iparts></a>
<a href= francuskie

[Dacia MCV 07] głośna praca sprzęgła

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jan ostrzyca
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:29
Renault: Dacia MCV
Silnik: K7M
Lokalizacja: Lublin

[Dacia MCV 07] głośna praca sprzęgła

Post autor: jan ostrzyca »

Na biegu jałowym z silnika dobiega delikatne terkotanie. Terkotanie ustaje po wciśnięciu pedału sprzęgła i wraca po odpuszczeniu sprzęgła.
Co to może być:
1) sprzęgło,
2) skrzynia,
3) jakaś poduszka,
4) jakiś element metalowy?

Piszę na tym forum, ponieważ wóz ma oryginalny silnik Renault 1.6 MPI, 8 valve, 87 koników. Przebieg auta ok. 60 tys.

Niektórzy Koledzy z www.daciaklub.pl mają podobne objawy, ASO Renault zwykle twierdzi, że wady nie ma a tylko "dyskomfort" akustyczny... ASO REnault twierdzi, że ten typ tak ma w co nie chce mi się wierzyć.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lutego 2010, 10:40 przez jan ostrzyca, łącznie zmieniany 1 raz.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

hmm...lozysko oporowe? (o ile takie tam jest).

jan ostrzyca
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:29
Renault: Dacia MCV
Silnik: K7M
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jan ostrzyca »

G-Boy pisze:hmm...lozysko oporowe? (o ile takie tam jest).
Łożysko wymienia się osobno czy z całym sprzęgłem? Sprzęgło ma dopiero 60 tys. km i normalnie powinno wytrzymać ponad setkę.

G-Boy

Post autor: G-Boy »

Łozysko - zeby je wymienic i tak trzeba cale sprzeglo wyjac. Ja majac ponad 100kkm w 1,5dci sprzeglo robilem bez wymiany lozyska , bo nic mu nie bylo. Pech tylko chcial ze po 3 m-cach skrzynia poszla :/ Skoro wiecej osob ma ten problem - byc moze kosntrukcyjnie tak to jest zrobione ze juz lepiej nie bedzie. Pozostaje czekac, az ktos sie wkurzy, wymontuje sprzeglo i odkryje co jest winne terkotania.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Kiedy ten objaw się pojawił?
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

jan ostrzyca
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 8 lutego 2010, 14:29
Renault: Dacia MCV
Silnik: K7M
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jan ostrzyca »

Maciek pisze:Kiedy ten objaw się pojawił?
Trudno powiedzieć. Słyszałem to od pewnego casu ale brałem za naturalny dźwięk, bo to brzmi jak regularne terkotanie. Logany są tragicznie wygłuszone,więc pracę silnika słychać, aż za dobrze.

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Wiec jezeli przebieg jest niewielki a dzwiek jest juz od dosyć dawna to moze naprawde "ten typ tak ma". Może warto pomyśleć o inwestycji w wygłuszenie?
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

Awatar użytkownika
Tomek_SJZ
Oklejony
Oklejony
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 15:04
Renault: Scenic i Clio
Silnik: 1.2 i 1.0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tomek_SJZ »

Ja mam podobnie w scenicu 1,4 16V. Ostatnio wymieniałem rozrząd i pasek klinowy z rolkami i mechanik mnie uświadomił że sprzęgło za niedługo będzie do roboty. Ja miałem nadzieje że u mnie ten odgłos wydawała któraś z rolek od paska, a to jednak sprzęgło. U mnie ten odgłos jest już od jakiś 30 kkm i dopóki nie będzie się natężał robić tego nie będę. Obecnie mam przejechane 151 kkm.
Obrazek

ODPOWIEDZ