iparts></a>
<a href= francuskie

Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V?

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: sei08 »

Marian07 pisze: Dziękuje,ale czy gaz nie zniszczy mi silnika(wiem że to niby taki mit,ale takie chodzą słuchy). Jaka instalacja jest najlepsza do tego typu silnika?
W sprawie silnika benzynowego i LPG nie wypowiem się bo jeżdżę swoim grzechotnikiem 7 rok i te sprawy są mi obce w scenicu. ;)

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

Do sei08 :
A ile płacisz za wymianę rozrządu???

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: sei08 »

Wymieniam sam. :D

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

Czyli jesteś mechanikiem,albo majsterkowiczem. Ale za rozrząd chyba płacisz? :)

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: sei08 »

Rozrząd to koszt ok 300 zł.

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

Mam do was jeszcze kilka pytań odnośnie kupna czy to diesle czy to benzyny.
Na co szczególną uwagę zwracać przy zakupie auta(wiadomo że poza wyglądem,przebiegiem,ogumieniem,pracą silnika oraz korozją)?I czy numer VIN zawsze daję pewność co do przebiegu oraz wymiany części.Jak można sprawdzić ten numer? Jakie usterki w silniku (benzyna,diesel) można się dopatrzeć? Czy przy możliwości sprawdzenia samochodu na stacji diagnostycznej rzeczywiście sprawdzą nam go dobrze?

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

sei08 pisze:Rozrząd to koszt ok 300 zł.
To nie tak dużo( myślałem że to jest koszt jakiś 500-600 zł + wymiana).

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Francuz »

Marian07 pisze:
sei08 pisze:Żadnego silnika nie powinno się "deptać" na zimno. A co do wyboru diesel vs benzyna ,to ja osobiście szukałbym na twoim miejscu benzyny i potem zamontował LPG. Będziesz spokojniejszy i bogatszy później. :D Znaleźć nie zajechane 1.9 dci jest bardzo ciężko, w którym później choćbyś nie wiem jak dbał zapuka panewka i z oszczędności na paliwie nici.
Dziękuje,ale czy gaz nie zniszczy mi silnika(wiem że to niby taki mit,ale takie chodzą słuchy). Jaka instalacja jest najlepsza do tego typu silnika?
Jeśli to Twoje pierwsze auto to jak pisałem wcześniej kup "benzynę".
Kolejna rada: pojeździj tą benzyną zanim cokolwiek zaczniesz przerabiać: gaz czy inne wynalazki zostaw sobie na później.
Nie masz praktyki jako kierowca i najlepsza dla Ciebie będzie benzyna bez żadnych przeróbek, a silnik 2,0 16V jest wydajny i nie aż tyle pali żeby nie dać rady bez gazu :)
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

Dobra a co z VIN i stacjami diagnostycznymi???

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

Francuz pisze: Jeśli to Twoje pierwsze auto to jak pisałem wcześniej kup "benzynę".
Kolejna rada: pojeździj tą benzyną zanim cokolwiek zaczniesz przerabiać: gaz czy inne wynalazki zostaw sobie na później.
Nie masz praktyki jako kierowca i najlepsza dla Ciebie będzie benzyna bez żadnych przeróbek, a silnik 2,0 16V jest wydajny i nie aż tyle pali żeby nie dać rady bez gazu :)
Dzięki Waszym radom zdecydowałem się na benzynę 2.0 16 V.

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3838881756

Co sądzicie o tym autku? Co prawda jeszcze mam kilka miesięcy ale już przeglądam oferty żeby co nie co się zorientować.

Awatar użytkownika
sei08
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 12 września 2009, 10:32
Renault: SCENIC II
Silnik: 1.9
Lokalizacja: RMI

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: sei08 »

Nie ma tempomatu i podłokietnika. A te rzeczy są wymienione w opisie. Jak na ten przebieg fotele są dosyć wysiedziane, kierownica i gałka zmiany biegów też zużyta. Ogólnie tanio, jak na ten rocznik. :D

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

Rozmawialiśmy z żoną na temat benzyny,a zarazem sprawdziliśmy spalanie i są to ogromne koszty przy spalaniu w mieście 10-12 l\100km (te wiadomości mam od kilku użytkowników oraz portali np. autocentrum)
I uważamy że to są zbyt duże koszty spalania jak dla nas. Mówimy tu o silniku 2.0 16V, nie wiem jak to jest z innymi silnikami benzynowymi, po rozmowie też z kilkoma właścicielami Scenica II głównie z silnikami 1.9 CDI i kilkoma 1.5, mówią że nie ma takiej tragedii jak piszą ludzie, nie wiem może mają szczęście do tych samochodów.
W dodatku mój szwagier wczoraj strasznie mi odradzał dużego auta(jakim jest Scenic)bo nie wyrobie na paliwo. Sam ma toyota avensis 2.0 16V 150 KM i pali mu ponad 10 w mieście przy jego "oszczędnej"jeździe (czyli gaz do dechy). Tłumaczy że powinniśmy kupić sobie małe auto hatchback np. ford focus. Dla mnie jest to śmieszne bo uważa że spali zdecydowanie mniej niż Scenic.Mój kolega ma focusa i wcale mu tak mało nie pali.Co Wy o tym myślicie???

Awatar użytkownika
Francuz
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 480
Rejestracja: środa, 29 września 2010, 23:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Francuz »

Kupuj benzynę 2.0 16V, wielkość auta dostosuj do swoich potrzeb.
Ja jeżdżę dieslem i też wiem, że nie ma tragedii bo moich kilka posiadanych do dnia dzisiejszego diesli sprawiło mi tylko i wyłącznie radość.
Jest tylko jedna różnica pomiędzy nami: ja wsiadłem za kierownicę diesla gdy miałem "w nogach" kilkaset tysięcy kilometrów.
Powtórzę to co pisałem w pierwszym poście i w tym powyżej: kup benzynę.
I jeszcze jedno: nie zgadzam się z Twoim szwagrem :)
http://www.cb-polska.pl
Razem 185 koni i 1 pies

Marian07

Re: Odwieczne pytanie Benzyna czy Diesel? 1.9Dci czy 2.0 16V

Post autor: Marian07 »

No dobra a co ze spalaniem? Jest zdecydowanie wyższe?

ODPOWIEDZ