iparts></a>
<a href= francuskie

[WARSZAWA] Espace IV 3.0 dci grubsza awaria

Poszukujesz dobrego fachowca?

Moderator: Grupa Moderatorów

Regulamin forum
WAŻNE! Dodaj w tytule tematu miasto w którym szukasz warsztatu!

np. [Lublin]- naprawa karty
ODPOWIEDZ
com4tee
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 14 października 2020, 16:43
Renault: Espace IV 2007
Silnik: 3.0 dci

[WARSZAWA] Espace IV 3.0 dci grubsza awaria

Post autor: com4tee »

Witam forumowiczów. Mam problem więc piszę Wink Otóż odziedziczyłem po rodzinie Espace z 2007 roku sławetne 3.0 dci. samochód ma 130 000 realnego przebiegu (od nowości w rodzinie) więc niewiele. Ale się popsuł i to tak że 4 warsztaty wymiękły nawet z diagnostyki. Awaria wygląda następująco - auto poprawnie zachowuje się pod niskim obciążeniem i do obrotów w okolicach 3500. nie dymi, ma moc wszystko ok. Wciśnięcie pedału do 3/4 lub głębiej lub przekroczenie obrotów wywołuje gwałtowny spadek mocy - przypominający całkowite zdjęcie nogi z gazu. Komputer w zasadzie nie wykazuje żadnych rozsądnych błędów powiązanych ale check engine się pali (przyczyna nie znana). Obserwowałem live data - ciśnienie na listwie i tu ładnie widać tą awarię - ciśnienie spada gwałtownie do nawet nieco poniżej ciśnienia biegu jałowego (oczywiście w momencie odcinki mocy na wciśniętym gazie). Przypuszczenia - lewe powietrze pomiędzy bakiem a pompą - raczej nie bo auto świetnie się zachowuje w niskim zakresie obrotów, awaria pompy wysokiego ciśnienia - znów dziwna by to była awaria, bo gdyby pompa nie była w stanie przekroczyć wydatku i mimo wciśnięcia pedału do dechy trzymała ciśnienie już wybudowane na listwie - to by wskazywało na problem z wydatkiem... ale to ciśnienie gwałtownie spada. wtryski w zasadzie na 100% nie bo nie przelewają (brak czarnej chmury). turbo to samo - to nie jest spadek mocy maksymalnej, to jest jakiś gatunek odcinki. Przypuszczam że jest to awaria natury elektronicznej, choć niczego bym na tym etapie nie wykluczał. Pytania są dwa: jak sądzicie z czym mamy tu do czynienia oraz czy ktoś na Mazowszu jest dobrym specem od tego diesla, zna temat i podjąłby się ogarnięcia naprawy. Ja się trochę znam na samochodach, ale słabo na diesalch i kiepsko u mnie z czasem i miejscem na głębsze przegrzebki - zatem idę w kierunku zlecenia naprawy, ale nie wiem komu. U ogólnych speców od diesli już byłem. Współczuli, nie umieli pomóc.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Espace IV 3.0 dci grubsza awaria WARSZAWA

Post autor: adamos111 »

Ja bym obstawiał na regulatory ciśnienia na pompie paliwa.Dość częsta awaria i nie tylko w Renault ale też w Oplach i Saabach
Koleos i Modus

com4tee
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 14 października 2020, 16:43
Renault: Espace IV 2007
Silnik: 3.0 dci

Re: Espace IV 3.0 dci grubsza awaria WARSZAWA

Post autor: com4tee »

wielkie dzięki za podpowiedź - to jest b. trafne. poczytałem o objawach SCV i bardzo to pasuje. idę w tą stronę.

ODPOWIEDZ