iparts></a>
<a href= francuskie

[Scenic III 2009-2016] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

anntompie

Re: jaki silnik wybrać do nowego scenika 2011r.???

Post autor: anntompie »

Ojciec ma Grand Scenica z 1.4 TCe i miałem okazję tym parę tysiączków zrobić i powiem, że śmiga pięknie. Jak na tej wielkości autko to ten motorek jest super. Naprawdę polecam. Co prawda to dopiero 5 miesiąc, ale jakbym miał kupować teraz jakąś nową Renie dla siebie to tylko z TCe.

Awatar użytkownika
olivier
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: piątek, 4 lutego 2011, 16:59
Renault: GS III
Silnik: 1.4 tce
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: jaki silnik wybrać do nowego scenika 2011r.???

Post autor: olivier »

GS juz jest. Narazie 320km ale TCE jest super i daje radę.

Pozdrawiam Olivier

jacek00

Scenic III 1.5dCi - czy warto?

Post autor: jacek00 »

Witam. Noszę się z zamiarem kupna nowego samochodu. Na tapecie jest nowy Renault z silnikiem 1.5dCI, a jego kondrkandydatem jest Citroen C4 Picasso 1.6HDI.

Naczytalem się wiele złego o silniku z Renault. Uważacie, że można go sobie całkowicie odpuścić? A może Renault go tak dopracował, że nie ma się już w ogóle czym przejmować?

O jego małej dynamice wiem, i zbytnio mi to nie przeszkadza. Jeżdzę raczej spokojnie, a szukam przede wszystkim oszczędnej jednostki.
Sam samochód rocznie będzie robić gdzieś ok 20k rocznie, częściowo po Warszawie i częściowo w trasach.

Czy ktoś może doradzić coś mądrego? :)

PS. Nie interesuje mnie na pewno 1.4TCE z gazem, a 1.9dCI jest po prostu za drogi :)

kozlarek
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 651
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 19:18
Renault: Scenic Grand II
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: koronowo
Kontakt:

Re: Scenic III 1.5dCi - czy warto?

Post autor: kozlarek »

Renault wbrew temu co piszesz jest spoko zależy jak się trafi i to z każdym autem prawo rzeczy martwych citroen wyglądem taki jakiś bezpłciowy ale twój wybór ja nie narzekam i nie zamienię tej marki na inną a przynajmniej nie na osobówkę roll

jacek00

Re: Scenic III 1.5dCi - czy warto?

Post autor: jacek00 »

kozlarek pisze:Renault wbrew temu co piszesz jest spoko zależy jak się trafi i to z każdym autem prawo rzeczy martwych citroen wyglądem taki jakiś bezpłciowy ale twój wybór ja nie narzekam i nie zamienię tej marki na inną a przynajmniej nie na osobówkę roll
Ja nic nie piszę :) Ja się właśnie chcę dowiedzieć jak to jest :) Renault mi się bardziej podoba i ma ciut lepsze wyposażenie, a tak to cenowo oba samochody wychodzą podobnie. Niepokoi mnie tylko ten 1.5dCI bo trochę ludzi narzeka i marudzi, że padają.

W Citroenie HDI to pewna i sprawdzona jednostka, a dla mnie jest to jakaś przewaga mimo wszystko i stąd dylematy :)

PS. Nie rozumiem o co chodzi z zamianą na osobówkę? Przecież C4 Picasso i Scenic to ta sama kategoria aut.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Scenic III 1.5dCi - czy warto?

Post autor: Sidenis »

C4 i Scenic?? Nie wydaje mi się, C4 robi wrażenie znacznie mniejszego. Xsara Picasso i Scenic -owszem podobne jednostki. A wracając do tematu -najczęściej złe opinie o Renault wyrażają osoby, które nie miały z tymi samochodami styczności. A jak dbasz tak masz. Powiem Ci, że od ponad roku jeżdżę Meg 2 z silnikiem 1,9 dci (tak, wiem opcja dla Ciebie za droga), ale nie mogę nic złego na ten silnik powiedzieć,
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

jacek00

Re: Scenic III 1.5dCi - czy warto?

Post autor: jacek00 »

Sidenis pisze:C4 i Scenic?? Nie wydaje mi się, C4 robi wrażenie znacznie mniejszego. Xsara Picasso i Scenic -owszem podobne jednostki. A wracając do tematu -najczęściej złe opinie o Renault wyrażają osoby, które nie miały z tymi samochodami styczności. A jak dbasz tak masz. Powiem Ci, że od ponad roku jeżdżę Meg 2 z silnikiem 1,9 dci (tak, wiem opcja dla Ciebie za droga), ale nie mogę nic złego na ten silnik powiedzieć,
Nie C4 a C4 Picasso! To przecież następca Xsary Picasso produkowany już od 2006 roku ;) Chodzi mi o segment minivanów :D Nie wiem skąd tyle nieporozumień w kwestii tego Citroena. Zreztą ja nawet o niego nie pytałem :p

Co do opini w ogóle o francuzach, to zgadzam się, że złe opinie podzielają o nich osoby, które nie mają o nich zielonego pojęcia :) Sam jeżdzę od paru lat Citroenem Xsarą (nie Picasso) i jestem zadowolony. Chociaż jakbym słuchał ludzi przed zakupem to nigdy nie powinienem kupić Citroena ;)

No ale wracając do tematu. Ciekawy jestem tego 1.5 dCI. Mocą on odpowiada 1.6HDI z Citroena, więc podejrzewam, że będą to podobne jednostki z podobną dynamiką przy podobnych budach.
Czy te 1.5dCi Renault dopracował przez te wszystkie lata?

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Scenic III 1.5dCi - czy warto?

Post autor: Martinez »

Czytałem wiele opinii na temat 1,5 dCi przed zakupem clio. Ja mam auto z 2003. Myślę, że przez te kilka lat dopracowano już ten silnik. Początkowo było trochę problemów z osprzętem Delphi /wtryski, pompa/. Później Renault przeszło na osprzęt Siemens /o wiele lepszy/. Skoro nawet 1,5 dCi pakują do laguny III, a to auto zbudowane zostało z myślą o odbudowie wizerunku laguny, więc podejrzewam, że nie powinno być problemów z tym motorem. Jak będziesz dbał, tak będziesz miał.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

paweldm
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2010, 22:13
Lokalizacja: GST

Re: Scenic III 1.5dCi - czy warto?

Post autor: paweldm »

Masz jeszcze wybór silnika benzynowego 1.6 16v plus założenie gazu. Odpadnie ci problem turbiny, koła dwu masowego, wtrysków, które prędzej czy później przyjdą, bo poprostu te elementy się zużywają.

dci

Re: Scenic III 1.5dCi - czy warto?

Post autor: dci »

Jak nowy to warto.
Bedziesz dbał to nic się nie będzie działo.
Miałem dwa 1.5 dCi w Clio 2ph2. Nic sie nie działo kosztownego (w jednym wymieniłem EGR - koszt 650 zł za orginalną nowa część, w serwisie 980 zł). Jedno było sprzedane z przebiegiem niecałe 150 kkm.
Sąsiad miał Scenica 1.5 dCi, wymieniał wtryski przy około 180 kkm - to raczej kwestia tankowanego byle gdzie paliwa.

1.5 dCi spali Ci średnio koło 6l/100km, benzyna 10l/100 km.
Gaz w nowym z salonu trochę rzeźba. Co kto lubi.
Dwumasy padają we wszystkim, kupione przezemnie 1.6 HDI 90 w Partnerze VTC było chyba jednym z ostanich diesli bez dwumasu.

Zreszta dwumas ze sprzeglem do tego auta to niecałe 3 koła brutto, wiec jak padnie przy 150 kkm to nie jakas tragedia.

norbert_p

Re: jaki silnik wybrać do nowego scenika 2011r.???

Post autor: norbert_p »

Również mam GS III z tym silnikiem (1.4 TCe). Przebieg to na razie 1180km. Nie przekraczam 3000obr/min więc nie mogę docenić jego możliwości (docieram silnik dla siebie, nie dla obcego). A czuć, że może dość wiele (jak na swoje 130KM). Dla mnie rewelacja. Ma super elastyczność. Dla niejednego 70km/h oraz 6 bieg to wielkie oczy. Dla tego auta to normalka. Fajnie się rozpędza, choć o wyprzedzaniu na takim biegu przy tej 70-ce można zapomnieć (redukcja). Silnik pracuje bardzo cicho, albo auto jest tak dobrze wyciszone. Przy 110-120km/h nie słychać nic poza szumem zimowych opon i lekkim opływającym powietrzem. Jedyny maleńki minus to krótka jedynka, ale to przez turbo, które się szybko budzi i dodaje mocy. Spalanie przy tej prędkości co powyżej to teraz 8,8-9,2l/100km. Może i dużo, ale przecież to turbo benzyna. Swoje musi wciągnąć. Poza tym auto jest na dotarciu i przed wymianą oleju i filtra (po ok 1500-1700km - zalecenie ASO) więc może trochę po dotarciu spadnie. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego silnika i gdybym miał ponownie wybierać między 1.6 16V (110KM) a tym (1.4 TCe) to ponownie bym wybrał ten drugi. Dla mnie REWELACJA viva

norbert_p

Re: Scenic III - bluetooth - przycinka dealera?

Post autor: norbert_p »

Niekoniecznie ostatnia, bo mój GS z końca 2011 roku również go ma. Wersja SL Tech Run.

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: Scenic III - bluetooth - przycinka dealera?

Post autor: old »

Czy problemy z bluetooth dotyczą tylko scenic'a czy też innych modeli? Mam u siebie bluetooth'a i jakoś nie zauważyłem na razie żadnych kłopotów.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Scenic III - bluetooth - przycinka dealera?

Post autor: VoN »

old pisze:Czy problemy z bluetooth dotyczą tylko scenic'a czy też innych modeli? Mam u siebie bluetooth'a i jakoś nie zauważyłem na razie żadnych kłopotów.
Ale przecież ten wątek dotyczy tylko tego że nowsze modele bluetootha nie mają w ogóle, a nie jest on awaryjny czy coś :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

micmur
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 23 marca 2010, 08:51
Renault: Scenic
Silnik: 1.9 dCI
Kontakt:

Re: jaki silnik wybrać do nowego scenika 2011r.???

Post autor: micmur »

Jeździłem Scenic-iem z 1.4 TCE na dniach otwartych i nie bardzo wiem o czym piszecie. Ten silnik to lipa. Żeby mówić o dynamice silnik musi mieć powyżej 3000 na obrotomierzu a najlepiej 3500. Jak po jeździe wsiadłem do swojego starego 2.0 8V to aż było miło.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ