iparts></a>
<a href= francuskie

[Megane III 2008-2015] Porady, linki, prośby o ocenę.

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

ostek
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 16:07
Renault: Clio III
Silnik: 1.2 16V

[Megane III Grandtour] - oceńcie spasowanie klapy

Post autor: ostek »

Mam na oku Meganke. Rok prod. 2010, rej. 2011. Od sierpnia 2013 w kraju. Sprowadzona z uszkodzonym przednim lewym błotnikiem. Wymieniony tenże błotnik i drzwi kierowcy.

Natomiast mi nie podoba się spasowanie klapy bagażnika. Próbowałem porównywać z innymi Megankami z ogłoszeń, ale nie wywnioskowałem niczego bo róznie to wygląda.

Bardzo proszę osoby oblatane w tym modelu o ocenę zdjęć i odpowiedź na pytanie czy tak spasowana klapa mogła wyjechać z fabryki czy auto dostało również w "dupę". Zaznaczam, że nie są to aktualne zdjęcia tego pojazdu, ale pochodzą z Francji z 2013 r. i przedstawiają uszkodzony z przodu samochód przed sprowadzeniem do PL.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: [Megane III Grandtour] - oceńcie spasowanie klapy

Post autor: Vargas »

No faktycznie coś jest nie tak.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Megane III Grandtour] - oceńcie spasowanie klapy

Post autor: kudlaty »

A jak z salonu odbierasz nówkę do oglądasz spasowanie? Nie sądzę, a auta czasem mają tak nierówne szpary, że potem znawcy mówią, że bite i źle poskładane. Po zdjęciach to sobie można. Miernik w rękę i jechać oglądać

Edit:
Poza tym co się spodziewasz po handlarzu? palm Aut naciągnięte z Francji dookoła. Zresztą chcesz kupić auto po pożądnym gongu przodem a szpary w nieruszonej klapie oglądasz lol

ostek
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 16:07
Renault: Clio III
Silnik: 1.2 16V

Re: [Megane III Grandtour] - oceńcie spasowanie klapy

Post autor: ostek »

kudlaty pisze:A jak z salonu odbierasz nówkę do oglądasz spasowanie? Nie sądzę, a auta czasem mają tak nierówne szpary, że potem znawcy mówią, że bite i źle poskładane. Po zdjęciach to sobie można. Miernik w rękę i jechać oglądać
Żartujesz?? Takie spasowanie elementów w nowym aucie to może w Dacii. Jeśli takie standardy montażu stosowane są w Renaulcie to słabo świadczy o tej marce (chociaż miałem Modus i pasowanie było ok)
kudlaty pisze: Poza tym co się spodziewasz po handlarzu? palm Aut naciągnięte z Francji dookoła. Zresztą chcesz kupić auto po pożądnym gongu przodem a szpary w nieruszonej klapie oglądasz lol
Po czym wnioskujesz że auto po porządnym gongu?? Widziałeś zdjęcia przodu? Uszkodzony był lewy błotnik który na zdjęciach jakie otrzymałem był zdemontowany. Maska, zderzak całe.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [Megane III Grandtour] - oceńcie spasowanie klapy

Post autor: Maciek R4 »

Nowe tez nie są pasowane idealnie...w moim Masterze, który za 3 dni będzie miał rok, drzwi, maska, atrapa, tylny pas, zderzak, klapka wlewu paliwa, plastiki na podszybiu - wszystko na dobrą sprawę wygląda jakby tylko miało być złożone do kupy i miało działać...szpary różne, atrapa z jednej strony już otarta o reflektor, zderzak od nowości ma różne szpary przy reflektorach...i tak mogę wyliczać i wyliczać...zresztą - wszędzie tak teraz auta pasują prócz tej jakby to nazwać klasy premium, gdzie się przykładają troche lepiej w tej dziedzinie...

To już nie te czasy, gdzie wyznacznikiem była jakość...teraz liczy się ilość sprzedanych aut i nic więcej - to jest najważniejszy słupek w zestawieniach księgowych, bo przynosi kasę zaraz po serwisie, cała reszta słupków to koszty i jeszcze raz koszty, których nikt nie lubi




Nie wiem czy nie widziałeś, ale auto ma na zdjęciach prócz rozwalonego przodu jeszcze lewy tylny błotnik i zderzak walnięte - nie widzisz tego ?! - dlatego nie jest idealnie spasowane, jakkolwiek by się starał pasowanie elementów auta nazwać idealnym...


EDIT:
Jakbyś nowym na gwarancji podjechał z takim problemem do ASO to by Ci to zrobili, tak samo jak się, np. drzwi w lodówkach prostuje - żadna wymiana ine wchodzi w grę - wyprosiliby Cię, a sami otwartą klapę by przyginali na siłę, żeby szpary wyrównać...


Zresztą jak pisze Kudłaty - auto po wymianie przodu (oiszesz o błotniku i drzwiach, więc nawet jeśli to tylko przycierka, to ruszyc mogło się nie tylko to co wymeinili - a przynajmniej tylko wiesz o błotniku i drzwiach i się tym pocieszasz, bo nie problem zrobić zdjęcia już po naprawieniu czegoś po czym nikt myślący auta nie kupi), a czepiasz się jakbyś noowkę z salonu brał i na siłę chciał coś ugrać na kasie, bo wg Ciebie auto "coś"...nadwozie pracuje nawet w młodych autach i na podnośnikach się przeginają lekko - gdyby tak nie było, to auta by się rozpadały na nie tylko naszych drogach
za duży obrazek

Awatar użytkownika
paskov
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 10 września 2013, 20:05
Renault: laguna 2
Silnik: 1.9dci

Megan pomoc w wyborze

Post autor: paskov »

Hej. Jestem zdecydowany na Renault Megan z salonu 2015 rok byłem oglądać i zaproponowano mi 3 silniki. 1,5dci 95km . 1,5dci 110km. Oraz 1,6 benzyna z gazem. Ktoś ma poleca któryś? Do pracy mam w jedna stronę 50km wiec zastanawiam się nad ta z gazem ale gdzieś słyszałem ze może być za słabą . kolega znów polecał ten silnik 1.5 DCI 110km różnica między nim a tym z gazem jest 7tys. Co byscie wybrali i dlaczego.

arczi_mmz
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 19:24
Renault: megane 3
Silnik: dci

zakup megane 3 dci 105km

Post autor: arczi_mmz »

Witam kolegów.
Zastanawiam się nad zakupem meganki 3 z 2010 roku z dislem 105km. Jestm kompletym laikiem dlatego chiałbym się dowiedzieć czegoś na temat tego motoru. Auto ma przejechane 180 tys, jest od pierwszego wlasciciela i ma ksiazke serwisową, samochód wygląda na zadbany. Zastanawiam się czy taki silnik da rade spokojnie posłużyć jeszcze przez powiedzmy 5 lat, robiorę roczni ok 20 tys km. bez większych problemów, nie wiem też czy ma fap i dwumase (podejrzewam ze jest), mam już disla i wiem że nie należy zbytnio mulić na niskich obrotach.
kolejna sprawa to rozrząd, co ile wymiana?
no i karta... kolega miał lagune 2 2,2 dci i na mrozie rozrusznik krecil za krótko i nie odpalała, czy tu też występuje ten problem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam serdecznie.
arczi

arczi_mmz
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 12 marca 2015, 19:24
Renault: megane 3
Silnik: dci

Re: zakup megane 3 dci 105km

Post autor: arczi_mmz »

ps. tam jest 6 biegowa szkrzynia ? palm

tzuna
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 14:09
Renault: e46
Silnik: 2.0d

Re: [Megane III] Wybór silnika??

Post autor: tzuna »

jest

tzuna
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 14:09
Renault: e46
Silnik: 2.0d

Re: [Megane III] Wybór silnika??

Post autor: tzuna »

arci jak idzie zastanawianie się? jakby co wysłałem Ci na priv propozycje

Młody94
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 30 lipca 2015, 19:29
Renault: W planach megane III
Silnik: 2.0 tce

Renault megane III coupe 2.0 tce

Post autor: Młody94 »

Witam wszystkich !!
Sorry, że jako świeżak zakładam od razu nowy temat.
Sprawa jest dość prosta, a jednak skomplikowana :p
Dziewczyna tyle co sprzedała swoje poprzednie autko jakim był ford focus mk2.
Napaliła się na meganke III w coupe. Narzuciła mi kilka warunków podczas poszukiwania, które dość mocno skomplikowały sprawę:
- silnik 2.0 180km
- najlepiej z polskiego salonu
- kolor każdy byle nie ten ceglasty metallic (najlepiej, żeby był biały),
- kwota do ok. 38000zł

Moje pytanie brzmi: Czy może ktoś z was wie gdzie takie auto można spotkać, może zna kogoś kto chce takie sprzedać?

Szukając po necie natrafiłem na taką ofertę:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane ... y81Wl.html

Oprócz koloru chyba wszystko jest tak jak powinno być. Trochę daleko mamy z Poznania do Krakowa i nie chcemy jechać na marne. Może znalazłby się ktoś wspaniałomyślny i podjechał zobaczyć autko, wybadać właściciela?


Kolejna :

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane ... 8e72291a2a

Mragowo... ma ktoś może blisko? Samochód już dłuuugo stoi i wcześniej ktoś inny chyba go wystawiał oraz za inną cenę, ponieważ zaczynali od 37900.

Może poradzicie na co zwracać uwagę, jakie są bolączki tego modelu, czy jednostka napędowa jest czegoś warta??

W planach będzie też montaż instalacji lpg, uważacie, że ten silnik się do tego nadaje?

Dzięki za wszelaką pomoc i wskazówki.

Pozdro !!

Awatar użytkownika
torek
Weteran
Weteran
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Warszawa // WPI

Re: [Megane III] - prośba o ocenę wybranych egzemplarzy

Post autor: torek »

LPG do turbo? angry1
Pierwsza raczej nie budzi większych zastrzeżeń.. weź VIN i sprawdź go, jak polski salon, to pełna historia będzie.
Druga... coś mała przerwa między błotnikiem i maską od strony pasażera. Dodatkowo felgi jak z innej parafii.. opony to samo, jakieś kartofle. Dowiedz się dlaczego nie stoi na oryginałach..

tzuna
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 14:09
Renault: e46
Silnik: 2.0d

Re: [Megane III] - prośba o ocenę wybranych egzemplarzy

Post autor: tzuna »

jeśli ktoś szuka benzyny to mam nadal na ofercie: http://sprzedajemy.pl/megane-iii-1-6-16 ... l,17408257 -polski salon, 1 właściciel, bezwypadkowy to chyba rarytas powinien być...?

tzuna
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 14:09
Renault: e46
Silnik: 2.0d

Re: [Megane III] - prośba o ocenę wybranych egzemplarzy

Post autor: tzuna »

przy okazji możecie go ocenić sami i poproszę o komentarz zwrotny

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [Megane III] - prośba o ocenę wybranych egzemplarzy

Post autor: PiasQ »

torek pisze:LPG do turbo? angry1
Bo czemu nie? think
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

ODPOWIEDZ