iparts></a>
<a href= francuskie

SCENIC 2002r-czy lepsza LAGUNA II z 2002r

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

miras

SCENIC 2002r-czy lepsza LAGUNA II z 2002r

Post autor: miras »

Witam!Dzieki za informacje o MEGANE II z 2003r.Należę do SIKUR od kilku lat.Oprócz MEGANE II(coś chce kupić)zainteresowała mnie Laguna II z 2002r(chodzi o kase)no i sie zaczęło że elektronika pada,że karty nawalają itp....Użtkownicy LAGUNY z 2002r odezwijcie sie!Czy jest az tak żle?POZDRAWIAM!


No niestety człowiek odnośnie auta cieszy sie dwa razy:jak sprzeda i jak kupi!No ja sprzedałem i teraz chce kupic!Oczywiście RENAULT!ALE JAKIE : MEGANE II z 2003r,SCENIC z 2002r czy LAGUNA 2002r?POMÓZCIE MI!Jakie są wady,zalety,blacharka-czy lubi ją rdza,jak to jest z ta kartą.....POZDRAWIAM!
Ostatnio zmieniony środa, 28 maja 2008, 15:55 przez miras, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

OK OK, pomożemy :p Ale po co 10 tematów ? Wystarczy jeden a konkretny.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

miras

Post autor: miras »

No masz racje!Takwięc jstem zainteresowany MEGANE II,LAGUNA II no SCENIC z 2002r.(kasa około 25 tys.zł.).Laguna II-podobno pada elektronika no i karta?

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

jako ciekawostke napisze ze gt megi ma taki sam, albo i wiekszy bagaznik niz gt lagi, co do elektroniki, poszukaj samochodu zadbanego, na pewno bedzie kosztowal wiecej ale wszystkie problemy bede juz prawdopodobnie usuniete, z tego co wiem to lagunkami jest troche jak sie trafi, sa uzytkownicy jezdzacy niemal bez awaryjnie, ale sa tacy ktorym sie trafiaja mniej bezawaryjne sztuki. nie mam lagi ale byl zdecydowany kupic i sie duzo interesowlaem tym samochodem, co wiecej laga jest bardziej komfortowa, ale we wnatrz odczuwalnie wiekszej przestrzeni nie ma, no chyba ze mowimy o hatchbackach to zupelnie co innego. o szczeniaku niestety nie moge sie wypowiedziec
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Kokos pisze:jako ciekawostke napisze ze gt megi ma taki sam, albo i wiekszy bagaznik niz gt lagi
Z tym, że Laguna ma więcej miejsca z tyłu dla pasażerów ...
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

no wlasnie, dlatego wszystko zalezy od tego, do czego potrzebny jest samochod, ja potrzebowalem auta do wożenia dziecka, wiec miejsca z tylu za bardzo nie potrzebowalem miejsca z tyłu tylko kufra wielkiego.

poza tym nie wiem czy siedziales z tylu, bo w kombi jest na prawde sporo miejsca, duuuuzo wiecej niz w hatchbacku.

kudlaty siedzial i u mnie i w lagunie III i niestety o lagunie pod wzgledem miejsca za dobrze sie nie wypowiadał, z danych wynika ze rozstaw osi w ladze III wynosi 2,75m a megi kombi 2,7m a to on głównie decyduje o ilości miejsca, w II rozstaw to też 2,73m, a dodatkowo w ladze są większe fotele, jak bedziesz w Bachotku to poszukaj lagi i megi w kombi, ustaw fotel pod siebie i porownaj miejsce z tylu, mysle ze bedziesz mocno zaskoczony
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Kokos pisze:jak bedziesz w Bachotku
Żebym miał czym pojechać :( nie da rady ... poza tym mam urodziny chrześnicy ...
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
Kokos
Oklejony
Oklejony
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Kokos »

to szkoda, my niestety tez w tym roku nie dalmy rady, mała jeszcze troszkę za mała, ale myślę że za rok to już chyba na pewno. no nic bo robimy troche OT, kolega jak będzie kupował to wsiądzie zobaczy i pewnie kupi, to w czym się zakocha, albo to w czym się zakocha jego kobietka lol mrgreen ,

podsumowując ja renówki polecam, ale tylko pod warunkiem że są zadbane, bo te samochody na prawdę nie lubią złego traktowania
Kokos
Chełm

było: 19, 19, clio, megane,focus, laguna, C5 i kilka innych
jest: DS5 2,0blueHDI 180, Laguna GT Grandtour , FJR 1300

moroh

Post autor: moroh »

Kokos, dobrzeee praaaawisz!! :) Co do kobiety i auta - tia, święta racja.. To co lepszej połowie się spodoba :D przecież to takie oczyyywiiiiste!

A co do ogólnopolskiego zlotu, no to ładnie się zapowiada 2009! Oj ładnie! Się Nas tyle planuje zjechać.. ;) Nadrobić ten rok trzeba będzie.. KOKOS a powozisz mnie w bagażniku? VIVIK już nie może, bo miał niemiłe zdaarzenie ESPACE`m :( snifff.. A taki ładny bagażniczek miał.. ;) Tzn. POJEMNY..

Ps: Przepraszam za OT milosc

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

jak znów mi nie przeszkodzą sprawy natury dziennostudenckiej ... to może w końcu sprawię sobie własne wozidełko i wpadnę na zlot w 2k9
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

MARCO

Post autor: MARCO »

Wszystko fajnie ale mieliscie doradzac na temat zakupu aut! spam (brakuje emota OT :) ). No wiec jak jest z ta Laguna II?? mysle o takim sprzecie ale nie wiem... Wiem napewno ze raczej nalezy omijac diesle i dlatego interesuje mnie tylko beznzyna z sekwencja. Chcialbym wiedziec jak jest z zawieszeniem.Czy jest skomplikowane i czy ewentualne remonty zrujnuja potencjalnego uzytkownika? CO z ta elektronika ,o kartach slyszalem ,ale czy cos jeszcze? Przesiadka z prostego w budowie ,badz co badz, Renault Megane na zupelnie innej generacji Lagune moze byc zaskoczeniem... Doradzcie.

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

ja Ci powiem po doświadczeniach brata z Lalką z końca 2001 roku ... oczywiście 1.9 dCi ... silniczek super, bez żadnych zastrzeżeń (wg serwisu też nie było wcześniej przy nim nic robione). Jedyne co to przeczyściliśmy EGR bo czuć było spadek mocy. Elektronika ... no fakt ... są problemy lekkie, ale to w dużej mierze kwestia serwisowania ... jeśli wszystko było wymienione na czas w serwisie i bez problemów ... to powinno spokojnie hulać. O kartach nic nie mówię, bo nie spotkałem się z problemem. Ogólnie przy kupnie najlepiej posprawdzać wszystkie kontrolki, szyby (bo elektryka może nie działać) no i sprzęgiełko bo lubi pompa paść. Czasem ludziom spryskiwacz szaleje, ale to kwestia zapchanej pompki. Ogólnie ja z czystym sumieniem dieselka (dobrze wcześniej prowadzonego) mogę polecić, ale przy dzisiejszych cenach ropy sam wybrałbym benzynę z gazem ...
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

MARCO

Post autor: MARCO »

A no wlasnie -sprzeglo jest hydrauliczne... kolejny element ktory moze piarnąc...Na co jeszcze zwrocic uwage?

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Jak ma pomiar ciśnienia to sprawdzić, czy są wszystkie czujniki, czy tylko jakieś "atrapki", sprawdzić podświetlenia wszelkich przełączników (można popukać w klimę - podobno lubi się w takim momencie wyłączyć podświetlenie, a to też niby jakaś wada), no i sprawdzić przede wszystkim przy silniku, czy nie ma wycieków z okolic turbiny (jak silnik myty to lepiej sobie zakup podarować), a także intercooler (czy też nie cieknie) ... więcej grzechów póki co nie pamiętam ;)
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

miras

Post autor: miras »

DZIEKI ZA RADE!Czytałem że LAGUNY jak już kupic to po kwietniu 2002r.Ale tak jak piszecie-jak była naprawdę serwisowana to powinno być OK!Ja bardzo mało jeżdżę więc wolałbym benzyne.Moja rodzina to ja , żona i dwóch synów-czyli powinniśmy się zmieścic do LAGUNY II.Czytając różne artykuły na temat różnych aut to nawet PASSAT ma liche zawieszenie-aluminium-i wymiana to podobno powazny koszt,a odnosnie blacharki to nawet Mercedesy gniją.POZDRAWIAM! pijaki

ODPOWIEDZ