iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur I 2013-2019] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

bruno
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 25 lipca 2017, 12:49
Renault: Captur
Silnik: 1,2 TCE

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: bruno »

Witam wszystkich po raz pierwszy

Panowie, odebrałem własnie Captura 1,2 Tce wersja X-mod z systemem R-link Evolution
W menu pojazd mam tylko zakładke ustawienia natomiast brakuje zakładki eco draiving i komputera pokładowego.
Na moje pytania w serwisie , że coś nie hallo z tym r-linkiem bo brakuje zakładek , które były nawet w podstawowych modelach przed liftingiem odpowiedziano cytuje "Panie widocznie po liftingu coś obcieli i tak musi być"
Panowie czy to możliwe, że zamiast dodać więcej funkcji w systemie za który trzeba dopłacić 2,5 k to je obcięto?

Pytanie do beniuasia: Masz ten model x-mod co ja tylko przed FL, możesz sprawdzić jakie masz konkretnie zakładki w menu pojazd i czy są tam zakładki ecodraving i komputer pokładowy oprócz ustawien?

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: beniuasia »

Mam driving eco2, komputer pokładowy i ustawienia.

Ale ja tez mam pytanie do użytkowników. Czy jak zamykacie auto z karty, potem naciśniecie otwieranie ale nie otworzycie fizycznie żadnych drzwi to po około 2 minutach centralny zamek zamyka Wam auto? Tak powinno być według instrukcji ale u mnie nie zamyka.

wstan
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 14 lipca 2017, 07:15
Renault: Captur
Silnik: 1.2 120kM

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: wstan »

pytanie do posiadaczy captura po lifcie.
Na jakiej zasadzie- albo w jakiej wersji działa kontrolka wskaźnik stylu jazdy (swiatło pod licznkiem predkości). Ja ma ZEN i ni cholery nie chce działać i nie wiem czy to z powodu wersji czy tez nie potrafie tego wlaczyć.

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: mopsik »

wstan pisze:pytanie do posiadaczy captura po lifcie.
Na jakiej zasadzie- albo w jakiej wersji działa kontrolka wskaźnik stylu jazdy (swiatło pod licznkiem predkości). Ja ma ZEN i ni cholery nie chce działać i nie wiem czy to z powodu wersji czy tez nie potrafie tego wlaczyć.
Bo to nie działa.Masz jedynie strzałki góra i dół przy prędkości.

bruno
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 25 lipca 2017, 12:49
Renault: Captur
Silnik: 1,2 TCE

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: bruno »

wstan pisze:pytanie do posiadaczy captura po lifcie.
Na jakiej zasadzie- albo w jakiej wersji działa kontrolka wskaźnik stylu jazdy (swiatło pod licznkiem predkości). Ja ma ZEN i ni cholery nie chce działać i nie wiem czy to z powodu wersji czy tez nie potrafie tego wlaczyć.
Mam wersje xmod po lifcie u mnie działa, ale czasem głupieje. To taki gadzet dla poczatkujących kierowców i kobiet...

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

"gadzet dla początkujących kierowców i kobiet..." Nie do końca tak uważam. Każdemu z nas czasem zdarzy się zamyślić, albo zagadać i nie wrzucić ostatniego biegu. W czasach Fiata 126p wycie silnika na 3 biegu było wystarczającym alarmem. Teraz gdy jadę 100/h na 5 biegu - silnika nie słychać w ogóle. Na obrotomierz nikt z nas nie patrzy, podpowiadacz strzałkowy jest niezauważalny, zresztą i tak nikt nim się nie sugeruje. Natomiast kolor mocno pomarańczowy natychmiast uczula każdego kierowcę. Mnie ten gadżet akurat bardzo się podoba.
Za to jest kilka innych moim zdaniem niepotrzebnych gadżetów Na przykład asystent ruszania pod górę, wycieraczka przy włączaniu wstecznego (na szczęście można wyłączyć), dwustronna podłoga w bagażniku, teleskopy przy pokrywie silnika, czy opcja doświetlania zakrętów.

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: superlolek »

Eliot pisze: Za to jest kilka innych moim zdaniem niepotrzebnych gadżetów Na przykład asystent ruszania pod górę, wycieraczka przy włączaniu wstecznego (na szczęście można wyłączyć), dwustronna podłoga w bagażniku, teleskopy przy pokrywie silnika, czy opcja doświetlania zakrętów.
Co jak co ale wymieniłeś chyba wszystkie fajne udogodnienia z których się "korzysta".
Jedynie co to teleskopy przy pokrywie silnika są według mnie zbędne. Reszta jak najbardziej ok.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

- Z wycieraczki przy włączaniu wstecznego korzystasz??? Nie wkurza Cie to, gdy jest sucho i szyba czysta?
- Przejechałem 10 000 i ani razu nie przydała mi się opcja doświetlania zakrętów. Tam gdzie skręcam jest nawet w nocy widno.
- Asystent ruszania do góry byłby dobry, gdyby go dopracowano. W poprzednim moim aucie puszczał on auto łagodnie, stopniowo, jakbyś po równym ruszał. W Capturze puszcza nagle, więc często auto szarpnie, a ja nie lubię tego. W dodatku brak powiadomienia, czy asystent akurat jest aktywny, czy nie. Ruszając nie wiem, czy na niego liczyć, czy może uznał, ze kąt zbyt mały. Jestem kierowca starej daty i doskonale sobie radzę bez asystenta - metodą tzw. "krzywej nóżki". Asystent to wygoda, pod warunkiem, że jest zaprojektowany nienagannie.
- Nigdy nie przekładałem podłogi w bagażniku. Po co to robić???? Przekładasz?

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: superlolek »

- Z wycieraczki przy włączaniu wstecznego korzystasz??? Nie wkurza Cie to, gdy jest sucho i szyba czysta?
owszem, korzystam ale ona się włącza tylko gdy pada deszcz
- Przejechałem 10 000 i ani razu nie przydała mi się opcja doświetlania zakrętów. Tam gdzie skręcam jest nawet w nocy widno.
nie jechałem ze statycznym doświetlaniem zakrętów ale biksenony skrętne robią swoją robotę poza miastem gdzie jeżdżę w dość regularnych odstępach czasu.
- Asystent ruszania do góry byłby dobry, gdyby go dopracowano. W poprzednim moim aucie puszczał on auto łagodnie, stopniowo, jakbyś po równym ruszał.
Mam automat, więc taka opcja u mnie w standardzie jest :D
- Nigdy nie przekładałem podłogi w bagażniku. Po co to robić???? Przekładasz?
ja mam dzielony taka deską w pionie, bardzo wygodna rzecz jak więszość dodatków do organizacji bagażnika :)
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Może wycieraczka rzeczywiście włącza się tylko przy deszczu, nie pamiętam, bo od razu wyłączyłem tę sztuczkę.
Może i biksenony skrętne robią swoją robotę, ale dla mnie ta robota jak psu na budę. Myślę, że właśnie to jest bardziej gadżet, niż rzecz użytkowa, ale skoro dla Ciebie takie potrzebne, to rozumiem.
Asystent ruszania pod gorę jest chyba taki sam w automacie, jak i w manualu. Dla mnie jest on niedopracowany. Poprzednie auto miałem też w manualu i działał przyzwoicie.
Ja też mam deskę dzieloną w pionie, ale pytam, czy ją przekładasz na druga stronę, bo Renault się chwali, że ona jest dwustronna, tylko po co?

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: superlolek »

Asystent ruszania pod gorę jest chyba taki sam w automacie, jak i w manualu. Dla mnie jest on niedopracowany. Poprzednie auto miałem też w manualu i działał przyzwoicie.
wygląda na to, że jest inny bo u mnie tak naprawdę to nie jest funkcja dodana ale właściwość automatu.

Co do biksenonów, musiałbyś się tym przejechać, jest spora różnica jak się potem wsiada do samochodu który tego nie ma, wiem bo w drugim samochodzie tego nie posiadam.
Ja też mam deskę dzieloną w pionie, ale pytam, czy ją przekładasz na druga stronę, bo Renault się chwali, że ona jest dwustronna, tylko po co?
pokaż zdjęcie jak to wygląda.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
spoogie
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: środa, 27 stycznia 2016, 15:23
Renault: Captur
Silnik: TCe 90
Lokalizacja: Kato

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: spoogie »

Ja przełożyłem deskę dzielącą bagażnik na drugą stronę i wsadziłem na sam dół. Dlaczego? bo wożę wózek dziecięcy który brudzi wnętrze. A na drugiej stronie deski jest zwykły plastik który wystarczy tylko przetrzeć.
--
Captur Zen TCe 90 '15
Clio II Extreme 1.2 16v '03
Megane Coupe 2.0 8v '96

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

No właśnie. I ten plastik w uboższej wersji jest lepszy jako druga strona. Wyższe wersje mają wykładziny po obu stronach. Typowy przykład niepotrzebnego gadżetu.
Ja zrobiłem trochę inaczej. Kupiłem 30 cm zwykłych rzepów i przyciąłem wykładzinę podłogową, kupioną za 8 zł metr. Teraz mam zdejmowany element, który łatwo wytrzepać. Zresztą tą samą wykładziną, odpowiednio przyciętą pokryłem na rzepy kieszenie przednich drzwi i oba schowki: ten główny (szuflada) i ten mniejszy pod przednią szybą. Tam były twarde plastiki i niektóre elementy potrafiły "stukać", a mnie jakiekolwiek stuki w aucie cholernie wkurzają. Wszystko razem kosztowało mnie 15 zł, a wygląda przyzwoicie, zwłaszcza kieszenie drzwi.
superlolek - ja nie pisałem o bi-ksenonach. Ja pisałem o gadżecie doświetlania zakrętów. Jest on dla mnie zupełnie zbędny, bez względu, czy to są bi-ksenony, czy lampy naftowe. Doświetlanie przydaje się w warunkach terenowych, gdzie nie ma oświetlenia i nie ma ubitej drogi. Ja w takich warunkach nie jeżdżę, bo Captur zwyczajnie się do tego nie nadaje.

eukaliptus
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 17 stycznia 2017, 20:39
Renault: Captur
Silnik: 0,9

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: eukaliptus »

Słuchajcie, pojawił mi się komunikat, że za 30 dni powinienem zaplanować przegląd - jak mogę to usunąć? Przytrzymywanie guzika nic nie daje...

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Renault Captur 0.9 TCe

Post autor: Eliot »

Najlepiej ...zaplanować przegląd :)

ODPOWIEDZ