iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 04.2017] Ubytki oleju a działania ASO

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

[Captur 04.2017] Ubytki oleju a działania ASO

Post autor: beniuasia »

Korzystając z okazji wymiany klocków i tarcz miesiąc przed ostatnim przeglądem gwarancyjnym zgłosiłem w ASO ponowne ubytki oleju.
W 2021 roku na przeglądzie zgłosiłem ubytek około 1/4 oleju w ciągu roku. Teraz zgłosiłem ubytek trochę więcej niż 1/4 na rok plus falowanie obrotów na zimnym silniku i szarpanie silnika podczas jazdy. Dzisiaj odbierałem samochód, powiedziano mi, że w silnikach 1.2 Tce dopuszcza się do 0,7 litra na 1000 kilometrów oraz, że silniki pomimo poprawionej sprawy z uszczelniaczami nadal miewają problemy z mniejszymi ubytkami oleju. Powiedziano mi, że w Renault jest przyjęta w takich przypadkach procedura zastosowania płukanki aby wypłukać nagar oraz robi się czyszczenie zaworów specjalnymi środkami i jednorazową dolewkę specjalnego środka do paliwa Mają to zrobić w połowie kwietnia podczas przeglądu. Czy ktoś spotkał się już z taką procedurą w przypadku ubytków oleju?

A tu ciekawostka w sprawie 1.2 Tce i ubytków oleju w Renault/Nissan/Mitsubishi, pozew zbiorowy w Francji.
https://wrc.net.pl/is-pilne-masz-dacie- ... akupu-auta

Aksamitny 1980
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 3 sierpnia 2021, 19:21
Renault: Renault laguna 3
Silnik: 2.0 16v benzyna

Re: [Captur 04.2017] Ubytki oleju a działania ASO

Post autor: Aksamitny 1980 »

Witam,mam podobny problem w lagunie 3 2.0 benzyna,płukanaka na razie nie wiele pomogła zużycie oleju to niecały litr na 1000km,na razie nie zdiagnozowałem jeszcze problemu,mam zamiar jeszcze jechać na wodorowanie silnika,może to pomoże,ogólnie nie było problemu z tymi silnikami więc to mnie dziwi,pozdrawaiam.

ODPOWIEDZ