iparts></a>
<a href= francuskie

Megane II czy Scenic II?

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Megane II czy Scenic II?

Post autor: 83Marcin »

Hej,
Dalej szukamy żonowozu. Teraz dylemat pod tytułem Megane II (raczej kombi) czy Scenic II? Jazda miejsca, czasem jakaś trasa do 100 km. Dojazdy do pracy, na pokładzie czasem Młody w zestawie fotelik + baza isofix.
Ale do rzeczy: jak przedstawia się awaryjność i koszty utrzymania Meg II lub Scenika II? Czy korozja mocno atakuje? Jeśli tak, to gdzie? Wszystkie "za" i "przeciw" zarówno Meganki jak i Scenica. Silnik mile widziany na benzynę. Zdecydowanie odpada silnik Diesla i LPG.
No i oczywiście: Która z tych R będzie lepszym wyborem?
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Megane II czy Scenic II?

Post autor: Maciek R4 »

Szczerze - wybrałbym Scenica gdybym miał ja wybierać.

Megane może mieć z racji gabarytów mniejszy apetyt na paliwo, ale Scenic za to będzie odczuwalnie większy, a i lepsza widoczność z niego, bo wyżej się siedzi, a to się przydaje.

Koszty utrzymania - raczej bardzo zbliżone, jedyna różnica to to co wyżej napisałem, ew. koszt paliwa inny. Awaryjność - zależy co trafisz, przy używce to już loteria i nie ważne co to będzie.
za duży obrazek

Awatar użytkownika
edwardo
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 22 grudnia 2018, 07:50
Renault: captur 2018
Silnik: 0,9

Re: Megane II czy Scenic II?

Post autor: edwardo »

a dlaczego nie modus z końca produkcji? Krajowy lub import jest w czym wybierać a przedział cenowy i rocznik podobny. Kobiety lubią małe podwyższone ale komfortowe autka, wygodne w mieście
obecnie-renault Captur 0.9 2018
poprzednie- fiat 126P, skoda Favorit, hyundai Akcent, renault Megan Clasic, renault Laguna, renault Modus 1,4 16V

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Megane II czy Scenic II?

Post autor: 83Marcin »

Modus nie, bo Modus jest za mały.
Patrzę i nie wiem czy Scenic faktycznie nie będzie ciekawszym wyborem. W sumie zajmuje powierzchnię taką, jak Megane II, a w środku bez porównania większy, ustawniejszy i w ogóle.
A jak sytuacja wygląda z korozją? Brałem pod uwagę także Xsarę Picasso ale ta uwielbia rdzewieć na progach więc niestety odpadła.
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

ODPOWIEDZ