iparts></a>
<a href= francuskie

Renault Scenic RX4

Masz dylemat...

Moderator: Grupa Moderatorów

miras

SCENIC XR4 z 2001r

Post autor: miras »

Nadal szukam samochodu,oczywiscie z stajni RENAULT.Zainteresował mnie terenowy SCENIC.Właściciele tej bryki odezwijcie sie-jakie problemy,koszty naparaw usterek itp.Czekam!DZIEKI!POZDRAWIAM WSZYSTKICH! pijaki

Grzegorz

Post autor: Grzegorz »

Nie mam wersji RX4, choć bardzo chciałem mieć. Ma on 2 wady o których się dowiedziałem gdy szukałem takowego.
1. tylny dyfer oraz krzyżak jest tak bliziutko wydechu, że przez narażenie na wysoką temperaturę trzeba często smarować krzyżak, bo smar wypływa. To słyszałem.
2. Ze względu na fakt, że koło zapasowe jest na zewnątrz nie ma wnęki na zapas w kufrze, przez co chcąc założyć LPG musisz zdecydować się na zbiornik walcowy.
Reszta jak w każdej reni.

chrzan49

Post autor: chrzan49 »

Witam.Po co Ci tyle problemów na raz.Auto niszowe,części mało na rynku wtórnym .O servisie zapomnij bo Cie pożrą.W teren też nie za bardzo.Skomplikowane i drogie naprawy.

Sam kiedyś rozważałem opcjonalnie ten model ale wolę jeżdzić niż drogo naprawiać.

Scenic 1,9 dci

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Również jak koledzy wyżej, słyszałem że auto bardzo awaryjne... Nawet znajomy z ASO bluźni na Scenic 4x4
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Post autor: blondas »

jest jeszcze jedna kwestia...ten scenic to nie jest auto terenowe!
naped na 4 lapy wlacza sie przez sprzeglo wiskotyczne dopiero w momencie poslizgu.
brak reduktora w moich oczach dyskwalifikuje ten pojazd...choc baardzo mi sie podoba... :)
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

miras

Post autor: miras »

BARDZO DZIĘKUJ ZA POMOC! :) SCENIC XR4 jest zajefajny,ale tak jak piszecie-po co tyle problemów.Po zasatanowieniu się kupie SCENICA z 2002r silnik 1,6.Tak jak pisałem jeździłem MEGANE z 1996r i była SUPER!POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH! viva

tomek3

Renault Scenic RX4

Post autor: tomek3 »

Witam wszystkich,chcialem zwrocic sie o pomoc przy kupnie Renault Scenic RX4(chyba tak sie pisze)z napedem na 4 kola a dokladnie nie mi a moj szwagier chce cos takiego kupic,znalezlismy miedaleko nas z 2000r 1.9dci za 20tys do oplat,z wygladu bardzo fajne,napiszcie prosze jesli ktos ma takie lub cokolwiek wie jak sie ono sprawuje,to dosc zadki model,wiem ze to strona fanow renault ale prosilbym o obiektywne zdania,zalezy mu wlasnie na aucie z napedem na 4 kola a to za te pieniadze wydaje sie rozsadne,z gory dzieki wszystkim,pozdrawiam.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

To nie jest i nigdy nie był samochod terenowy. 4x4 tez z niego kiepskie. No z awaryjnością był na pewno ponad przeciętną. Ogólnie nie poleciłbym, chyba ze jest w nim zakochany.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: VoN »

Nie nie nie i jeszcze raz nie :D podobno to częściej stoi niż jeździ. Kiedyś rozmawiałem z mechanikiem z ASO na temat tego samochodu to machnął ręką... Kangoo w wersji 4x4 to przy tym niezniszczalne auto :D
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

tomek3

Post autor: tomek3 »

Dzieki Koledzy,tak myslalem ze to nie dosyc ze zadkie to jeszcze awaryjne,dzieki za podpowiedz o Renault Kangoo 4x4 samochod tez pojemny a jak tam z napedem wlasnie 4x4,na stale czy mozna go wlaczyc,ma blokade mostu? dzieki i pozdrowionka

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Ja wiem że wszytko zależy od danego auta i szczęścia ale mój szwagier kupił sobie RX4 z 2002 r. ponad rok temu i jak do tej pory jeździ bezawaryjnie. A jeśli chodzi o napęd to może nie jest on stricte terenowy ale na pewno pomocny. Jak byliśmy w zeszłym roku w Beskidach to na ośnieżonych podjazdach (na oponach jakie tam są dawane standardowo) radził sobie beż zarzutu czego nie można powiedzieć o przednionapędowej octavi (z nowymi oponami zimowymi) znajomych, którzy wtedy byli z nami. Przez cały pobyt octavia miała wolne a jeździliśmy wszędzie RX4. Oczywiście auto w trudniejszym terenie nie sprawdzane bo i pewnie nie dałoby se rady.

DARKOM

Post autor: DARKOM »

też miałem chrapkę na RX4 ale znajomi mechanicy mi odradzali i mam normalnego szczeniaczka co ciągnie na 2 a nie na 4 łapki a szkoda bo RX4 swietnie sie reprezentuje ;)

yari

Post autor: yari »

odgrzalem stary temat, ale nie jest wykluczone, ze ludzie szukajcy informacji o RX4 zajrza tu...

straszne mity piszecie panowie za artykulami zamieszczonymi w internecie (poznaje, bo sam je czytalem)...

a dla tych, ktorzy interesuja sie RX4 proponuje poczytac to co pisza sami uzytkownicy/wlasciciele/byli wlasciciele RX4
(i nie zrazajcie sie opiniami w stylu "podobno", "wydaje mi sie", "slyszalem" itp...)
a-ha i jeszcze jedno: nie ma co liczyc na mechanikow w ASO, bo prawdopodobnie nigdy nie byli przeszkolenie w serwisowaniu tego auta...

Espers

Post autor: Espers »

RX4 w stosunku do "zwykłego" szczeniaka ma tylko jedną wadę. Ostatni krzyżak jest bliziutko wydechu a to powoduje szybkie wytapianie się smaru i automatycznie padanie łożysk krzyżaka. Jedyny sposób to częste smarowanie.
Cały problem

yari

Post autor: yari »

mity...
blondas pisze:naped na 4 lapy wlacza sie przez sprzeglo wiskotyczne dopiero w momencie poslizgu
nieprawda, naped jest staly, jedynie sprzeglo dozuje proporcje rozlozenia napedu
VoN pisze:słyszałem
zaden argument...

juz gdzies to napisalem: DLA TYCH, CO CHCA KUPIC RX4: posluchajcie wlascicieli, a nie teoretykow

(no offence)

ODPOWIEDZ