iparts></a>
<a href= francuskie

[Kadjar 1.3 TCE 2018] Błąd czujników parkowania

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

[Kadjar 1.3 TCE 2018] Błąd czujników parkowania

Post autor: bird4 »

Kadjar 1.3 TCE 2018 r.
Dzisiaj rano pojawił mi się błąd: "Skontroluj pomoc parkow.".Zapaliła się też kontrolka. Chodzi o czujniki parkowania z przodu i tyłu pojazdu. Oczywiście nie działają, błąd jest cały czas wyświetlany. W menu wyłączyłem czujniki - błąd oczywiście zgasł, po ponownym włączeniu znowu się pojawił. Co może być przyczyną? Co sprawdzić?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Kadjar 1.3 TCE 2018] Błąd czujników parkowania

Post autor: kudlaty »

Zacząłbym od sprawdzenia czy wszystkie czujniki są prawidłowo powpinane, czy wtyczki lub wiązki przy nich nie są uszkodzone. Wystarczy minimalna przerwa albo niedopięta wtyczka i przy obecnej pogodzie wilgoć zrobi resztę. Możesz też jeśli masz dostęp podpiąć CLIPa i sprawdzić, który czujnik wywala błąd. Pewnie jeden uległ uszkodzeniu i dlatego cały system nie działa

bird4
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 15:26
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe FAP
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Kadjar 1.3 TCE 2018] Błąd czujników parkowania

Post autor: bird4 »

Udało mi się na chwilę wjechać na podnośnik. Łatwy dostęp do czujników jest tylko na tylnym zderzaku. Z przodu nie ma dostępu, trzeba chyba demontować zderzak.
Pomierzyłem rezystancje czterech czujników z tyłu, do których miałem dostęp. Jeden z nich miał dużo niższą rezystancję od pozostałych (ok. 3 omów a pozostałe ok. 8 omów) i już się ucieszyłem, na allegro zakupiłem nowy czujnik o tym samym numerze i go wymieniłem. Niestety to nie było to, bo błąd dalej się pojawia.
Czy ktoś z was wie, czy clip potrafi zidentyfikować który czujnik jest zły, czy też będzie dawał ogólny komunikat, że gdzieś jest zwarcie.

ODPOWIEDZ