iparts></a>
<a href= francuskie

silnik 3.0 V6 Dci

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
PatrykLbn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 8 listopada 2015, 16:49
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.8

silnik 3.0 V6 Dci

Post autor: PatrykLbn »

Witam . Wiem że coś bym znalazł na tym forum o tym silniku ale to są same stare wpisy . Chciał bym się spytać czy aż tak bardzo należy się go bać ? Czy nawet wymieniając olej co 10 tys tez grozi to jego zatarciem ? Pytam bo szukam wersalki 3.5 jednak ostatnio jeździłem 3.0 dieslem i moment obrotowy jest obłedny no i nie trzeba się bawic z gazem . Może ma ktoś renówke z tym silnikiem z 2002 roku do 2007 ?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: silnik 3.0 V6 Dci

Post autor: kudlaty »

Generalnie nie miałem takiego silnika, ale widziałem takie 2 stojące w zaprzyjaźnionym warsztacie. Jeden w Espace i drugi w VelSatisie. Oba auta, które stały miały ten sam problem. Po zagrzaniu się silnika, tuleje cylindra opadały i silnik tracił kompresję. Teoretycznie można to naprawić wymieniając tuleje, jednak są to już spore koszty (kpl. remont silnika). Więc musisz się zastanowić.

Problem z zacieraniem tych silników nie bierze się tam z za rzadkiej wymiany oleju, ale z błędu konstrukcyjnego i problemów z układem chłodzenia. Podobno w nowszych modelach było to poprawione i problem ten nie występował, jednak ja bym chyba nie zaryzykował.

PatrykLbn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 8 listopada 2015, 16:49
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.8

Re: silnik 3.0 V6 Dci

Post autor: PatrykLbn »

To juz nie wiem co kupić... Chyba ze 3.0 do remontu podobno po remoncie 150tys wytrzymują. Bo 2.0 t benzyna to za slaba do tego auta a wiem ze jest bardzo trwala

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: silnik 3.0 V6 Dci

Post autor: kudlaty »

Kupowanie aut nie jest takie proste jak się wydaje. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że chce się je mieć już/zaraz ;) niestety trzeba czasem chwile poczekać na odpowiedni egzemplarz, lub zweryfikować zainteresowanie i brać pod uwagę też inne auta :(

A tak BTW, miałeś sprowadzać auto z Niemiec, co się stało?

PatrykLbn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: niedziela, 8 listopada 2015, 16:49
Renault: Laguna 2
Silnik: 1.8

Re: silnik 3.0 V6 Dci

Post autor: PatrykLbn »

Miałem ale tamten co już prawie po niego jechałem okazało się z automat się zaczą kończyć ;/ Dobrze że jeszcze raz wysłałem znajomego poza tym na kanale okazało się ze silnik ma sporo wycieków . Już chyba dochodze do wniosku ze jeszcze lepiej trochę poczekać i kupic lagune III bo popytałem sporo ludzi o te velsatisy i mają tragiczną opinie niestety ;/

ODPOWIEDZ