iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur I 2016 1.2 TCe] EDC - problem ze skrzynią biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
KrassusK1
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 28 lipca 2023, 15:50
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2
Lokalizacja: Wrocław

[Captur I 2016 1.2 TCe] EDC - problem ze skrzynią biegów

Post autor: KrassusK1 »

Dzień dobry,

Mam problem ze skrzynią biegów:
- biegi nie są zmieniane płynnie i czuć delikatne szarpnięcia przy zmianie,
- skrzynia się blokuje i pracuje na jednym biegu od prędkości 20 km/h do 80 km/h, następnie zmieniając bieg.

O ile szarpnięcia czuć cały czas i delikatnie nasilają się z wiekiem samochodu o tyle praca na jednym biegu nie występuje często i jest sporadyczna.
Jestem jedynym właścicielem, auto mam od nowości, Captur serwisowany tylko w ASO aktualnie ma 85.000 km.
Komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Chcę zmienić olej w skrzyni biegów, zastanawiam się tylko czy zbyt duże ciśnienie oleju nie pogorszy jej działania lub nie skróci żywotności.
Wiem, że producent nie zaleca wymiany ale producent zaleca wymianę oleju co 30.000 km lub co dwa lata co pozostawiam do indywidualnej oceny. Koszt wymiany oleju w skrzyni w ASO to 650 zł.

Czy ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem i/lub wymieniał olej w EDC?

Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur I 2016 1.2 TCe] EDC - problem ze skrzynią biegów

Post autor: kudlaty »

Jeszcze nie spotkałem się, żeby wymiana oleju mogła w czymś zaszkodzić. Wymień olej w skrzyni i tyle. Na pewno gorzej nie będzie.
Niestety w tym przypadku wątpię aby to coś pomogło. Wydaje mi się, że problem leży po stronie sterownika skrzyni. Może warto by było zacząć od wgrania jakiejś aktualizacji do niego?
PS. Olej w skrzyni możesz zmienić w niezależnym warsztacie. Wyjdzie góra połowę tej ceny

ODPOWIEDZ