iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 2014, 1,2 tce] Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blondi94
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: środa, 22 grudnia 2021, 22:51
Renault: Renault Captur I
Silnik: 1,2 tce

[Captur 2014, 1,2 tce] Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: Blondi94 »

Witam, mam nadzieję, że prawidłowo zamieszczam post, dawno nie korzystałam z żadnego forum 🙈
Do konkretów... Renault Captur 2014 1,2 tce skrzynia automatyczna. Wydaje mi się, że wskakuje w zbyt wysokie obroty czasem. Max 2,5 tyś, nagle skacze do 3 tyś, szarpniecie, chwilowe zwolnienie i wywala komunikat o skontrolowaniu skrzyni biegów. Jeżdżę tym autem od 2 tygodni, dziś po raz pierwszy tak się działo. Nie zauważyłam też zależności w jakiej prędkości to występuje, wyłapałam to przy 100 km/h jak i przy 50 km/h... Bardzo proszę o jakieś wskazówki...😪😪😪

Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Captur 2014, 1,2 tce] Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: Rufus_skp »

Pierwsza sprawa - kiedy olej był zmieniany (w skrzyni oczywiście)?
Kupując auto z ASB to jedno z najważniejszych pytań do sprzedającego.
Skrzynia może prosić się o wymianę oleju lub o naprawę.
Jeśli ktoś dbał i wymieniał olej przynajmniej raz na 100 kkm (i masz na to jakiś kwit), i nie nadchodzi kolejny termin wymiany, to może wystarczy wykonać ponowną adaptację skrzyni.
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

ufoludek
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 08:32
Renault: Captur
Silnik: 1.2 TCe 120 KM

Re: [Captur 2014, 1,2 tce] Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: ufoludek »

Nie chcę Cię kolego martwić , ale miałem podobny problem. Okazało się , że walnięty był sterownik. Koszt naprawy ok. 7,5 tysiąca. Oczywiście życzę Ci aby to było coś innego i nie tak kosztowne.

shrek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 18 października 2016, 17:43
Renault: Dacia Lodgy
Silnik: 1.5 dci 110 koni
Lokalizacja: Francja

Re: [Captur 2014, 1,2 tce] Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: shrek »

Może sprzęgła do wymiany. Szarpie na biegach parzystych czy nie parzystych.
W tych skrzyniach słabe za oringi na wałkach i olej cieknie na tarcze i tarcza chociaż dobra to nadaje się do wymiany.

Mis 64
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2020, 07:14
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 Tce 120 EDC f.2

Re: [Captur 2014, 1,2 tce] Problemy z automatyczną skrzynią biegów

Post autor: Mis 64 »

Rufus_skp pisze: czwartek, 23 grudnia 2021, 20:05 Pierwsza sprawa - kiedy olej był zmieniany (w skrzyni oczywiście)?
Kupując auto z ASB to jedno z najważniejszych pytań do sprzedającego.
Skrzynia może prosić się o wymianę oleju lub o naprawę.
Jeśli ktoś dbał i wymieniał olej przynajmniej raz na 100 kkm (i masz na to jakiś kwit), i nie nadchodzi kolejny termin wymiany, to może wystarczy wykonać ponowną adaptację skrzyni.
Witam. Z tego co wiem, i tak jest w moim aucie,(Captur 1.2 Tce 2018r.) automatyczna skrzynia biegów to dwusprzęgłówka, a więc manualna skrzynia biegów z dwoma sprzęgłami suchymi. Jedno sprzęgło odpowiada za biegi parzyste, a drugie za nieparzyste, a w skrzyni są normalne koła zębate, takie same jak w manualu. Więc wymiana oleju nie jest przewidywana przez serwis, chyba że auto było mocno eksploatowane dość intensywnie (sportowa jazda, ciągnięcie przyczep) to wtedy co 120 000 Km powinno się go wymienić.

ODPOWIEDZ