iparts></a>
<a href= francuskie

Auto dla weterynarza? Kangoo czy Scenic?

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Auto dla weterynarza? Kangoo czy Scenic?

Post autor: Luke16 »

Od wczoraj mam dylemat. Jedni doradzają Kangoo 1.6 po flu a drudzy Scenica I ph2 1.6 ... Autko będzie jeździć po przeróżnych terenach w tym często drogi polne. Przebiegi roczne ok. 60-80 tys km. Obowiązkowo LPG. Kwota na wydanie 10 tys zł. Jazda głównie w około komina. Myślałem o RX4 lub Kangoo 4x4 ale temat odpuściłem z racji większego spalania i droższej eksploatacji. Zależy mi troszkę na prześwicie by mieć większy niż w obecnej Megane I ph2 . Co byście doradzali? Może jakieś inne typy?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2343
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Auto dla weterynarza? Kangoo czy Scenic?

Post autor: patrys4891 »

wydaje mi się zę Kangoo ma większy prześwit. Poza tym chyba to odpowiedniejszy samochód jako "wół roboczy" niż szczeniak.
Obrazek

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Auto dla weterynarza? Kangoo czy Scenic?

Post autor: VoN »

Jeśli do przewozu zwierzaków to na bank Kangoo :) Tam wszędzie plastik i blacha łatwa do wymycia.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Auto dla weterynarza? Kangoo czy Scenic?

Post autor: Luke16 »

Nie nie zwierzaków nie woze. Bardziej leki itp. W Megane bagażnik mi wystarcza. Denerwuje mnie przeswit

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Auto dla weterynarza? Kangoo czy Scenic?

Post autor: Maciek R4 »

Kangoo wcale wyzsze nie jest...jak mu wsadzisz nowe zawieszenie to sie podniesie na chwile, ale szybko opadnie...jest stosunkowo ciezkie z przodu i ma slabe zawieszenie - przez 2 moze 3 lata jak mialem swoje (wersje Pampa), to zawieszenie robilem przynajmniej raz w roku / przod i tyl, tak samo jak geometrie...do Pampy czesci nowych praktycznie brak - trzeba bylo na zwyklych robic...

Jak masz dzieciaki to Cie za tylna lawke i ilosc miejsca z tylu znienawidza...do tego rdza i wykladzina gumowa podklejona gabka, pod ktora jak juz woda wejdzie to nie wyjdzie mimo korkow w podlodze...

Mialem Kangoo i jako auto dla rodziny wiecej nie chce miec...wybralbym klaustrofobicznego dla mnie Scenica, ktory ma lepsze blachy i przeswit praktycznie taki sam, a do tego bardziej sie nadaje na auto tez dla rodziny...Kangoo jako auto tylko do pracy, jako 2gie w domu to tak...
za duży obrazek

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Auto dla weterynarza? Kangoo czy Scenic?

Post autor: Luke16 »

http://allegro.pl/renault-megane-1-6-16 ... 06902.html" target="_blank

Co o niej sądzicie bo mam zamiar jechać ją obejrzeć?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Auto dla weterynarza? Kangoo czy Scenic?

Post autor: VoN »

Wydaje się ok :)

Nie myślałeś o np. Berlingo/ Partner? Ja teraz do firmy kupiłem Partnera 5os i jestem miło zaskoczony :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Luke16
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 07:19
Renault: Megane I ph II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: KNZ

Re: Auto dla weterynarza? Kangoo czy Scenic?

Post autor: Luke16 »

Megane nie byłem oglądać bo ciągle padało a raczej lało... Ogólnie oglądałem mase aut już dzisiaj padł pod nóż kangoo...
A to:
http://otomoto.pl/oferta/renault-kangoo ... ykTw7.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Mam w rodzinie blacharza lakiernika mówie się zrobi delikatnie puknięty... I to delikatnie przy oględzinach wychodzi na dość mocno... Gdzie koszty przeradzają się nie w max tysiąc a z dwa... Cały przedni pas do wycięcia, wstawienia drugi i polakierowania, maska, lewy błotnik też się zagiął, lampy, zderzak, grill, nie wiadomo jak chłodnice niby szczelne tylko ciekawe co by było przy demontażu i raczej od klimy do wymiany na dzień dobry...

To jest moje 12naste obejrzane auto i każde miało jakieś ale... Między innymi nie oglądałem też tej Megane ponieważ bardziej skupiam się na Berlingo, Partnerze czy Kangoo ...

Już nawet myślałem o nowej Dacii Dokker ale w takiej wersji jak ja bym chciał wychodzi 65 tys zł w tym wzięcie leasingu na 48 miechów i bank zabiera 12 tys zł... Więc szukam dalej...

ODPOWIEDZ