iparts></a>
<a href= francuskie

Renault 5

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
pakiet924
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 21:23
Renault: -----

Renault 5

Post autor: pakiet924 »

Witajcie,
mam kilka pytań dotyczących tego samochodu.
Jestem zainteresowany zakupem, auta w I serii - mam dwa na oku.
Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie, czy są jakieś kosztowne i ważne rzeczy do sprawdzenia, gdzie blacha lubi się sypać, jakie silniki będą najlepsze. Jak wygląda eksploatacja takiego samochodu? Części do I serii są równie dobrze dostępne co do młodszych modeli? ASO jeszcze potrafi dobrać części do tego modelu(wiem, że niektóre marki olewają swoje stare samochody).
Pozdrawiam, i jeśli napisałem w złym dziale, proszę o przeniesienie.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Moderator
Posty: 4156
Rejestracja: środa, 7 stycznia 2009, 14:22
Renault: Lala 3
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Renault 5

Post autor: Snake »

W taki wiekowym aucie blachę musisz sprawdzić po prostu wszędzie, nie ma tam rzeczy kosztownych jezeli blachy są zdrowe. To proste autka, no chyba że planujesz jakies R5 turbo to może być ciężej. Poza tym jest jeszcze R5 na runku trochę i części też. Na aso bym nie liczył zbytnio
...Dobrze pamiętam wszystkie nieszczere twarze
Fałszywych ludzi ukrytych pod kamuflażem
Kłamstwo z nimi idzie w parze, obłuda, nie ufaj takim...

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Renault 5

Post autor: Maciej R21 »

Skoro do R25 które ma 26 lat , można dostać części w ASO , to myslę że do R5 na pewno , tym bardziej że było ich na rynku znaczeni więcej niż R25 . Oczywiście nie licz na taryfę ulgową jesli chodzi o ceny . Liczą sobie tak jakbys kupował części do nowego samochodu :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Renault 5

Post autor: Maciek R4 »

Blacha potrafi się posypać wszędzie - nawet w najdziwniejszych miejscach praktycznie nienarażonych na uszkodzenia mechaniczne - to już zdrowo pełnoletnie auto więc do obejrzenia dokładnie każdy cm blach...z naciskiem na progi, podłużnice, mocowania sanek, tylnej belki, kielichy amortyzatorów itd...nawet jak będzie wyglądać na całe, bo lakier/farba cała, to nie bój się naciskać palcami - jak będzie się uginać i chrupać, to wiadomo co jest - zjedzone...

silnik, hmm...ja miałem w R4 C1E o pojemności 1102ccm i powiem, że jednostka nie do zdarcia i naprawdę oszczędna jak ją dobrze wyregulować - 5/100 w Warszawie to dobry wynik...

części jest sporo na rynku, ale ceny - możesz zapłacić za niektóre części lepiej jak za części do nowego auta...ASO - jak trafisz na ogarnięte i chętne do pomocy to zorganizują coś, ale tanio nie będzie...osobiście - ASO omijam obecnie i omijałem mając R4...
za duży obrazek

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Re: Renault 5

Post autor: cyklista »

Części do R5 jest dużo na rynki tylko nieraz trzeba poszukać na portalach - Kupno / Sprzedasz
a tak na marginesie są części które tak samo pasują od innych modeli Renault do R5
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Re: Renault 5

Post autor: Adam R25 »

mam też jedną R5 na oku, dla młodego chciałem. Jak będę wiedział jaka to dokładnie to opiszę ...
Obrazek

pakiet924
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 21:23
Renault: -----

Re: Renault 5

Post autor: pakiet924 »

Dziękuje za odpowiedzi,
Rozumiem, że ocynku to ten samochód nie widział?
Rozjaśniliście sporo sytuację i chyba jestem zdecydowany na zakup, bardzo mnie się te samochody podobają.

Marek88
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 7 lipca 2016, 13:14

Re: Renault 5

Post autor: Marek88 »

Daj znać, czy dokonałeś zakupu :) Sam również chętnie nabyłbym takiego klasyka :)

ODPOWIEDZ