iparts></a>
<a href= francuskie

[Laguna II 2001-2007] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pawellaguna2

Re: Planowany zakup Laguna 2006 1.9dci - szukam odpowiedzi.

Post autor: pawellaguna2 »

polecam zmianę panewek w 1.9dci lubią się zacierać, przebieg sprawdź w serwisie czy jest prawdziwy, a co do ceny to chyba za pierwsza ratę :P , a nie za całe auto bo one chodzą od 18tyś zł oczywiście mówimy o dobrych egzemplarzach, ale polecam bezawaryjne jednostki napędowe pierwsza to 2.0T(204km) i druga 2.0dci(150km) silniki bez awaryjne , mój kolega ma 2.0T i bardzo sobie chwali raz ze to pocisk to dwa ze do 10l/100km po mieście, a przyznam że jeździ dynamicznie.

Awatar użytkownika
maciejd
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 16:02
Renault: Laguna i Clio
Silnik: dCi i TCE
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Planowany zakup Laguna 2006 1.9dci - szukam odpowiedzi.

Post autor: maciejd »

Tylko że 2.0 dCi na wstępie jest sporo droższy od 1.9 dCi. Już tak patrząc, to można szukać LIII Ph I, będzie jeszcze lepiej. 2.0T - raczej trudno będzie znaleźć samochód, którym ktoś już wcześniej "dynamicznie" nie jeździł. 2.0T się nie kupuje do spokojnej jazdy.

Panewki - nie znam nikogo, komu by się zatarły. Jeśli silnik był dbany, olej dobry i świeży a nie jakiś z biedronki, to panewki może są problemem przy 300 kkm, nie 160.
Oczywiście na rynku jest cała masa samochodów, które 160 kkm miały na liczniku już raz lub nawet dwa razy w ciągu swego żywota. Większość z nich ma olej zmieniany nie co 15 kkm (niektórzy zalecają nawet co 10), a co 30 tysięcy. Albo co 2-3 lata, bo "przecież mało jeżdżę".
Oczywiście, w książce tak napisane stało, żeby zmieniać co 30 tysięcy. Efekty znamy wszyscy - każdy mechanik się tylko ironicznie uśmiecha jak wspomina interwał 30 kkm.
LIIphII miała już wymianę obowiązkowo co 15 tysięcy. 2.0 dCi w LIII ma wpisane co 30 tysięcy. Zarówno w ASO jak i u znajomego mechanika usłyszałem, żeby absolutnie zmieniać co 15 lub częściej.
Maciej, Warszawa
http://drwiega.net/renaultstory/
z pikurką na szybie od 2003 roku, za kierownicą Renówki od 27 lat...

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Laguna 2 ph1 opinie użytkowników najlepiej V6

Post autor: Spiker »

Słuchajcie, bardzo dużo słuchałem o awaryjności szczególnie przed liftingiem tych aut. Podobno problemy z elektryką itd... kurde, nie mało pracowałem w warsztacie i jeśli przyjeżdżała laguna to 1.9 na lawecie bo panewkę obróciło ale żeby przyjechała lalka na problem z elektryką to naprawde nie moge sobie nic przypomnieć. Powiedzcie mi jak to wygląda w waszych lagunach a najlepiej gdyby ktoś powiedział mi kilka słów o tym silniku 3.0 V6. Chcę oddzielić mity od faktów.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 maja 2013, 21:14 przez Spiker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arczi92
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 369
Rejestracja: piątek, 20 stycznia 2012, 09:21
Renault: Meg I i III Lala II
Silnik: 2x K4M - F9Q
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Laguna 2 ph1 V6

Post autor: Arczi92 »

Rabie koledze Lagune z V6 przez rok czasu jedyna awaria taka nagła to było padnięcie cewki, tak auto sprawdza sie rewelacyjne. Z elektryka nie ma najmniejszych problemów.
viewtopic.php?f=3&t=10776 Megane Classic :)
http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... =3&t=13103 Megane III
Renault Laguna II ph II 1.9 dCi 130 kuni 2007r :ala:
#94 Arczi92

ganikius

co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: ganikius »

Witam, mam mały problem otóż szukam auta to 10 000 zł najlepiej kombi, laguna II jest piękna, interesuję mnie rocznik przed liftem, czyli 2001 - 2003 ze względów finansowych niestety naczytałem się strasznych rzeczy typu królowa lawet, skarbonka bez dna, a nie stać mnie na naprawy jakieś większe.

Interesuje mnie laguna 2 z silnikiem benzynowym 1.8 proszę o wasze opinie, te pozytywne jak i negatywne, co się sypie, co nie, wady, zalety itp. warto kupić? i jak tak to jaką, nie znam się na mechanice z góry mówię :)

Pozdawiam
l

Awatar użytkownika
Osfald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 20:14
Renault: VW ARTEON
Silnik: 2.0 TSI

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: Osfald »

5 lat jeździłem LII 1.8 w automacie. Z najpoważniejszych rzeczy (najbardziej kosztownych) popsuł się.... automat :P Naprawa to jakieś 4tyś zł.

Jeśli chodzi o elektronikę to o dziwo nic się nie zepsuło (karty, czujniki ciś... itd.. wszystko śmigało pięknie). Usterki jakie pojawiły się to: uszkodzenie regulacji lędźwiowej fotela kierowcy, schodząca guma z plastików, czasem zawieszała się klapa zmiany kierunku nadmuchu powietrza, pękł plastikowy języczek w czytniku kart (trzeba posklejać), w dużym deszczu potrafiła stracić moc (gdzieś dostawała się woda na złącza... do dziś nie wiem gdzie), wycieraczki raz przepaliły bezpiecznik.... przy 140km/h w ulewie :P , cały czas coś dłubałem przy zawieszeniu (drążki, tuleje, sworznie), wiecznie psuł się (zacierał) ręczny (zaciski tylne mają taką przypadłość związaną z łożyskami igiełkowymi) no i ten silnik z automatem palił jak smok (do 15L/100 NoPB w mieście, na odcinkach 2-3km, przy średniej prędkości z miesiąca 17km/h)...

Po zmianie na LIII żona jest wniebowzięta :)

Proponuję Ci z dobroci serca.... kup model po 2003r., najlepiej jednak poliftowy. Moja Laguna była z 2002.

Zalety LII to przede wszystkim niepowtarzalny wygląd (LIII nie ma już tego czegoś w sobie...). Miejsca w kabinie jest raczej średnio (piszę to z perspektywy mojej rodziny - ja 2m wzrostu, żona 1,8 i 5letnia córeczka). Ogromną zaletą okazała się uchylna szyba w tylnej klapie - bardzo zwiększa możliwości transportowe. Wady to ta usterkowość... choć jeśli miałbyś trochę zacięcia do samodzielnych napraw idzie to wszystko ogarnąć.

Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: PT »

Silnik 1.8 16V to IMHO najlepszy wybór do Laguny II Phase I. Powód - nie ma dokuczliwych TTTM (koło zmiennych faz rozrządu w 1.6, który zresztą do Lagi IMO jest ciut za słaby, turbo w dieslach 1.9, etc.), jest wystarczająco dynamiczny i w miarę ekonomiczny. Jak weźmiesz auto od rocznika 2003 w górę (po usunięciu problemów "wieku dziecięcego") i w dobrej kondycji, to powinieneś być zadowolony.

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

Awatar użytkownika
Osfald
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 20:14
Renault: VW ARTEON
Silnik: 2.0 TSI

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: Osfald »

Akurat KZFR pada tak samo często w 1.8 (robiłem swego czasu pseudo badania tego problemu na forum.renaultlaguna.pl). Inne typowe przypadłości zgłaszane częściej przez użytkowników LII to uszkodzenia ukł wtrysku/zapłonu (cewki i komputer sagema, pedał gazu, przepustnica). Niektóre awarie zlikwiduje zwykłe czyszczenie (przepustnica, potencjometry pedału gazu), inne sa wynikiem słabej jakości złącz/wiązek elektrycznych czy kiepskich lutów wykonanych w technologii bezołowiowej (liczniki, wyśw. klimy). Trzeba także zwrócić uwagę aby przepustnica była wymieniona na VDO (zamiast MGI) - nota techniczna NT 3740A - Wymiana obudowy przepustnicy z silnikiem MGI na zestaw obudowy przepustnicy VDO.

ganikius

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: ganikius »

Dzięki, wszystkim, ale czekam jeszcze na jakieś opinie :D
-na model po lifcie mnie nie stać niestety, więc odpada, a na dłubanie samemu to czas i chęci bym znalazł, ale umiejętności zero, jestem totalnym laikiem, jedyne co umiem zrobić to wymienić koła, świece i kable od świec no i w carismie klocki :P

widzę że lagunka tylko dla bogatych, albo mechaników

Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: PT »

ganikius pisze:widzę że lagunka tylko dla bogatych, albo mechaników
Eee tam. Bez przesady. Na taką opinię auto "zapracowało sobie" początkowymi problemami z elektroniką, kłopotami diesli 1.9 (turbo) i 2.2 (panewki, wał korbowy), użyciem silnika 2.0 IDE (zasilanie w paliwo) i pewnie jeszcze parę typowych "kwiatków" można byłoby jej przypisać, ale tak jak pisałem - wybrać silnik 1.8 16V i rocznik od 2003 w górę (mimo mojego błędu, bo 1.8 16V w L II ma KZFR), nie silić się na "full-wypas", dobrze sprawdzić przed zakupem i "będzie Pan zadowolony", a poliftingowe wersje (od 04.2005) z 2.0 dCi lub 2.0 T to już zupełnie inna bajka (choć cena również inna). Autko może jest trochę "genetycznie obciążone", ale za to tanie w zakupie i wcale nie musi rujnować kieszeni kosztami eksploatacji.

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

ganikius

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: ganikius »

to będę szukał w takim razie laguny II z 2002- 03 r zadbanej jakiejś :)

ganikius

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: ganikius »

myślicie że za 8 tysięcy da się zadbaną kupić ? bo cały mój budżet to 10 000 i ani grosza więcej :P

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: Spiker »

Za takie pieniądze to kupił bym lagune ale I ph2

Awatar użytkownika
PT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 14:37
Renault: Twingo
Silnik: 1.2 16V
Lokalizacja: Józefosław / Warszawa

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: PT »

Spiker pisze:Za takie pieniądze to kupił bym lagune ale I ph2
Zdecydowanie lepsza jedna z ostatnich Jedynek niż tania Dwójka z początku produkcji.
Ot, choćby nawet taka - http://otomoto.pl/renault-laguna-C25051420.html
(nie mam nic wspólnego ze sprzedającym, ot auto wpadło mi w oko :-) )

Pozdrawiam,
Piotr.
R9, R19, Clio II, Megane II, Modus - to było, jest Twingo I (żonowóz) i... Opel Meriva

ganikius

Re: co myślicie o lagunie II 1.8 warto kupić ?

Post autor: ganikius »

no na bank za 8 tysięcy kupie lagune jedynkę z przebiegiem 220 000, dla mnie 10 tysięcy to bardzo dużo i zamierzam za to kupić nowsze autko, jak już mam kupować.
Wolałbym już zostać przy swojej carismie którą mam od 3 lat i od roku nie wydałem na nią ani grosza :)

ODPOWIEDZ