gadzety francuskie

[Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM
Gadu-Gadu: 11628303

Re: Laguna 3 kombi ph 1

Post autor: superlolek » czwartek, 22 czerwca 2017, 17:27

W Lagunach jeżeli chcesz mieć wypas to musisz się liczyć z tym, że albo bierzesz Diesla (te najczęściej były bardzo doposażone) lub topowe wersje benzynowe, jak np GT.
No nie bardzo. GT faktycznie miało wysokie wyposażenie ale bardzo często nie miało pamięci fotela/lusterek.

Odnośnie nawigacji to można spotkać wersję z TomTom ale jeżeli samochód będzie super i nie będzie nawigacji lub będzie Carminat. Żadnego problemu. Zawsze można wymienić na inną fabryczną.

Jeżeli chodzi o FAP i 2.0 to jeżeli już wersji bez szukasz to jedynie polskie egzemplarze ich nie miały ale i tutaj ciężko wskazać które konkretnie.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

meracle
Bywalec
Bywalec

Post autor: meracle » czwartek, 22 czerwca 2017, 19:05

Dziekuje za szybką pomoc. TomTom to ta z wejściem na karte sd z prawej strony tak? Ja chyba można aktualizować po uiszczeniu opłaty tak? Mógłbym się dowiedzieć co to znaczy można zamienić na inną fabryczna? W sensie że?:)

superlolek
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: superlolek » czwartek, 22 czerwca 2017, 20:45

Tak, TomTom to ta z wejściem na kartę. Są dwa rodzaje. Wersja Live i zwykła. Live zawiera usługi o korkach drogowych.
Aktualizacje do kupienia na stronie TomTom.

Odnośnie wymiany to znaczy, że jak kupisz samochód z nawigacją która Ci się nie podoba to sobie możesz założyć inną.
W LIII było 5 rodzajów nawigacji:
Carminat CD - wszystko w konsoli centralnej. Nie ma oficjalnych aktualizacji ale podobno da się podziałać z mapami z BMW.
Carminat DVD - w konsoli jest zmieniarka 6 płyt w schowku jest amplituner i czytnik map DVD. Nie ma aktualizacji od roku 2013 i na chwilę obecną nikt nic nie podziałał. Zdarzają się wersje z czytnikiem USB.
TomTom i TomTom Live. Jedyna różnica to właśnie te usługi live (info o korkach, pogodzie itd). Wersja Live jest zwykle spotykana z czytnikiem AUX i USB.
R-Link wersja dotykowa, bazuje na jakimś starym Androidzie. System jest zamknięty, na chwilę obecną nie udało się go złamać by dograć swoje aplikację. Mapy sa od TomTom ale z większym opóźnieniem i są droższe. Występuje ze złączem USB, AUX, czytnikiem kart pamięci.

Do wszystkich powyższych można samemu podpiąć kamerę cofania jednakże do modeli TomTom jest to znacznie utrudnione i bardzo kosztowne na chwilę obecną. Carminat DVD jeżeli posiada złącze USB nie pozwala podpiąć kamery cofania.

Poniższe daty są całkowicie orientacyjne:
Carminat DVD występował aż do roku 2013! (phI i phII)
TomTom wychodził od 2009 do 2011/2012 (phI i phII)
TomTom Live od 2011/2012 do 2013. ( phII)
R-Link od roku 2013 (phIII).

meracle
Bywalec
Bywalec

Post autor: meracle » czwartek, 22 czerwca 2017, 21:21

Super dzięki wielkie :) a jakiś pierwszy lepszy Janusz mi to zrobi czy to trzeba do ASO? I jaka może być cena takiej uslugi?

superlolek
Forumowicz
Forumowicz

Post autor: superlolek » czwartek, 22 czerwca 2017, 22:19

Z tego co się orientuje to większość ludzi która to robiła, robiła to sama więc do odważnych świat należy.
W ASO pewnie zrobią jak kupisz u nich nawigację, nie pytaj nawet ile kosztuje :)

meracle
Bywalec
Bywalec

Post autor: meracle » czwartek, 22 czerwca 2017, 22:22

Rozumiem ;) kupi się to się będzie kombinować. Dzięki wielkie ! :)

suskul
Bywalec
Bywalec

Post autor: suskul » środa, 4 października 2017, 18:34

Witam wszystkich serdecznie!

Trafiła mi się możliwość zakupu Renault Laguna III, rok 2010 (po lifcie) silnik 1.5 dci 110 km, skrzynia 6 biegowa, klimatronic, system bezkluczykowy, przebieg wedle komputera 140 kkm. Samochód kupił znajomy 2 lata temu z przebiegiem ok 130 kkm, auto użytkowane przez kobietę która nie jeździła nim bardzo dużo a teraz chcąc nie chcąc musi zmienić.

Niestety na samochodach Renault znam się bardzo i zwracam się z pytaniem jak wygląda sprawa z silnikiem w tym aucie, jeżeli chodzi o moc itp to prowadziłem to autko i wiem jak jeździ, bardziej zastanawia mnie jak trwałość oraz awaryjność tej jednostki (dpf, dwumasa, wtryski itp.) Jeżeli ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat czy warto czy też nie to będę wdzięczny za informacje.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

superlolek
Forumowicz
Forumowicz

Re: Czy warto kupić Laguna 3, 2010r 1.5 dci po lifcie

Post autor: superlolek » środa, 4 października 2017, 18:58

Znam gościa który ma taki silnik, na liczniku rok temu miał ponad 400kkm :) Znając życie trzeba tylko olej zmieniać co 10kkm a nie co 20kkm :)

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Renault: M1Cabrio
Silnik: K4J
Gadu-Gadu: 4403163
Kontakt:

Post autor: kudlaty » środa, 4 października 2017, 20:58

A ja mam taki już w drugim Kangoo i w pierwszym jest ponad 200tys. Olej zmieniany co 30tys. ale... ja robię 40tys. rocznie więc takie wymiany nie są straszne. Jak ktoś robi 10tys. rocznie to powinien zmieniać co rok. W instrukcji wyraźnie jest napisane co XXtys. km lub CO ROK! A jak ktoś wymienia według licznika tylko to co się nie dziwić potem, że się silnik psuje. A płyn chłodniczy czy hamulcowy co ile zmieniasz? Przecież na liczniku nie wyświetla zaleceń ;)
Zresztą temat o 1,5dCi już był. Polecam poczytać, wszystko jest tam napisane.

Co do samej Laguny to będziesz zadowolony. Ja od roku jeżdżę i ma się dobrze. Naprawy to głównie eksploatacja + jakieś pierdoły typu zamek w drzwiach.

Bierz, będziesz zadowolony!
#7 kudlaty, Sebastian
Moja "żony" Megane I Cabrio i nowe Białe Kangoo lub nowy Biały Trafic oklejone SKUBA, SSRallyTeam
EX: R19, Megane Coupe, Megane II Sport, Kangoo III, R11, Laguna III GT.

Michael85
Bywalec
Bywalec

Re: [Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Post autor: Michael85 » sobota, 21 października 2017, 15:03

Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad kupnem auta używanego gdyż moje aktualne jest już nieco wiekowe 2003 r. i zaczynam się nim wstydzić jeździć. Niby wszystko działa jak trzeba ale linia już nie do końca dzisiejsza ;) Budżet to 40 - 50 tys zł. Z tego względu moją uwagę zwróciła Laguna III, diesel 2.0. Chciało by się kupić BMW ale wolę mieć młodszy egzemplarz.
Trafiłem ostatnio na coś takiego. Rocznik w miarę młody, wersja Monaco... tylko ta moc. Niestety trochę mała. Tym bardziej że to chyba najsłabszy z 2 litrowych diesli.

Może ktoś wie coś więcej na temat tych egzemplarzy albo innego podobnego godnego zakupu? Nie musi być wersja Monaco.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... c0d6665431
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... 07e4ef6446
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... d3e79ca3b3

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Renault: M1Cabrio
Silnik: K4J
Gadu-Gadu: 4403163
Kontakt:

Post autor: kudlaty » sobota, 21 października 2017, 19:10

Wizualnie wszystkie wyglądają nieźle. Osobiście wybierałbym jednak między 2 a 3, bo Polski salon i pewna historia. A z tych dwóch wziąłbym 2. Ładniejszy kolor z zewnątrz i ładniejszy środek. Więcej bez oględzin na żywo ciężko stwierdzić
#7 kudlaty, Sebastian
Moja "żony" Megane I Cabrio i nowe Białe Kangoo lub nowy Biały Trafic oklejone SKUBA, SSRallyTeam
EX: R19, Megane Coupe, Megane II Sport, Kangoo III, R11, Laguna III GT.

Michael85
Bywalec
Bywalec

Post autor: Michael85 » poniedziałek, 23 października 2017, 18:58

Wczoraj wybrałem się do Wrocławia w celu obejrzenia tego autka: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... 07e4ef6446

Sprzedający miły i pomocny ale przechodząc do meritum.... auto wydaje się być w stanie idealnym. Wnętrze niezniszczone nawet jak dla mnie (bardzo zwracam uwagę na detale) stan świetny. Na zewnątrz podobnie... brak obić zarysowań jedynie przy samych progach po otwarciu drzwi ale to mało istotne i niewidoczne. Sprzedający w ogłoszeniu podał że auto ma 190 KM. Tak jednak nie jest. Silnik to 150 KM z podniesioną mocą przez jakiś zakład tunerski. Dla mnie zdecydowanie za słaby. W czasie jazdy wyczuwalne wibracje prawdopodobnie przenoszone z tylnej osi. Jeśli ktoś szuka takiego auta z silnikiem 150 KM to polecam tylko trzeba sprawdzić na innych felgach/oponach czy nie wibruje.

A ja szukam dalej czegoś mocniejszego. Moze jest ktoś z Bolesławca i mógłby je sprawdzić? Mam ponad 300 km z Łodzi.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... f0b28a62e4

tenczak13
Bywalec
Bywalec

Laguna III Kombi. Zakup? Proszę o pomoc

Post autor: tenczak13 » wtorek, 7 listopada 2017, 16:51

Witam, wraz z moją drugą połówką szykujemy się do zakupu kombi. Pytanie brzmi czy laguna 3 w kombi z silnikiem 2.0 150km to oferta warta uwagi? Jeżeli tak, to na co mam zwrócić uwagę. Budżet jakim dysponujemy to 25.000zł. Liczę na obiektywne wypowiedzi :-) Pozdrawiam!

superlolek
Forumowicz
Forumowicz

Re: Laguna III Kombi. Zakup? Proszę o pomoc

Post autor: superlolek » środa, 8 listopada 2017, 17:34

W jakim celu to kombi chcecie kupić?

Armateun
Bywalec
Bywalec
Renault: Renault Laguna Grand
Silnik: 2.0 DCi

Post autor: Armateun » sobota, 24 marca 2018, 17:41

Witam Forumowiczów

Szukam czegoś mocniejszego ale w dieslu i trafił mi się taki oto rodzynek :)
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... zKPvI.html
Czy ktoś może oglądał to auto? ewentualnie ma blisko, żeby je obejrzeć bo jestem szczerze zainteresowany, ale mam jakieś 430 km w jedną stronę i nie bardzo opłaca się jechać jeśli okaże się być miną.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

ODPOWIEDZ