iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 2015] Bierze olej po wymianie silnika

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Użytkownik
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 29 grudnia 2021, 09:19
Renault: captur
Silnik: 1.2 TCE benzyna

[Captur 2015] Bierze olej po wymianie silnika

Post autor: Użytkownik »

witam, mam pytanie odnośnie brania oleju w renault capturze. Mam auto z 2015 roku, miesiąc temu miałam wymieniany silnik chodzi o 1.2 tce benzyna. Mechanik podobno wymienił i wyremontował na rocznikowo młodszy silnik, który już podobno był po zmianach, auto bierze mi przeszło 1l/1000km. Dawał pisemna gwarancje na 12m-c. Obecnie upiera sie ze te auta tak biorą i mam lać olej i jeździć. Instrukcja dopuszcza 0,5l. obecnie auto już jeździ na lawecie bo najprawdopodobniej poszły od tego wtryski i pompa paliwowa. Wydane 12 tys a gość nie poczuwa się do winy i mówi ze 1 l/1000km to luz.
Może mi ktoś coś poradzić. Czy tylko już pozostał rzeczoznawca i sąd.
Auta w takim stanie tez nie sprzedam

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur 2015] Bierze olej po wymianie silnika

Post autor: kudlaty »

Jeżeli zrobiłby remont to nie brałby oleju. Wiadomo, silnik turbo będzie go trochę zużywał ale nie 1L/1000km a góra 1L/10000km. Producenci piszą do 0,5l żeby tylko zbyć klienta.
Ja bym brał rzeczoznawcę. Skoro mechanik dał gwarancję to powinien się z niej wywiązać

ufoludek
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 08:32
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur 2015] Bierze olej po wymianie silnika

Post autor: ufoludek »

Oczywiście , że w takim przypadku , również trzeba wziąć rzeczoznawcę. Ja miałem wymieniany silnik dokładnie taki sam , ponieważ u mnie na 4000 tysiące km. brał 2,5 litra oleju. Wymieniał ASO RENAULT. Po wymianie silnika i przejechaniu 10.000 km. nic nie ubywało.
Dlatego mniemam , że ten mechanik to po prostu zwykły oszust. A jak wiadomo z takimi ludźmi trzeba walczyć i dopiąć swego.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 2015] Bierze olej po wymianie silnika

Post autor: BlackRaven »

Rozumiem że założyłeś używany silnik a nie nowy ?
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ