iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Marcijen
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 maja 2020, 16:51
Renault: Renault Captur
Silnik: TCe 130 EDC FAP

[Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: Marcijen »

Witam

Jak w tytule, jak mogę się połączyć z siecią? Easy link. Tzn. 9.3cslowy ekran. Nie mogę znaleźć gdzie w systemie jest przycisk odpowiadający za łączność z siecią. Na yt znalazłem film gdzie ikona łączenia się z siecią była umieszczona na ekranie tworzenia profili własnych. U mnie takiej ikony (napisu) nie ma. Co robić? Proszę o pomoc. Szukałem na forum a instrukcja milczy na ten temat. W instrukcji pokazane są tylko ikony które pokazują ikony auta a nad autem ikony czy dany system ma łączność z siecią. U mnie wyświetlana (nad prawym górnym rogu) jest tylko ikona auta a nad nią jakby dwie strzałki jedna w górę druga w dół. A na filmie yt gość jaki się połączył to była ikona auta a nad tym autem jakby ikona z ikoną WiFi. Proszę o pomoc.



Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 maja 2020, 21:02 przez Marcijen, łącznie zmieniany 3 razy.

Marcijen
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 maja 2020, 16:51
Renault: Renault Captur
Silnik: TCe 130 EDC FAP

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: Marcijen »

Czy to forum żyje?!

Awatar użytkownika
tentom
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2020, 17:47
Renault: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: tentom »

Może tu coś znajdziesz - jest kilka filmików:
https://tinyurl.com/y88ns4pw

Marcijen
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 maja 2020, 16:51
Renault: Renault Captur
Silnik: TCe 130 EDC FAP

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: Marcijen »

tentom pisze: poniedziałek, 11 maja 2020, 17:54 Może tu coś znajdziesz - jest kilka filmików:
https://tinyurl.com/y88ns4pw
Cześć
Dzięki za odpowiedz ale te filmy wszystkie przeglądem jak i wszystkie instrukcje papierowe z Captura i nic!
W jednym z filmów na https://youtu.be/cAhaF7b3OGc Usługi sieciowe jest przycisk o którym piszę ale w moim przypadku nie mam tego przycisku. OK jak sugeruje film usługi sieciowe prawdopodobnie miałem aktywowane podczas odbioru samochodu z salonu. Interesuje mnie jak ręcznie połączyć się z siecią. Potrzebne mi jest to do aktywowania przez pin My Renault, nie dostanę pinu dopóki nie będę miał włączonej siecit.

Na drugim zdjęciu mam ikonę tak jak pod numerem 23 ale chciałem aby były takie jak pod numerem 24. Jak to zrobić. Jak wspomniałem wyżej moja instrukcja jak i filmy nic nie mówią na ten temat. Status sieci mam cały czas niedostępny. Co robić?

Z góry Dzięki za odpowiedz

Marcijen
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 maja 2020, 16:51
Renault: Renault Captur
Silnik: TCe 130 EDC FAP

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: Marcijen »

Marcijen pisze: wtorek, 12 maja 2020, 00:08
tentom pisze: poniedziałek, 11 maja 2020, 17:54 Może tu coś znajdziesz - jest kilka filmików:
https://tinyurl.com/y88ns4pw
Cześć
Dzięki za odpowiedz ale te filmy wszystkie przeglądem jak i wszystkie instrukcje papierowe z Captura i nic!
W jednym z filmów na https://youtu.be/cAhaF7b3OGc Usługi sieciowe jest przycisk o którym piszę ale w moim przypadku nie mam tego przycisku. OK jak sugeruje film usługi sieciowe prawdopodobnie miałem aktywowane podczas odbioru samochodu z salonu. Interesuje mnie jak ręcznie połączyć się z siecią. Potrzebne mi jest to do aktywowania przez pin My Renault, nie dostanę pinu dopóki nie będę miał włączonej siecit.

Na drugim zdjęciu mam ikonę tak jak pod numerem 23 ale chciałem aby były takie jak pod numerem 24. Jak to zrobić. Jak wspomniałem wyżej moja instrukcja jak i filmy nic nie mówią na ten temat. Status sieci mam cały czas niedostępny. Co robić?

Z góry Dzięki za odpowiedz
A może ta ikona pod numerem 23 znaczy że została aktywowana wymiana danych? To jeśli tk to czego nie mogę połączyć się przez sieć z moim programem w komórce My Renault? To jak mogę zmienić status sieci aby była wyświetlana ikona z drugiego zdjęcia pod numerem 24 ?

Awatar użytkownika
tentom
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2020, 17:47
Renault: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: tentom »

Według mnie z filmu jasno wynika: "Z reguły usługi te są już aktywne w chwili odbioru pojazdu. Jeśli nie zostały włączone na ekranie głównym zobaczysz przycisk "Połącz". Czyli jeśli usługa jest aktywna, to przycisku nie ma. Zatem masz ją włączoną i tyle. Po co w takim razie szukać ręcznego połączenia?
Jeśli chcesz mieć ikonki jak na 24, to musisz wyłączyć udostępnianie danych - jest to na lewym obrazku pokazane, jak to zrobić.
I kolejna sprawa - zauważyłem, że w prawym dolnym rogu jest nr strony: "19 z 20". Ja ściągnąłem instrukcję z netu, jest inna numeracja (ta strona jest oznaczona 7.11), a w sumie instrukcja obsługi do Easy Link ma 184 strony. Nie wiem, jak jest w Renault (bo jeszcze nie mam), ale np. w Skodzie instrukcje drukowane to "bryki" z pełnych instrukcji, które są właśnie do pobrania z Internetu.

Marcijen
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 maja 2020, 16:51
Renault: Renault Captur
Silnik: TCe 130 EDC FAP

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: Marcijen »

tentom pisze: wtorek, 12 maja 2020, 07:13 Według mnie z filmu jasno wynika: "Z reguły usługi te są już aktywne w chwili odbioru pojazdu. Jeśli nie zostały włączone na ekranie głównym zobaczysz przycisk "Połącz". Czyli jeśli usługa jest aktywna, to przycisku nie ma. Zatem masz ją włączoną i tyle. Po co w takim razie szukać ręcznego połączenia?
Jeśli chcesz mieć ikonki jak na 24, to musisz wyłączyć udostępnianie danych - jest to na lewym obrazku pokazane, jak to zrobić.
I kolejna sprawa - zauważyłem, że w prawym dolnym rogu jest nr strony: "19 z 20". Ja ściągnąłem instrukcję z netu, jest inna numeracja (ta strona jest oznaczona 7.11), a w sumie instrukcja obsługi do Easy Link ma 184 strony. Nie wiem, jak jest w Renault (bo jeszcze nie mam), ale np. w Skodzie instrukcje drukowane to "bryki" z pełnych instrukcji, które są właśnie do pobrania z Internetu.
Dzięki za szybką odpowiedź. Luknę później na to wszystko. W pdf'ie też mam instrukcje do tego modelu. Jeszcze raz dzięki i jakby co to jeszcze napiszę. Czuję, że problem zostanie rozwiązany :)

Awatar użytkownika
tentom
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2020, 17:47
Renault: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: tentom »

Polecam się, a także stronę: https://www.facebook.com/pg/RenaultCapturII :-)
Ps. Odbierać mam w lipcu, już mam pomysły na przeróbki... :-)

Marcijen
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 maja 2020, 16:51
Renault: Renault Captur
Silnik: TCe 130 EDC FAP

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: Marcijen »

tentom pisze: wtorek, 12 maja 2020, 12:03 Polecam się, a także stronę: https://www.facebook.com/pg/RenaultCapturII :-)
Ps. Odbierać mam w lipcu, już mam pomysły na przeróbki... :-)
Masz racje usługa była już aktywna przy odbiorze auta. Trzeba wyłączyć wymianę danych i ikona z siecią się pojawiła i o to mi chodziło. Jeszcze raz dzięki i za pomoc i za linki. Połączenie z My Renault to zrobię jutro.

W tym filmie pokazuje jak to się robi od 6:04 min
Jest to Clio nie Captur ale system ten sam.
https://www.youtube.com/watch?v=z-ASZ81scp8

W instrukcji nie jest to wyjaśnione dobrze.
Do lipca już blisko. :) :brawa: :driver: :myjka:

Awatar użytkownika
tentom
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2020, 17:47
Renault: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: tentom »

O ile nie będzie kolejnej obsuwy. Miał być na początku czerwca.

Marcijen
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 maja 2020, 16:51
Renault: Renault Captur
Silnik: TCe 130 EDC FAP

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: Marcijen »

tentom pisze: środa, 13 maja 2020, 13:53 O ile nie będzie kolejnej obsuwy. Miał być na początku czerwca.
Witam
Dziś rozmawiałem z dilerem Renault, powiedział mi, że fabryka dalej stoi. Związki zawodowe zabraniają wejścia pracownikom do fabryki. Ponoć fabryka zadbała o pełne bezpieczeństwo dla pracowników ale jak pisałem wcześniej związki zawodowe blokują produkcję. Sprawa trochę dziwna. Dilerzy w Polsce zaczynają się denerwować, że nie będzie za chwilę czym handlować. Najgorsze jest to, że klient nie ma zbytniego wyboru, pchają to co mają po parkingach. Słaby wybór dla klienta, a o doborze komponentów (konfiguracji) nie ma mowy.

Jednak w systemie mam coś nie tak. Nie ma łączności z siecią globalną, nie czyta pogody. Lokalnie z komórką się łączy ale globalnie już nie. Gość z serwisu ma dzwonić na dnia do mnie. Zrobił zdjęcie IMEI zobaczymy co będzie z tego. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tentom
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2020, 17:47
Renault: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: tentom »

Chyba to nie tak do końca. Faktycznie związki zaprotestowały przeciwko zbyt rzadkim dezynfekcjom szatni i narzędzi (itp.), złożyły wniosek do sądu w Hawrze, a ten nakazał wstrzymanie produkcji, ale tylko w zakładzie w Sandouville we Francji. Jak piszą: "CGT ma nadzieję, że w Hiszpanii inspekcja pracy podejmie działania „jak najszybciej”.", a na razie nie podjęto w Hiszpanii żadnych działań zamykających fabrykę. Captura robi się w Valladolid, w Sandouville - Trafic 3, Nissan NV300, Talento (Fiat).
Wyszukałem w google Renault Valladoid i kilka artykułów wyszło na ten temat. A generalnie dealerzy są bardzo słabo informowani, a często wiedzę handlowcy mają słabą, zwłaszcza jeśli dopiero co zmienili pracę (a zmiany personalne w salonach są spore, bo mało zarabiają). W skodzie przeszkoliłem dwóch :-) Podejrzewam, że wiem więcej od przeciętnego handlowca, na temat auta, które chcę kupić.

Marcijen
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 maja 2020, 16:51
Renault: Renault Captur
Silnik: TCe 130 EDC FAP

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: Marcijen »

tentom pisze: czwartek, 14 maja 2020, 09:01 Chyba to nie tak do końca. Faktycznie związki zaprotestowały przeciwko zbyt rzadkim dezynfekcjom szatni i narzędzi (itp.), złożyły wniosek do sądu w Hawrze, a ten nakazał wstrzymanie produkcji, ale tylko w zakładzie w Sandouville we Francji. Jak piszą: "CGT ma nadzieję, że w Hiszpanii inspekcja pracy podejmie działania „jak najszybciej”.", a na razie nie podjęto w Hiszpanii żadnych działań zamykających fabrykę. Captura robi się w Valladolid, w Sandouville - Trafic 3, Nissan NV300, Talento (Fiat).
Wyszukałem w google Renault Valladoid i kilka artykułów wyszło na ten temat. A generalnie dealerzy są bardzo słabo informowani, a często wiedzę handlowcy mają słabą, zwłaszcza jeśli dopiero co zmienili pracę (a zmiany personalne w salonach są spore, bo mało zarabiają). W skodzie przeszkoliłem dwóch :-) Podejrzewam, że wiem więcej od przeciętnego handlowca, na temat auta, które chcę kupić.
O widzisz, czyli dobrze trafiłem, że na Ciebie! Dziś rzetelne źródła informacji są na wagę złota. Pozdrawiam Cię.

Może nie na temat, nigdzie nie znalazłem info :( Może wiesz czy mogę zabierać do auta rodziców? Czy dalej jest utrzymane połowa miejsc siedzących? Nadmienię, że nie mieszkamy razem.

Awatar użytkownika
tentom
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2020, 17:47
Renault: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: tentom »

Rodzina mieszkająca razem może jeździć razem. Jak teściowa - to w bagażniku ;-)
Ps. Prowadzę stronę i grupę na FB - zapraszam, tam jest znacznie więcej informacji. Mam dostęp do buiua prasowego Renault no i swoje sposoby na zdobywanie informacji :-)

Marcijen
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: środa, 6 maja 2020, 16:51
Renault: Renault Captur
Silnik: TCe 130 EDC FAP

Re: [Captur 2 1.3 2019] problem z siecią Easy link.

Post autor: Marcijen »

tentom pisze: czwartek, 14 maja 2020, 17:47 Rodzina mieszkająca razem może jeździć razem. Jak teściowa - to w bagażniku ;-)
Ps. Prowadzę stronę i grupę na FB - zapraszam, tam jest znacznie więcej informacji. Mam dostęp do buiua prasowego Renault no i swoje sposoby na zdobywanie informacji :-)
Dziękuję za odpowiedź i za zaproszenie.

ODPOWIEDZ