iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna III 2007-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: Laguna III

Post autor: Spiker »

auto z francji, mi sie przy tym od razu zapala lampka ostrzegawcza szczególnie ze te laguny bardzo lubią być autami firmowymi wiec trzeba dokładnie sprawdzić przebieg i stan wypadkowy samochodu. Oczywiście jednego boli to ze jest auto lakierowane innego nie tylko pytanie czy i jak bardzo dla tego jeśli sam sie nie znasz na lakierach warto poszukać w okolicy dobrego lakiernika i do niego podjechać na przegląd auta. Wydaje sie ciekawy tylko te felgi jakieś takie zmęczone sie wydają a auto jednak świeże. Auto jak dla mnie na szybki przegląd zdjęć wymaga dokładnego przyjrzenia sie

TomaszK

Laguna III 2.0 dci

Post autor: TomaszK »

Witam,

co sądzicie o tej Lagunie ?? Czy zakładając, że jest to bardzo dobry stan cena ta jest cena powiedzmy odpowiednią, czy dużo zawyżona ?? Czy ktoś może oglądał już to auto, bo ono stoi już troche i zastanawiam się czy tylko cena jest powodem tego, że stoi już jakiś czas. Czy warto byłoby brać ten model jak po przeglądzie by się okazał dobrym wyborem czy poczekać może na coś tańszego ?? Tu jest link

http://www.g2.serwishaller.pl/index.php ... carid=1460


Pozdrawiam, dzięki

Awatar użytkownika
Bartex
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 461
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 09:42
Renault: Clio RS
Silnik: MOCNY
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Laguna 2,0 DCi 150KM

Post autor: Bartex »

Przymierzam się do kupna Laguny III z silnikiem 2.0 DCi 150KM.
Chciałbym poznać waszą opinię na temat silnika, nie auta...
Jak z awaryjnością itp ??
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Obrazek

miszam
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 15 grudnia 2013, 14:32
Renault: Laguna III 2009r.
Silnik: 2.0 dCi

Re: Laguna III 2.0 dci - Pytania,odpowiedzi,opinie

Post autor: miszam »

Jestem (na razie) szczęśliwym posiadaczem takiej Laguny od 3 miesięcy. Zrobiłem jak dotąd około 5.000km. Silniczek pracuje równo, nieźle radzi sobie z masą auta, choć wiadomo zawsze chciałoby się więcej. Szczególnie pozytywnie zaskakuje jeśli chodzi o przyspieszenie od 80 do 130, czyli podczas wyprzedzania. Spalanie z automatem na poziomie 7l.
Może moja opinia na razie mało przydatna ale chętnie posłucham innych użytkowników i obiecuję informować co pół roku o swoich spostrzeżeniach.
Pozdrawiam

RaB01BiT

Renault Laguna III

Post autor: RaB01BiT »

Witam Forumowiczów :)

Zastanawiam się poważnie nad zakupem używanej Laguny 3, rocznik 2011=>.
Mój wybór to wersja benzynowa z silnikiem 2.0 16v 140KM. Z dieslem miałem do czynienia i celuje teraz w benzynę.

Zastosowanie samochodu: rodzinne, miasto, kombi już nie jest wymagane biorąc pod uwagę wiek synów :)
Czytałem dużo o Renault, ponoć wersja III jest zupełnie innym samochodem, mowa tutaj o awaryjności.
Byłbym wdzięczny o opinie na temat tego samochodu. Awaryjność, ekonomia (czytałem ze raczej 10l/100 w mieście to standard :/), komfort jazdy, komfort pasażerów (przód/tył).


Ponadto znalazłem intrygującą oferte (samochód będzie w leasingu):
http://allegro.pl/renault-laguna-3-f-2- ... 62408.html
RENAULT LAGUNA 3 F. 2 WERSJA BOSE
DATA PRODUKCJI TO GRUDZIEŃ 2011 ROK
AUTO ZOSTAŁO ZAKUPIONE W SALONIE W POZNANIU
AKTUALNY PRZEBIEG TO 37 000/KM
Dziwnie mały przegieg - czy to realne?
AUTO W WIĘKSZOŚCI UŻYWANE PRZEZ KOBIETĘ LUB PRZESTAŁO W GARAŻU.
Tuning samochodu dla kobiety? :)
AUTO OTRZYMAŁO PIĘKNE 18” ALUFELGI NIEMIECKIEJ FIRMY DOTZ MODEL : RAPIER ORAZ
OPONY BRIDGESTONE POTENZA ( AKTUALNIE 2 SEZON STAN BARDZO DOBRY ) PLUS DYSTANSE DLA LEPSZEGO WYGLĄDU.
PRZYCIEMNIONE LEKKO WSZYSTKIE SZYBY :D
No i ogumienie, nie wylecą mi plomby na naszych pięknych polskich drogach? :)

Dzięki z góry.
Pozdrawiam.

Szkol

Re: [Laguna III] - Pytania,odpowiedzi,opinie

Post autor: Szkol »

Witam

Prymierzam się do zakupu Laguny III i chciałbym was prosic o pomoc w ocenie autka:

http://olx.pl/oferta/laguna-3-skora-aut ... 0ab5697ae5

Wydaje mi się że cena lekko zbyt mała, czy możecie cos powiedzieć na podstawie VINu -
vin vf1kt190e3 85 .117. 654
Może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania/polecenia jakąś sprawdzoną Lagunę? Poszukuje auta koniecznie z automatem, przy silniku się nie upieram, napewno nie 1,5 D, myślę o 2.0 benzyna lub diesel (najlpiej 150 KM).

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Szymon

ostek
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 16:07
Renault: Clio III
Silnik: 1.2 16V

[Laguna III 2.0 DCi] Pomóżcie kupić w końu samochód

Post autor: ostek »

Panowie desperacko szukam auta :( Po sprzedaniu Modusa, którego silnik w grudniu wyzionął ducha (wypalone zawory) bujam się od ponad miesiąca ojca Toyotą. Poszukiwania nowego dyliżansu idą jak po grudzie. Nie będę ściemniał, że szukam wyłącznie Renówki. Na oku mam Peugeota 407 SW, Citroena C5, Opla Vectrę C no i właśnie Lagunę. Nie będę również ukrywał, że priorytetem jest benzyna pod LPG, a więc fory mają auta z koncernu PSA (niezawodny 2.0 16V) i Opel (1.8 daje się gazować). Niestety przez kilka tygodni nie znalazłem nic co nadawałoby się chociaż do oględzin. Dlatego łaskawszym okiem spoglądam na diesle. Tutaj na pierwsze miejsce wysuwa się Laguna, a to dlatego, że jest najładniejsza i najnowsza, poza tym motory 2.0 DCi cieszą się dobrą opinią. Mam też sentyment do Laguny bo naście lat temu ojciec woził rodzinę granatową Lagą I generacji ;)

Budżet jakim dysponuję to 26.000zl. Poszukuję w tej cenie auta z początku produkcji, nadwozie bez znaczenia choć w minimalnym stopniu preferuję kombi (rodzina 2+2).

Jeśli w tych pieniążkach nie kupię zadbanej Laguny to od razu wybijcie mi ten pomysł z głowy. Jeśli jednak jest szansa to proszę o rzut oka i ocenę tych dwóch egzemoplarzy:

1. Ciechanów

http://allegro.pl/renault-laguna-privil ... 78660.html

2. Warszawa

http://otomoto.pl/renault-laguna-2-0-di ... 22491.html

casa
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2015, 12:26
Renault: Szukam
Silnik: brak

[Laguna III] Wybór kombi w benzynie

Post autor: casa »

Witam, poszukuje Laguny III w kombi, benzyniaka w manualu, ktoś coś może polecić ? :) póki co na allegro coś tam znalazłem ale sam już nie wiem czy są warte uwagi, może ktoś z forumowiczów miał okazje je oglądać na żywo ?

1. http://otomoto.pl/oferta/renault-laguna ... y4Iml.html
2. http://allegro.pl/show_item.php?item=5486519576
3. http://allegro.pl/show_item.php?item=5490233455
4. http://allegro.pl/renault-laguna-2-0-16 ... 48957.html

któryś wart bliżeszgo zainteresowanie czy odpuścić je sobie ? :)

qvc
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 6 grudnia 2015, 20:55

[Laguna III] Linki z prośbą o ocenę

Post autor: qvc »

Witam,

przymierzam się do zakupu lagi. Interesuje mnie najmocniejsza wersja 2.0dCi i rzecz jasna jak najmniejszy przebieg :) przegladając otomoto trafiłem na to ogłoszenie:

http://otomoto.pl/oferta/renault-laguna ... b763063a8f

i teraz prośba/pytanie do Was: czy sytuacja, którą opisuje sprzedający jest w ogóle realna (bo dla mnie pomyłka serwisu na ~100kkm pachnie trochę ściemą ale z kolei właściciel pisze że zgłosił sprawę do renault polska)? A jeśli tak to czy jest inny sposób zweryfikowania przebiegu niż badanie w ASO? Czytałem ze bmw zapisuje stan licznika np. w silniczku wycieraczek czy w lampach, ale nie mogę się doszukać czy renault stosuje podobne zabezpieczenia.

Może ktoś kojarzy to autko ze swoich okolic? Albo wie czy zażalenie na ten przebieg można sprawdzić online?

Proszę o pomoc bo nie wiem czy tracić czas na dojazd i kasę na badania autka :)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Laguna III] Prośba o pomoc z ogłoszeniem

Post autor: VoN »

Ladnie wyglada, co do pomylki to roznie moze byc. Warto sprawdzic co niby bylo robione przy wpisie z blednym przebiegiem. Wyjasnic czy bledny wpis byl ostatnim wpisem w Danii? Co do zgloszenia w Renault Polska to mozna im zglosic cokolwiek i tez nr sprawy nadadza... z doświadczenia wiem ze niezbyt sie interesuja autami nie zakupionymi w PL.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Laguna III] Prośba o pomoc z ogłoszeniem

Post autor: kudlaty »

Według mnie ktoś gościa zrobił w ciula sprzedając mu to auto z małym przebiegiem z podrobioną książką. On jak się jurnął to cośtam próbuje odkręcić.

Poza tym, przebieg to akurat najmniejszy problem. Zastanów się. Kupujesz nowe, drogie auto w ASO i po 2 latach je sprzedajesz Polakowi z przebiegiem 34tys km. NIGDY ale to NIGDY nie uwierzę w gest jakiegoś obcokrajowca, że akurat cośtam kupił i nowe auto oddał na sprzedaż. Za granicą auta się eksploatuje i to bardziej niż u nas. 2 letnie fury mają przebiegi po 100+tys km. Więc bardziej bym się zastanawiał jak bardzo rozbite było to auto, że opłacało się je tylko sprzedać do Polski, niż, że przebieg jest zły.

qvc
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 6 grudnia 2015, 20:55

[Laguna III] Prośba o pomoc z ogłoszeniem

Post autor: qvc »

Odpuściłem - teraz oglądam lage w Poznaniu - w skrócie: byłem, przejechałem się, auto mi się podoba tylko ma jakąś plamę oleju na silniku. Chciałbym aby obejrzał je dobry mechanik (nie musi być ASO ale żeby miał CLIPa) a ASO w Poznaniu mają tragiczne opinie:/ Znacie Panowie kogoś gdzie można by było się zgłosić z samochodem do przeglądu przedzakupowego w tym mieście?

mgrMafia
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2016, 11:50
Renault: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9 mJTD

Laguna Coupe 3.5 V6 238km

Post autor: mgrMafia »

Witam wszystkich,

Jak widzicie jestem tu nowy, jednak znana jest mi marka reno, wcześniej byłem posiadaczem megane coupe 2.0, obecnie jednak mam inne auto, Alfe Romeo 156... Wracając do tematu, szukam trzeciego auta, mianowicie chcę kupić Lagune Coupe 3.5 V6 238 km, wiem że nie występowała w ofercie polskich salonów i że może być ciężko o jakąkolwiek opinie na temat tej jednostki ale gdyby jednak ktoś był posiadaczem lub wie coś o tej jednostce będę bardzo wdzieczny za pomoc, oczywiście nie chodzi mi tylko o jednostke ale o ogół auta, zawieszenie elektryke itp.. Nie zawitałem tu tylko po opinie na temat auta, ale mam zamiar być aktywny na forum jak i na zjazdach.

Pytam o Lagune ponieważ obecie mam możliwość taką wlasnie kupić, jeśli sie nie uda to może z innym silnikiem poszukam lub megane coupe

Pozdrawiam i przepraszam za tak długa opowieść:P

masterinho
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2016, 16:54
Renault: Laguna
Silnik: 2.0 DCI

Renault Laguna III- link do oceny

Post autor: masterinho »

Witam,
Potrzebuję pomocy w ocenie ogłoszenia:

http://otomoto.pl/oferta/renault-laguna ... ykLoR.html" target="_blank

Generalnie chodzi mi o rocznik, w ogłoszeniu jest 2009, na tabliczce z VIN jest 2007, jest zdjęcie tego w ogłoszeniu. Samochód podobno z chipem jest zrobiony na 150 KM. Warto brać coś takiego? Proszę o poradę, gdyż zupełnie się nie znam na samochodach, a nie chcę jakiegoś badziewia kupić. Czy znając VIN w ASO Renault powiedzą mi np. rocznik, przebieg itp? Generalnie samochód od handlarza, więc trzeba uważać. 182 tys. przebiegu a przy 180 robiony PODOBNO serwis spory. Da się to jakoś zweryfikować w ASO?

dikeje04
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 13 kwietnia 2016, 21:41
Renault: Clio
Silnik: 1.4 8v

Re: Renault Laguna III- link do oceny

Post autor: dikeje04 »

Jeśli była serwisowana to w każdym ASO w Polsce możesz to sprawdzić po numerze vin za drobna opłata.
Nie wiem czy można tutaj zamieszczać linki do obcych stron ale tutaj według tego dekodera vin wyszło mi coś takiego:
http://pl.vindecoder.pl/VF1BT0JE642384200" target="_blank
Podjedz do ASO i sprawdź przeszłość autka ;-)

ODPOWIEDZ