iparts></a>
<a href= francuskie

Jakie problemy z SAFRANĄ

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
marek230482

Jakie problemy z SAFRANĄ

Post autor: marek230482 »

Witam wszystkich forumowiczów! banan

Na samym wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Witam! :D

A teraz do rzeczy. Chciałbym się stac szczęśliwym nabywcą RENAULT SAFRANE ale jako że to będzie mój samochód "narzędzie" do pracy, chciałbym wiedzieć czy to aby napewno dobry wybór. Dziennie jeżdżę ze 100km i od czasu do czasu dłuższy wyjazd.
Dużą uwagę przykładam do komfortu i wyposażenia, dlatego zainteresowałem się tym modelem, jednak nie chciałbym tego komfortu "opłacać" częstymi naprawami.
Mierzę w Safrankę `98-2000 roku z silnikiem 2,0 benzyna.
Czy te auta są niezawodna?
Jakie są z nimi problemy notoryczne a jakie sporadyczne?
Jak z częściami?
Jak tak naprawdę ze spalaniem i trwałością silnika?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za opinię.

łukasz paliwoda

Post autor: łukasz paliwoda »

chyba nie ten dział po pierwsze spam

marek230482

Post autor: marek230482 »

Przepraszam że nie w tym miejscu ale wydawało mi się odpowiednie. Jeżeli jest taka potrzeba to prosze o przeniesienie.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Post autor: PiasQ »

Wg mnie, podkreślając chęć zakupu samochodu, nie wiedząc czego się spodziewać (co za tym idzie, wybór może paść na inny model), jest to odpowiednie miejsce na dyskusję na ten temat.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
RedHead
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 233
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 16:20
Renault: Safrane Baccara 95
Silnik: 3.0 V6 12V Biturbo
Lokalizacja: Bełchatów, PL Weedon Bec, UK
Kontakt:

Post autor: RedHead »

Co do safrany, to na temat silnika 2.0 niewiele piszę, bo jechałem takim tylko raz. Wiem, że w tym motorze spalanie wynosi od 8l/100km -trasa do 12l/100km-miasto. Jeżeli masz ciężką nogę to można spodziewać się więcej. Co do trwałości silnika to mój ma przejechane ponad 350.000km i dalej ciągnie.
Przy kupnie tego auta musisz zwrócić uwagę na elektronikę, tzn sterowanie pamięcią i podgrzewaniem siedzeń, lusterek oraz przedniej szyby. Jeżeli podczas kupna samochodu wszystko działa poprawnie to znaczy, że właściciel dbał o auto i powinieneś mieć spokój na długi czas.
Z częściami nie ma problemów. Ja mam ph1, na temat ph2 może ktoś inny napisze więcej. Pozdrawiam.

marek230482

Post autor: marek230482 »

Dzięki za wypowiedź RedHead.
Widzę że masz motor 3,0. Jak u Ciebie ze spalaniem? Gaz czy benzyna? Tak przeglądając oferty widzę że żadko w modelach z motorem 2,0 jest pełna opcja. Dlatego może się pokuszę na 2,5.

Awatar użytkownika
RedHead
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 233
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 16:20
Renault: Safrane Baccara 95
Silnik: 3.0 V6 12V Biturbo
Lokalizacja: Bełchatów, PL Weedon Bec, UK
Kontakt:

Post autor: RedHead »

U mnie spalanie wynosi od 8,2l/100km (trasa do 130km/h) do 22l/100km (jazda dynamiczna w mieście). Tak średnio wychodzi ok 13-14l/100km. Oczywiście benzyna (trochę szkoda zagazować "uturbiony" silnik). Dodam tylko, że w ph1 maksymalna wersja wyposażenia to baccara (do 96'), a ph2 (od 96') nazywa się initiale.

Awatar użytkownika
Rufus
Oklejony
Oklejony
Posty: 850
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 13:05
Renault: Renault Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Post autor: Rufus »

marek230482,
jeżeli już rozglądasz się za Safrane, to polecam silniczek 2,5 benzynka, lub taki jak mam 2,2 DTi. Słyszałem, że 2,0 to troszkę za słaby do masy tego autka, a jest niewiele oszczędniejszy od 2,5 (silnik Volvo).
Benzynka zadba o ciszę w aucie i dobre osiągi, dieselek za to zadba o portfel na stacji (w mieście 7-9 litrów), osiągami Cię nie zawiedzie, ale klekota jednak słychać.
Ja nie żałuję zakupu 2,2 DTi.

Z tego co się orientuję, to z mechaniką większych problemów nie ma - zdarzają się problemy z elektryką, np.: nagle przestanie działać wentylacja, ale po kilku chwilach załączy się - wkurzające w mokre dni, gdy szyby parują. To raczej kaprysy niż jakieś poważne awarie, ale się zdarzają.

Rozmawiałem ze znajomym, co ma lagunę i użera się z podobnymi wyskokami autka, więc to norma u francuzów (miałem wcześniej Citroena - nauczył mnie cierpliwości)

Zapraszam na forum Safrane , tam też znajdziesz dużo informacji na interesujący Cię temat.
Pozdrawiam
Rufus

KIKUR
http://latitudekp.pl

ODPOWIEDZ