gadzety francuskie

[Scenic 06r.] jak dobrać się do skrzynki bezpieczników

Potrzebujesz schematu/instrukcji?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
marek_scenic
Forumowicz
Forumowicz
Renault: Scenic 2 i Megane 2
Silnik: 2.0 16V i 1.6

[Scenic 06r.] jak dobrać się do skrzynki bezpieczników

Post autor: marek_scenic » niedziela, 27 maja 2018, 20:05

Witam,

zacznę może od tego, że mam grand scenica poliftowego.

Próbowałem zamontować światła do jazdy dziennej, ale poległem na znalezieniu plusa po zapłonie, a raczej na dostaniu sie do złącza CM w skrzynce bezpieczników w komorze silnika(jeden z przewodów ma właśnie ten plus po zapłonie).

Zdjąłem pokrywę 2 torxami, wyjąłem kostkę ECU(prawdopodobnie; ta biała duża), ale plastik ze złączami jest odwrócony i musze jakoś to wyjąć, żeby dostać się do CM.

Macie jakieś wskazówki jak się tam dostać?

Cały dzień walczyłem z tymi światłami.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V

Re: [Scenic 06r.] jak dobrać się do skrzynki bezpieczników

Post autor: HFaudio » niedziela, 27 maja 2018, 23:33

Ta biała kostka to kostka przedniego zderzaka. Tzn na niej są wszystkie potrzebne przewody do zasilania lamp przednich oraz oświetlenia przeciwmgłowego.

Szczerze ? Na prawdę nie rozumiem po co montujecie te ledy oszpecają tylko samochód.

Ta skrzynka z bezpiecznikami to moduł BSI , odkręcając śrubę trzymająca czerwony przewód chyba na klucz 13 zdejmiesz tą skrzynkę i pod spodem będą następne bezpieczniki, ale one są już wysoko amperażowe.

Odnośnie samego plusa zobacz co jest na którym bezpieczniku w sensie na opis na pokrywie i bez rozkręcania wepnij się w odpowiedni bezpiecznik od elementu który jest zasilany po zapłonie.
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

marek_scenic
Forumowicz
Forumowicz
Renault: Scenic 2 i Megane 2
Silnik: 2.0 16V i 1.6

Re: [Scenic 06r.] jak dobrać się do skrzynki bezpieczników

Post autor: marek_scenic » poniedziałek, 28 maja 2018, 08:34

Dzięki za odpowiedź.

W po lifcie, zeby dostać się do bezpieczników to i tak muszę wyjąć tą półkę, bo mam odwróconą(bezpiecznikami i złączami w dół), tu już nie jest tak wygodnie jak przed liftem, bo tam faktycznie mógłbym się spokojnie pod bezpiecznik podłączyć bez demontażu.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

EDIT:
Właśnie jestem po montażu plusa po zapłonie.
Dla potomnych.
W po liftach, zeby dostać się do skrzynki bezpieczników należy zdemontowac akumulator, komputer(wypiąć 3 wtyki od niego, odkręcić 1x13" i 1 torx), zdjąć podstawę akumulatora(łącznie z komputerem to są 3 torxy), odkręcić 13" przy plusie bezpieczników i wtedy wyjąć szufladę z bezpiecznikami(oczywiście wcześniej demontując pokrywe bezpieczników.
Dla większej wygody warto zdemontować kawałek podszybia(prawa strona, tak jakby chciało się wymienić filtr powietrza)

ODPOWIEDZ