iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I 2007-2016] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tomo26
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 19 grudnia 2016, 12:26

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: tomo26 »

Witam,
Proszę o informację czy koleosa 2,5 benzyna + LPG dotyczy ta przykra przypadłość co X-Traila z silnikiem 2,5 benzyna + LPG, czyli przepalenie pierwszego katalizatora i uszkodzenie silnika.

Z góry dziękuję za odpowiedź.





Jedyna wątpliwość to taka, czy po założeniu gazu nie dotknie go przypadłość X-Traila,

Będę wdzięczny za rzeczowe poinstruowanie.

Edit:
Biorąc pod uwagę powyższe (ewentualne wypalenie pierwszego katalizatora przy gazie), czy nie lepsza opcją byłby zakup Koleosa 2,0 diesel 175kM?
Jakie jest faktyczne spalanie?
Jeden i drugi to automat.[/quote]

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: derweise »

Ja tylko podpowiem trzecia op je tzn.wersja 150KM plus chip na bezpieczne 180KM,koszt 800-1000zl i mamy wiekszy wybor:-)

Mis Yogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 12 stycznia 2017, 21:08

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Mis Yogi »

Pytanie do kolegów czy Koleos ma dwumase w automacie ?

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: adamos111 »

Nie ma.To zwykłe koło zamachowe.Ja się jeszcze nie spotkałem żeby w klasycznym automacie było koło dwumasowe.Konstrukcyjnie nie potrzebne.
Koleos i Modus

KonradD
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2016, 23:22
Renault: W trakcie poszukiwań

Koleos 2,0 dCi Automat 2008-10

Post autor: KonradD »

Witam serdecznie,
Chciałbym Was zapytać o opinie nt. Koleosa 2,0 dCi 150-173 Automat.
1. Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach? Gdzie zajrzeć ? Co sprawdzić?
2. Jakie są typowe usterki lub awarie auta które mogą niemiło zaskoczyć ? (bo nie wierzę, że nie ma takowych)?
3. Jaka była fabryczna grubość lakieru (+/-)
4. Jak sprawdza się panorama ? Czy może generować szumy bądź się zacinać ?
5. Jakie są wady ergonomiczne we wnętrzu bądź denerwujące na codzień pierdoły ?
6. Jak wygląda realne spalanie wersji z automatem
Na część pytań otrzymałem odpowiedź od VoN aczkolwiek chciałbym zasiegnąć jezyka również od innych użytkowników
Pozdrawiam :)

Bodar
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 31 marca 2017, 13:05
Renault: Szukam Koleosa

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Bodar »

Witam :-)

Jestem w trakcie poszukiwan Koleosa dla siebie...interesuje mnie silnik 2.0 dci 150KM...ja jestem za zakupem ze skrzynia manualna ale ojciec kreci mnie zebym kupil w automacie. Moze mi ktos podpowie jak zachowuje sie autko ze skrzynia automatyczna bo z tego co wyczytalem wczesniej to strasznie muli...dlugo mysli nad zmiana biegow i zuzycie paliwa tez jest nie zaciekawe...

Pozdrawiam :-)

druk24net
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 26 września 2015, 16:15
Renault: Koleos
Silnik: 2.5

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: druk24net »

tomo26 pisze:Witam,
Proszę o informację czy koleosa 2,5 benzyna + LPG dotyczy ta przykra przypadłość co X-Traila z silnikiem 2,5 benzyna + LPG, czyli przepalenie pierwszego katalizatora i uszkodzenie silnika.
My mamy wersję z 2008. Jeździ na LPG od 2012 roku, żadnych nawet najmniejszych problemów.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Ja nie mam z tym problemu jedyne co , to wymieniłem środkowy tłumik ale chyba nie była to wina LPG / Mam go 4 rok i ponad 40.000 km przejechane na gazie ( Instalacja STAG IV ). Rok produkcji pojazdu 2008

jacolini
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 10 maja 2017, 17:28
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dci 150km

Koleos - za i przeciw

Post autor: jacolini »

Witam,
jeżdżę już Koleosem 7 lat - i jako kolejny samochód także planuje zakup Koleosa 2017.
Samochód ma przejechane nieco ponad 130tys km - głównie miasto - poza eksploatacją i być może drobiazgami o których poniżej = żadnych wad do tej pory nie zauważyłem.

Co do drobiazgów co do których mam wątpliwości to:
- rozwalone po 3-4 latach używania teleskopy tylnej dolnej klapy bagażnika - nie wiem gdzie poza salonem (550zl/szt) można to kupić :-(
- druga sprawa "chyba" poważniejsza - ciągnie się już od około 2 lat, a mianowicie mam dziwny stuk - jakby coś odbijało gdzieś z tyłu pod podłogą. Dziwny bo występujący tylko jednorazowo po dopaleniu silnika i ruszeniu i tylko w trybie Auto. Za każdym razem gdy uruchomię samochód i ruszę po jakimś czasie (nie ma reguły ale do 1-2min jazdy max.) czuję lekkie stuk lub tak jakby coś "odbiło" w tylnym zawieszeniu - tak jakby np. dopiero po chwili puściły np. klocki lub ew. odbił amortyzator po zastaniu, jakby jakaś sprężyna odbiła - nie mam pomysłu...). Wspólnym mianownikiem tego problemu jest to, że występuje TYLKO gdy samochód jest w trybie AUTO i występuje tylko raz niedługo po ruszeniu, potem do momentu zgaszenia silnika na pewno się nie powtarza. Nigdy się to nie zdarzyło w trybie 2x4.
Rozmawiałem z wieloma osobami które ponoć znają się na samochodach - nikt nie miał pomysłu co to może być. Hamulce na pewno są sprawne i działają OK, amorki także....

Czy ktoś może spotkał się z tym problemem. Zapobiegawczo jeżdżę w trybie 2x4 i tylko w trudnych warunkach załączam AUTO i ew. 4x4.

Będę wdzięczny za info,
Pozdrawiam,
Jacolini

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Jak już wielu użytkowników pojazu Renault Koleos zauważyło że pewne elementy wyposażenia wewnątrz kabiny po jakimiś czasie się wycierają. Mam tu na uwadze takie jak : uchwyt zamykania drzwi ( prawy i lewy ) oraz elementy obudowy tunelu w którym znajduje się radio . U mnie srebry kolor wytarł się dość mocno i trzeba było coś z tym zrobić . Wykorzystałem tutaj tzw hydrografikę i skorzystałem z oferty tej firmy : http://www.3dcover.pl, efekty załączam poniżej - koszt za wszytko 500 zł
Demontaż i montaż plastików oczywiście samodzielny
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 2 czerwca 2017, 13:16 przez lodzik66, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: VoN »

Wygląda super :) a jak ze ściąganiem tych plastików? Trzeba się namęczyć?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

Nie / to bardzo szybko i proste do zrobienia :
1. Jedna śruba pod zaślepką we wnęce dźwigienki otwierania drzwi
2. Uchwyt jest złożony z dwóch połówek / trzeba delikatnie podważyć aby zwolnić zatrzaski - ściągamy połówkę uchwytu
3. W środku znajdują się dwie śrubki ( gwiazdki ) u góry i na dole uchwytu - trzeba je odkręcić
4. Podważyć i ściągnąć delikatnie boczek drzwi
5. Od wewnętrznej strony boczku drzwi uchwyty są do boczku przymocowane również dwoma wkrętami - trzeba je odkręcić ( na górze i dole uchwytu )
6. Zwolnić zatrzaski uchwytów w otworach boczku i wypchnąć od wewnątrz uchwyt
7 Trochę zabawy jest z wyciągnięciem pokrętła regulacji lusterek ... ale raptem 5 minut
Wszystkie elementy pozostałe - zatrzaski plastikowe delikatnie podważyć aby nie zerwać
Całość wymiana zajmie do 30 minut max..

Czawirek
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2017, 14:44
Renault: Koleos Dynamique
Silnik: 2.0 dci

Koleos - za i przeciw

Post autor: Czawirek »

witam,
noszę się z zamiarem kupna Koleosa Dynamique 2.0 dci 175km z 2008r. Czy polecacie ten model? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: lodzik66 »

O silniku nic nie powiem bo mam benzyne. Ten rocznik miał niestety jeden mankament. Duze ogniska korozji na elementach podwozia. Mam tu szczegolnie na mysli takie elementy jak ..zawieszenie, tzw maglowica pod silnikiem . Dokladnie zajrzyj pod spod pojazdu i sprawdz co tam sie dzieje. Znajdziesz moje posty w tyn temacie ..jak sobie z tym problemem poradziłem.
Ogólnie auto warte zainteresowania i bardzo przyjemne w jeżdzie. Polecam

Czawirek
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2017, 14:44
Renault: Koleos Dynamique
Silnik: 2.0 dci

Re: Koleos - za i przeciw

Post autor: Czawirek »

prześledziłem Twoje posty, zwrócę na to uwagę, dzięki.
Interesuje mnie też kwestia silnika jego awaryjności i zużycia paliwa.

ODPOWIEDZ