iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic II 2003-2009] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
bielik13

[Scenic II 2003-2009] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: bielik13 »

Witam wszystkich. Mam zamiar zakupić Renault Scenic z silnikiem diesla (przymierzam sie do 1.9 td ). A moje pytanie to na co należy w szczególności zwrócić uwagę przy zakupie i czy warto kupować autko z tym właśnie silnikiem.Prosze o wszystkie sugestie,ponieważ bardzo podoba mi sie to autko i chciałbym zakupić takie.Proszę o wszystkie za i przeciw. Z góry bardzo dziekuje za opinie i pozdrawiam :D .

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Rok który :/
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

uio

Post autor: uio »

bielik13 pisze:1.9 td
szok
Podaj prawidłowe oznaczenie

Wszystko zależy od egzemplarza

Grzegorz

Post autor: Grzegorz »

Autko jest bardzo OK. Sam mam takie z tym, że mała różnica jest między nimi. Otóż mam 2,0 16V w Pb i LPG. Polecam takowy silnik a nie Diesla. Ale to już kwestia wyboru i upodobań. W moim przynajmniej nic nie klekocze :)

bielik13

Post autor: bielik13 »

Dokładnie to chodzi mi o model Renault Scenic 1.9 TD 90KM a rocznik to 98-99 . Jeśli ma ktoś ten model to będe wdzięczny o opinie. :)

miras

Post autor: miras »

Ja akurat mam SCENICA z 2001r i to w benzynce.Nie narzekam!Przedtem jeździłem( 5 lat) MEGANE 1,4 z 1996r i też nie narzekałem.Ale znajomy ma SCENICA diesla.To co wiem jeździ nim już chyba 3 rok i oprócz podstawowych wymianach nic przy niej nie robił.Jeżli samochód był dobrze eksploatowany to czy benzyna czy diesel powinno być OK! Ja akurat wole benzynki , bez gazu.POZDRAWIAM!POWOADZENIA!

scarab

Post autor: scarab »

Grzegorz, ile pali twoja scenic i czy jest w automacie?

Grzegorz

Post autor: Grzegorz »

Mój ma manualną skrzynkę. Nie lubię aut z dwoma pedałami. Lubię mieć co robić.
Spalanie.
W mieście zimą pali ok 10, gazu 11-12
latem pali koło 8, gazu do 9
W trasie ok 7-8, gazu podobnie, ale jak pokombinujeszpedałem i szybkością, to komputer może pokazać chcwilowe spalanie nawet 4,3/100 km.
Wtedy szybkość koło 80 km/h i nacisk na pedał jak piórko. Da się jechać. :)
Ogólnie jestem zadowolnony, a najbardziej mi pasuje jak przy dużej szybkości lekkie depnięcie w pedal i natychmiastowe przyspieszenie i klient wyprzedzony i nawet nie ma czego wąchać viva

scarab

Post autor: scarab »

dzięki za info, jestem co raz bardziej przekonany i jeszcze OC nie będzie mnie dużo kosztowało chyba się zamienię

grabcio

Chcę kupić Scenica 2003-2005

Post autor: grabcio »

Chciałbym prosić o pomoc .
1. Na wiosnę chcę kupić Scenica - najchętniej diesel-
mam czteroosobową rodzinę więc chodzi o autko rodzinne. Widzę ze jest dużo wersji silnikowych a na tych Renaulta się nie znam więc proszę o pomoc .
2. Jest kupa wersji nadwozia (EXCEPTION , Dynamique ,Privilege ,PANORAMIQ CLIM CUIR) i inne

Jeśli mógłbym się dowiedzieć czym one się wyróżniają lub gdzie mogę to znaleźć to będę wdzięczny.
POZDRAWIAM driver
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 grudnia 2008, 13:31 przez grabcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Przede wszystkim najlepiej jak najpóźniejszy rocznik :). Ja mam 2005 phI, z tym, że 2.0 benzyna - sprawuje się bardzo dobrze ... kilka rzeczy w ASO wymienione, ale na razie nie ma żadnych obaw. Przede wszystkim do tej budy 1.5 dCi może być za mały wg mnie. Jest to ciężki samochód, więc polecałbym bardziej 1.9 dCi.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

grabcio

Post autor: grabcio »

Nie przyglądałem się benzynkom ale 2,0 to chyba pali troszkę . A wiesz coś na temat wyposażenia poszczególnych wersji nadwozia ? :)

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Wersje nadwozia są dwie - zwykła i Grand ;) ... można wyróżniać wersje wyposażenia, ale niestety dokładnie nie wiem co gdzie było :P, ja mam full bez ksenonów ;). Co do 2.0 ... no z automatem to to pali trochę :P, ale ratuje instalacja gazowa :P
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

grabcio

Post autor: grabcio »

Benzynowe silniki są tańsze chyba ?
A jak sprawują się instalacje gazowe - może rzeczywiście się zastanowić czy benz. czy dCi ?
A te pierwsze roczniki Scenica II 2003 to miały jakieś wady ?Wiesz pierwsze egzemplarze czasem mają sam piszesz że najlepiej jak najpóźniejszy rocznik .
:D

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Są różne opinie, ja ogólnie lubię diesle (mógłbym się zdecydować na 2.0dCi), ale śmiem twierdzić, że są droższe w utrzymaniu niż benzyna. To samo z naprawami. 2.0 benzyna (F4R) jest dobrym, jak nie bardzo dobrym silniczkiem ... było jednak dużo wersji tego silnika (od 136 do 140KM bodajże). Sam mam gaz BRC z sekwencyjnym wtryskiem (inaczej się nie da) i nie mogę być niezadowolony. Jest dużo złych opinii o BRC, ale osobiście nic mi się nie przytrafiło. ZTCW inne instalacje mogą jedynie mniej żłopać gazu, ale to też nie jest powiedziane. Natomiast jeśli chcesz być bardziej ekonomiczny to bierz manualną skrzynię (6-biegów), ja mam automat 4-biegowy i powiem, że biegów jest za mało :P. W wersjach 2.0T (ok 170KM) był montowany już automat 6-biegowy.
Pierwsze roczniki to głównie elektronika. Można trafić na dobry egzemplarz z 2003 roku pod warunkiem, że był dobrze serwisowany i przeszedł wszystkie możliwe akcje serwisowe. Natomiast od lat panuje opinia, że faza II w Renault zawsze jest bardziej dopracowana. Jeśli masz troszkę kasy do dołożenia, to bierz rocznik 2005, ale po liftingu. Mój jest przed liftem, ale był bity (z Francji), przez co miał kilka wad - prawie wszystko wymienione na gwarancji w ASO Grudziądz (polecam :) ), jedynie poza gwarancją musiałem wymienić tylko czujnik przyspieszenia bocznego (ESP).
A tak w ogóle skąd jesteś?
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ODPOWIEDZ