iparts></a>
<a href= francuskie

[CAPTUR 2019 0.9 TCE] szarpanie przy puszczeniu i dodaniu gazu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

[CAPTUR 2019 0.9 TCE] szarpanie przy puszczeniu i dodaniu gazu

Post autor: Moov »

Witam wszystkich forumowiczów,

Przeszukałem cale forum dotyczące Captura i nie spotkałem z podobnym problemem.

Kupiłem Renault Captur z 2019r z silnikiem 0.9 TCE (5 biegowy manual), przebieg 32000km, generalnie auto jeździ bardzo dobrze, ale zauważyłem taką przypadłość: jadąc np. na 4 biegu, prędkość ok 67 KM/h obroty jakoś ok 2500, w momencie zdjęcia nogi z gazu i po chwili ponownym wciśnięciu pedału gazu autko potrafi szarpnąć, obroty zaczynają spadać ja dodaje lekko gazu i tak jakby na ułamek sekundy auto chciało się zatrzymać a po chwili przyspieszalo normalnie ale ten moment kiedy dotykam noga gazu powoduje przy tej predkosci szarpnięcie autem. Jest to o tyle dziwne ze jadąc troche szybciej albo troche wolniej to szarpnięcie albo nie występuje albo jest raczej na tyle delikatne ze wydaje mi się typowe dla aut z turbina przy dodaniu gazu. Podobny efekt jest też odczuwalny na 5 biegu ale przy wyższej prędkości a także wydaje mi się że na 3 biegu tez to występuje ale bliżej 2000 obrotow. Nie chciałbym tutaj podawać konkretnych wartości gdyż problem jestem w stanie odtworzyć za każdym razem na 4 biegu tak jak opisałem powyżej. Auto jest na gwarancji, w serwisie potwierdzają problem ale nie wykluczają diagnozy: TTTM
Generalnie do uzyskania tego zjawiska konieczne jest całkowite zdjęcie nogi z gazu, w przypadku gdy cały czas trzymamy nogę na pedale to jest trudniejsze do wyłapania.

Stąd moja prośba do pozostałych forumowiczów, czy ktoś może zaobserwował podobne zjawisko w swoim aucie z tym silnikiem i 5 biegową skrzynia manualną?

Ps. Mam też kilka innych drobnych przypadłości/cech Captura które budzą moja ciekawość, więc może jeszcze utworzę jakiś kolejny temat lub jakby ktoś miał.podobne wątpliwości i chciałby porozmawiać to proszę o pw.

Pozdrawiam :)

Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] szarpanie przy puszczeniu i dodaniu gazu

Post autor: Moov »

Ktoś, coś? Nikt?

Naprawdę przez tydzień nikt nie spróbował odtworzyć tej sytuacji u siebie? :szok:

lukaszrydz
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 28 sierpnia 2021, 13:13

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] szarpanie przy puszczeniu i dodaniu gazu

Post autor: lukaszrydz »

Byłem kiedyś na jeździe próbnej salonową Sandero 0.9tce i miało tą samą przypadłość - chwila zwłoki i szarpnięcie. TTTM - porażka, dlatego nie kupiłem.

Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] szarpanie przy puszczeniu i dodaniu gazu

Post autor: Moov »

Dzięki na odpowiedź.
Dokładnie TTTM, udało mi się w tym czasie pojeździć 2 Capturami z silnikiem 0.9 Tce i oba miały ten sam efekt szarpnięcia na różnych biegach przy jakiejś wartości obrotów. W sumie jak człowiek wie że to cecha tych silników to przestaje to przeszkadzać :P

mopsik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 8 czerwca 2017, 19:02
Renault: Captur 2017
Silnik: 09 TCE
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] szarpanie przy puszczeniu i dodaniu gazu

Post autor: mopsik »

Może nie bardzo dianozuję tego problemu ale czytam na innych forach o takim obciążeniu jak jest odpalona klima.Niestety ale 09 obciążone klimą daje taki efekt.Niektórzy piszą że czują jadąc np 100km/h i jak włącza się sprężarka to czują obciążenie i spowalnia ich mocnym szarpnięciem.

Moov
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2021, 17:27
Renault: Captur
Silnik: 0.9 TCE

Re: [CAPTUR 2019 0.9 TCE] szarpanie przy puszczeniu i dodaniu gazu

Post autor: Moov »

Klimatyzacja nie ma w tym przypadku znaczenia, to szarpnięcie jest na wyłączonej klimatyzacji i na włączonej pewnie też. Ma to prawdopodobnie każde auto z tym silnikiem. Jak się trochę pojezdzi z tym silnikiem to przestaję przeszkadzać i nie zwraca się na to uwagi.

ODPOWIEDZ