl/oferta/megane-gaz-sek ... ebe86ddc94
- http://otomoto.pl/renault-megane-renaul ... 00620.html - ta jeszcze przed FL ale rocznikowo do moich wymagań się klasyfikuje
- http://otomoto.pl/renault-megane-gazsek ... 08986.html - ta z racji rocznika ostatecznie
Więcej w łódzkim niestety nie znalazłem ... codziennie robię po ok. 200 km rozglądam się i niestety nic nie znalazłem :( ... Z linków niestety też tylko tyle ... Jeszcze jedno - nie zamierzam nie wiadomo ile przepłacać za takowe autko bo sorki ale jak ktoś ceni sobie za megane w samej benie z 2002 roku 9 tysi to sorry... wole wyjechać do DE wtedy ...

Na przyszłość popatrz w istniejące tematy a nie zakładasz kolejny taki sam i robi się zbędny bajzel.Snake

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: Meganki ph I do ocenki

Post autor: Spiker »

Luke16 pisze:ktoś ceni sobie za megane w samej benie z 2002 roku 9 tysi to sorry... wole wyjechać do DE wtedy ...
To zależy od kogo jest to auto od handlarza czy osoby prywatnej bo 9 tys to zupełnie normalna cena za megankę z 2002 roku w dobrym stanie, nie sztuka kupić za 4 tys zł ulepa a później gadać jakie to te francuzy są kiepskie.

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: [Megane I] Linki do oceny

Post autor: Luke16 »

Tylko że w DE taka megana to koszt 1000 Euro czyli ok. 4200zł koszty przerejestrowania to ok. 1400zł ... Znaleźć tylko z dobrego źródła nie od turasa... Czyli gdzie mamy udokumentowane kiedy olej, rozrząd, filtry były wymieniane i koszty z głowy... 4200+1400 = 5600 zł niech dojdzie na wymianę czegoś tam 400zł mamy 6 tysi to skąd 9 się bierze?? Nie lubie się powtarzać ale to zrobię... Za tyle to kupiłem z Francji Micre 1.5 DCI z grudnia 2006 ... oczywiście z kosztami przerejestrowania już ... w tamtym roku rodzice kupili Scenica z grudnia 1999 po flu 1.6 16V (klima, el. szyby itp) za mniej niż 6500 zł ... Któryś kolega z tego forum albo na innym na którym jestem (nie pamiętam) sprzedał Megane II z 2002 roku 1.5 DCi za 7000zł i gdyby nie diesel to bym ją bez zastanowienia wziął... We wrześniu tamtego roku kupiłem Seicento 1.1 + LPG z 2002 roku dałem równe 3 tysie ... Włożyłem 1000zł i od tamtej pory przejechałem 40 tys km bezawaryjnie... :) a więc można?? Można ... A co do cen?? Nie ważne ile się włożyło rocznik jest rocznikiem i naprawdę jak ktoś ceni sobie nie wiadomo ile za auto bo włożył full nowych części to amatora szybko nie znajdzie bo ludzie wolą tańsze ;) w moje poprzednie auto Vectre B z 1997 roku włożyłem naprawdę kupe kasy ... łącznie z przerobieniem na wersję poliftową i co? Dostałem może z 500zł więcej niż cena rynkowa ... A samochód ideał, dbałem o niego lepiej niż o dziewczynę :P I szczerze nawet przez to się rozstaliśmy ... Więcej czasu z autem niż z nią ... Od tamtej pory nie inwestuje nie wiadomo ile bo i tak to się nie wróci....

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: [Megane I] Linki do oceny

Post autor: Luke16 »


Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Megane I] Linki do oceny

Post autor: Spiker »

było mówić od razu ze szukasz porysowanego i zaniedbanego auta to bym nie pisał poprzedniego posta :)

ODPOWIEDZ