iparts></a>
<a href= francuskie

Renault Scenic RX4

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

shaker

Post autor: shaker »

Maciek pisze:To nie jest i nigdy nie był samochod terenowy. 4x4 tez z niego kiepskie. No z awaryjnością był na pewno ponad przeciętną. Ogólnie nie poleciłbym, chyba ze jest w nim zakochany.

O proszę widzę że kolega w terenie oblatany. To ciekawe które 4x4 jest lepsze?? bo system przeniesienia napędu nie różni się wcale od tych stosowanych u konkurencji może z małym wyjątkiem jest mniej awaryjny. :D Tu pada wał i wszyscy wiedzą o tym i większość jak temu zaradzić nie płacąc 4500 zł tylko 1000zł. Co do właściwości terenowych są jak najbardziej poprawne i pozwalają na pokonanie przeszkód które dla osób nieobeznanych z możliwościami aut 4x4 wydają się nie do pokonania nawet humerem. Jak na przykład mój 40m podjazd do domu. Pan z katapilara wyjrzał z szoferki i powiedział że mnie poje.... i on tam nie zjedzie. A moja żona jeździ i to w zimie (ja mam jeepa cherokee na lifcie). W rx4 ma zimówki do auta 4x4 firmy BFG za 1500 złociszy i próba zerwania przyczepności na śniegu kończy sie zaduszeniem silnika!!!. Do normalnego użytkowania jest super w zimie pokonuje drogi zasypane śniegiem do progów zwykłe osobówki już dawno wiszą a zaspy rozpychałem nim takie powyżej lamp. A jedna rada właściciel rx4 musi wiedzieć co trzeba robić w napędach bo mechanicy i ci z aso i inni nie mają pojęcia. Na stacjach dignostycznych też i matoły chcą sprawdzać hamulce. szok Auto naprawdę jest super mój ma już 190000 i 10000 u mnie i używany w terenie codziennie. i na razie naprawy kosztowały 160 zł lol pozdrawiam.

yari

Post autor: yari »

shaker pisze:próba zerwania przyczepności na śniegu kończy sie zaduszeniem silnika!!
no to mnie troche boli musze przyznac, zdaloby sie troche wiecej mocy...
reszte potwierdzam :)

shaker

Post autor: shaker »

blondas pisze: naped na 4 lapy wlacza sie przez sprzeglo wiskotyczne dopiero w momencie poslizgu.
:)

A pokażcie nowoczesnego suva w którym tak nie jest???
Wszystkie systemy mają jedną i tą samą ideę przekazanie momentu na oś z lepszą przyczepnością. A sposób w jaki to robią to już inna bajka. Z tym że w rx4 metoda wcale nie jest najgorsza. Znam kilka nowszych, droższych i bardziej wyglądających na terenowe a radzących sobie znacznie gorzej w terenie aut.
Mam już dość słuchania opinii na temat rx4 ludzi którzy offroad widzieli tylko we własnym ogródku.

rigus

Post autor: rigus »

proszę wyjaśnić jak zaoszczedzić na naprawie wału i na co zwrócić uwagę w szczególności przy zakupie?
możecie jeszcze polecić jakiegoś mechanika w małopolskim lub dolnośląski , który wie "z czym się je RX4"?

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Sidenis »

Naprawę wału zrobić poza ASO -chodzi tutaj o regenerację. Wychodzi 1/3 tego co w ASO za nowy. Temat swego czasu trochę śledziłam, bo chorowałam na to autko :) Jednak odnośnie mechaników i naprawy wału niech wypowiedzą się użytkownicy RX4
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

yari

Post autor: yari »

rigus pisze:jak zaoszczedzić na naprawie wału
jedna z mozliwosci do zastosowania w realiach malopolskich, lub dolnoslaskich viewtopic.php?t=4428&highlight=rx4
rigus pisze:na co zwrócić uwagę w szczególności przy zakupie
czy przy dynamicznym przyspieszaniu nic nie chrupie/zgrzyta, ewentualnie szarpie
pozostale elementy jak w zwyklym scenic'u

rigus

Post autor: rigus »

dzięki wielkie ;)
dziś widziałem "na żywo" i jeszcze bardziej mi się podoba,
autko potrzebuję głównie do jazdy na co dzień a raz lub 2 razy w miesiącu (jak bedzię wiało to i 4 :D ) do wyjazdów na deske windsurfingową-zawsze dojazdy do spotów są "terenowe" i w zimie na stoki.
jeszcze pare pytań:
który silnik w moim przypadku polecacie?
lepiej sprowadzać czy jest szansa na zakup w PL?
w jaki sposób sprawdzić napęd?

yari

Post autor: yari »

- diesel
- wydaje sie, ze sprowadzic, ale wszystko zalezy od mozliwosci finansowych
- czy przy dynamicznym przyspieszaniu nic nie chrupie/zgrzyta, ewentualnie szarpie

Szczur
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 9 października 2016, 20:09
Renault: Scenic RX4
Silnik: 2.0 16V

Post autor: Szczur »

A więc, od dziś mam rx4 2002r. 2.0 16V. Witajcie :)

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Renault Scenic RX4

Post autor: ZygaM »

Pokaż.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
Seba RX4
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 23 października 2016, 17:50
Renault: RX4
Silnik: 2.0

Re: Renault Scenic RX4

Post autor: Seba RX4 »

Hej jestem posiadaczem RX4 od 2 tyg. jestem zadowolony itd inteesuje mnie taka rzecz. Filtr kabinowy znalazłem. a czy na podszybiu nie powinno byc cos bo rozebralem wentylator i tam pełno lisci itd. i czy warto zakładac gaz. moj jest z 2000r i przebieg 201 tys ale wyglada jak by mial 101 ..dziekuje za jakiekolwiek porady.

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Renault Scenic RX4

Post autor: ZygaM »

Chodzi Ci o podszybie od strony komory silnika?
Nie, tam jest tylko otwór z rantem / z progami. Niektórzy, co mieszkają wśrod drzew liściastych, zakładają na ten "komin" różnego rodzaju siatki, a to takie do podklejania styropianu, a to pończochy itd. Musisz rozebrać rynnę podszybia od strony komory silnika i tam oczyścić, czynność jest dość prosta, mam całe maniusie jak to zrobić.

Czy zakładać LPG ? Zależy ile kisów robisz miesięcznie. Musisz wiedzieć, że zakładając LPG, tracisz sporo z pojemności bagażnika, bo nie innej możliwości montażu butli. Ja mam butlę 35 i mam ją wzdłuż auta, ale widziałem na własne oczy takie w poprzek auta, a widziałem też toroidalną na podłodze w bagażniku.
Tu masz moje zdjęcia z pomiarami bagażnika, aby sobie ewentualnie dopasować butlę;
Obrazek
Obrazek
Ja mam taką a nie inną, bo instalacja robiona na szybko, znaczy bez dopasowywania butli. Gdybym mial więcej czasu, to pewnie butla byłaby większa, ale przynajmniej nie straciłem dostępu do 3 gniazda zapalniczki, gdzie teraz mam podpięte CB Radio.
Skąd nadajesz?
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
Seba RX4
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 23 października 2016, 17:50
Renault: RX4
Silnik: 2.0

Re: Renault Scenic RX4

Post autor: Seba RX4 »

dzieki za odp. wiesz tak myslalem zeby tam załozyc kratke czy cos bo w silniku od nawiewu pelno lisci bylo.pomysle nad tym tylko czytalem na roznych niby forach dziwne rzeczy i dlatego zalogowałem sie tu bo mam wiadomosci normalne :) a co do lpg rozummiem koszty mniejszego bagazu.chodzi mi o silnik czy ok jest. bo ja jstem zwolennikiem benzyny,gaz to do zapalniczek :) a serio jak Ci chodzi?? jutro wstawie i pokaze Ci mojego rx4. ocenisz:)

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Renault Scenic RX4

Post autor: ZygaM »

"Zapalniczki" - znam to określenie, ja wszystkie swoje auta miałem na LPG oprócz Laguny.
Instalację w swoim RX4 zakładałem jakoś chyba w wiosną 2011 roku, do dziś zrobiłem na niej ponad 80 tysięcy i jedynym mankamentem z jakim miałem wątpliwą przyjemność, to instalator założył mi wtryski Valtec, a akurat trafili na wadliwą serię i po roku po prostu zaczęły lać. Ogólnie silniki Renault z tamtych czasów bardzo ładnie współpracują z LPG. No i ważne jest, aby dobry instalator wstawił dobre komponenty. Jak się chce zaoszczędzić na komponentach, to można się zrazić do gazu.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
jakurosnebedetirem
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 9 grudnia 2016, 20:37
Renault: renault Rx4
Silnik: 1.9 dci

Renault Scenic RX4

Post autor: jakurosnebedetirem »

Hej, wypadało by się przywitać. A więc oto jestem :)
Mam Renault Rx4 już z dwa lata. Czy ktoś ma w takim autku wstawiony jakiś inny silnik lub taki 1.9 cdi z 130KM ?
PS. Mam nadzieje, że jest tu jakieś życie wśród użytkowników Rx4 :)

ODPOWIEDZ