iparts></a>
<a href= francuskie

Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V?

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Francuz »

Mniejszy silnik spali relatywnie więcej. Większy jest wydajniejszy.
Twój silnik spali tak jak go będziesz traktował :)
Nikt odpowiedzialny Ci tego teraz nie wywróży ...
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

Dobrze,czyli według Ciebie ile spali mi w mieście silnik 2.0 16 V(przy jeździe spokojnej)?

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Francuz »

Napisałem przecież: tak jak go będziesz traktował.
Każdy ma swoja definicję spokojnej jazdy więc konkretniej na Twoje pytanie odpowiedzieć się nie da :)
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

No dobrze a jeśli będzie się jeździło po mieście spokojnie 50- 60 km bez gwałtownego ruszania oraz hamowania to ile spali benzyna ?

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: old »

Jak Scenic II to szukaj wersji PhII. Miałem obie. PhII zdecydowanie lepsza i mniej awaryjna. Silnik 2.0 16v (F3R) bardzo dobra jednostka - byłem bardzo zadowolony. Spalanie w mieście jednak spore zwłaszcza w mroźną zimę dobijało u mnie do 13l. Poza miastem oszczędnie. Gdyby nie to że bawię się w karawaning pewnie dalej bym jeździł benzyną. Na pewno nie bierz 1.6 16v (k4m) - za słaby zwłaszcza jak zapakujesz auto rodziną i bagażami. Obecnie jeżdżę dislem i dużo po mieście - nie mam i nie miałem żadnych problemów z fap'em od nowości.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2343
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: patrys4891 »

Marian07 pisze:No dobrze a jeśli będzie się jeździło po mieście spokojnie 50- 60 km bez gwałtownego ruszania oraz hamowania to ile spali benzyna ?
jakie miasto, jakie jednorazowe odległości, ile korków, ile szerokich arterii?
Jak będziesz jeździł przykładowo do pracy 5km i powrót do domciu 7km, bo zahaczysz w drodze o sklep, do tego korki w porannym i popołudniowym szczycie, to w zimę i 15 może się udać osiągnąć. A jak jeździsz poza korkami, bez stawania na światłach co 163 metry to będzie palić dużo mniej.
Na spalanie ma wpływ tak wiele czynników (był gdzieś na forum temat) że to trudno przewidzieć.

http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... -16v-136km

Kupuj benzynę i przygotuj się na inwestycję w podtlenek LPG. Jak uznasz że na samym BP jest ok, to najwyżej nie wydasz kasy.
Obrazek

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

patrys4891 pisze:
Marian07 pisze:No dobrze a jeśli będzie się jeździło po mieście spokojnie 50- 60 km bez gwałtownego ruszania oraz hamowania to ile spali benzyna ?
jakie miasto, jakie jednorazowe odległości, ile korków, ile szerokich arterii?
Jak będziesz jeździł przykładowo do pracy 5km i powrót do domciu 7km, bo zahaczysz w drodze o sklep, do tego korki w porannym i popołudniowym szczycie, to w zimę i 15 może się udać osiągnąć. A jak jeździsz poza korkami, bez stawania na światłach co 163 metry to będzie palić dużo mniej.
Na spalanie ma wpływ tak wiele czynników (był gdzieś na forum temat) że to trudno przewidzieć.

http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... -16v-136km

Kupuj benzynę i przygotuj się na inwestycję w podtlenek LPG. Jak uznasz że na samym BP jest ok, to najwyżej nie wydasz kasy.

Dobrze. Tylko sprawdzałem w przeliczeniu( w różnego rodzaju kalkulatorach,a i sam przeliczałem) co mi się bardziej opłaca kupić diesel 1.9(120 KM) czy benzyne 2.0 (136 KM)( nie liczyłem kosztów eksploatacyjnych,bo zależne jest to od auta jakie się kupi i jak się będzie o nie dbać).
I wyszło mi przy miesięcznych dystansach 500-600 km(głównie miasto) przy spalaniu śr.9.5-11 benzyna 7.5-9 diesel i zakupie diesla 12000-13000 zł, benzyna 13800-15500 zł- że diesel zwróci mi się po kilku miesiącach natomiast benzyna po kilkunastu.
Wniosek jest jeden z tego co pisałeś o instalacji że w moim przypadku jest to zupełnie bez sensu gdyż za instalacje zapłacę 2500 zł i do sprzedania auta mi się ona nie zwróci.

jacek

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: jacek »

ja mam benzynę 2.0 16 v przejechane 167 000 żadnych problemów z silnikiem -polecam,pzy takim przebiegu jak piszesz chyba lepsza benzynka

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Vargas »

Moja teoria jest taka na temat czy BP czy Diesel a mianowicie jeśli ktoś jeździ przysłowiowo wokół komina to kupuje BP a jeśli robi dłuższe trasy do ewentualnie Diesel. Jeśli źle się wyraziłem to proszę mnie poprawić. ;)
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Martinez »

Dobrze prawisz.
Do miasta nadaje się równie dobrze 1,5 dCi. Ostatnio dużo jeżdżę Clio. Trasa 20 km a potem jazda po mieście. Były też dwa dłuższe wypady do Łodzi i jazda po mieście. Bawię się w eco driving i udało mi się zejść z średnim spalaniem 3,7l/100km. Zaznaczam jednak, że nie przekraczam 100 km/h /większość dystansu do 90 km/h/.
Jeśli chodzi o spalanie w Lagunie to średnie na tych samych odcinkach mam 6,5. Ale Laguną jeżdżę trochę szybciej /w trasie do 120 km/h/.
A tak na marginesie..szybka jazda się nie opłaca :)
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Francuz »

Jeszcze lepsze wyniki daje Clio 1.5 DCI podczas przepisowej jazdy na trasie przebiegającej przez miejscowości.
Nieustanne zwalnianie do 50km/h potrafi potem mile zaskoczyć podczas tankowania.
Wydaje mi się, że DCI jest wdzięczniejszy przy "miękkiej" jeździe, benzyna taka oszczędna nie bywa...
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

marek1603
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 777
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2011, 11:33
Renault: Dacia LODGY_Duster
Silnik: 1.6MPI_1.6Sce4x4
Lokalizacja: Olkusz

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: marek1603 »

[quote="Marian07"
Dziękuje,ale czy gaz nie zniszczy mi silnika[/quote]


Zniszczy, ale tylko w tedy jak źle jest wyregulowana instalacja i jeździsz na "ubogiej" mieszance, coby zaoszczędzić jak najwięcej. Przegrzewasz silnik i "wypalają" się gniazda zaworowe. Może nawet polecieć uszczelka pod głowicą.
Przy normalnym użytkowaniu - wyregulowaniu nie ma się czego bać.
http://www.chomikuj.pl/marek160374" target="_blank
Moderator http://www.daciaklub.pl/forum/portal.php" target="_blank
Był Wartburg 353, Polonez 1.4, Logan 1.4, Logan MCV 1.6, a jest Lodgy 1.6 i Duster 1.6. No i 1300 w remoncie.

MGrzegorz12

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: MGrzegorz12 »

Nie wiem czy to prawda ale 1,9 DCi jest awaryjne. Nie posiadałem Renault z dieslem i mówie to co słyszę. Może ktoś powie jaka w tym prawda?

Martinez
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1235
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:33
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: 1.9 dCi 130KM
Lokalizacja: Buczek

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Martinez »

Stereotyp powtarzany przez tych, którzy nie mają doczynienia z tym silnikiem. Po co rozsiewać bzdury?
Gdyby tak było to do warsztatu byś się nie dopchał bo stałyby tam same 1, 9 dCi.
Opinia o tym silniku jest taka...jak dbasz tak masz.
>>>Martinez<<<
Laguna II ph2 1.9 dCi, Grandtour, 2006r
Clio III ph1 1,5 dCi 2005r

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Francuz »

MGrzegorz12 pisze:Nie wiem czy to prawda ale 1,9 DCi jest awaryjne. Nie posiadałem Renault z dieslem i mówie to co słyszę. Może ktoś powie jaka w tym prawda?
Nic dodać nic ująć do tego co napisał Martinez.
Nie wierz w bajki :)
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

ODPOWIEDZ