iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 1.2] Skrzynia EDC problem?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Iosif
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 października 2021, 10:01
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 TCE EDC

[Captur 1.2] Skrzynia EDC problem?

Post autor: Iosif »

Dzien dobry,

Jestem tutaj nowy.
Chcialem podpytac szanownych forumowiczow o byc moze wlasne doswiadczenia ze skrzynia EDC i problemami.
Otoz od kilku tygodni wlacza mi sie sporadzycznie kontrolka EDC i komunikat „skontroluj skrzynie biegow”
Dzieje sie tak najczesciej podczas wolnej jazdy miejskiej i podczas przyspieszania i zmiany biegow np. z 2 na 3
Towarzyszy tez temu takze efekt jakby „slizgania” sie sprzegla przez kilka sekund. Jesli sie zatrzymam i zgasze silnik oraz uruchomie ponownie jest wszystko ok.
Bylem w serwisie Renault, podpieli mi komputer i brak bledow, sprawdzili tez poziom oleju w skrzyni oraz ewnetualne wycieki wszystko jest ok. Wymienilem tez ostatnio akumulator na nowy. Niestety w dalszym ciagu pojawia sie opisany problem. Dodam ze samochod z 2015r z oryginalnym przebiegiem 50tys km uzytkowany od nowosci w rodzinie.
Moze ktos, cos?
Z gory dziekuje

Iosif
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 października 2021, 10:01
Renault: Renault Captur
Silnik: 1.2 TCE EDC

Re: [Captur 1.2] Skrzynia EDC problem?

Post autor: Iosif »

Dzien dobry, naprawde nikomu nie przydarzylo sie nic podobnego ewentualnie nie slyszal? ASO rozklada rece…

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Captur 1.2] Skrzynia EDC problem?

Post autor: kudlaty »

Może problem w oprogramowaniu skrzyni? Błędów im nie pokazuje bo skoro się nie świeci to go nie ma, a nie zawsze błędy chwilowe zostają w pamięci. Jeżeli masz możliwość to uderzaj do innego ASO, obawiam się, że tutaj nie znajdziesz odpowiedzi na problem.
Na pewno zacząłbym od aktualizacji oprogramowania skrzyni biegów.

ODPOWIEDZ